Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 06-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
29.12.2018

Orszak Trzech Króli w Siechnicach

W niedzielę, 6 stycznia pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi" przez setki miejscowości w Polsce i na świecie przejdzie Orszak Trzech Króli. Siechnickie obchody święta rozpoczną się o godzinie 12:30 w kościele parafialnym. W programie uroczystości m. in. wspólne kolędowanie z Bractwem Zuchowym, harcerzami i zespołem Batuta, konkurs dla dzieci i dorosłych na strój św. Józefa i Maryi.

Siechnice: Orszak Trzech Króli w Siechnicach
fot. Orszak Trzech Króli w 2017 roku. Królowie przybyli na motocyklach

Motywem przewodnim Orszaku Trzech Króli w roku 2019 jest zachęta do refleksji nad słynnymi słowami Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!... Tej Ziemi!, wypowiedzianymi w 1979 roku przez św. Jana Pawła II. Hasło to ma nas skłonić do wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

Wraz z Trzema Królami z różnych stron świata wyruszymy w drogę, aby zanieść do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza ziemi, odnowy naszej Ojczyzny oraz odnowy serca każdego z nas.

Program Orszaku Trzech Króli w Siechnicach:

  • 12:30 - Msza Święta
  • 13:00 - Wymarsz Orszaku spod kościoła
  • 13:30 - Pantomima w wykonaniu uczniów klasy 8b, wspólne kolędowanie razem z Bractwem Zuchowym, harcerzami z drużyny Szczerba i zespołem Batuta

Tegoroczny Orszak przejdzie ulicami: Kościelną, Zacisze, księdza Stanisława Danickiego, Jana Pawła II.

Zobacz jak świętowaliśmy w minionych latach:

Fundacja Orszak Trzech Króli

Uliczne jasełka wywodzą się z polskiej tradycji. W 2010 roku powołana została do istnienia fundacja "Orszak Trzech Króli", która wspiera organizację jasełek ulicznych w Polsce i na świecie. 6 stycznia 2018 roku Orszak Trzech Króli pod opieką fundacji przeszedł ulicami 644 miejscowości w Polsce. Organizacja przez cały rok pracuje również nad innymi projektami wspierającymi działania kulturalne.

Orszak Trzech Króli to przykład na to, że wspólnie mogą działać ludzie różnych poglądów i wyznań. Ta oddolna inicjatywa łączy i spaja lokalne społeczności. W organizacji Orszaków biorą udział wspólnie rodziny, uczniowie i nauczyciele, szkoły, władze lokalne, osoby duchowne. Poświęcają oni swój czas i umiejętności dla wspólnego celu.

Orszak staje się popularny również poza Polską i odbywa się też w wielu krajach na całym świecie - w Europie (Wielka Brytania, Niemcy, Ukraina), w Ameryce Północnej (Chicago), Ameryce Południowej (Boliwia), Afryce (Rwanda, Kongo) oraz w Azji (Kazachstan, Palestyna).


Plakat Orszaku Trzech Króli w Siechnicach:

Wczytuję komentarze...