Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Nowe smaki na przyjęcia i spotkania w gronie znajomych

Po okresie, kiedy życie towarzyskie było mocno ograniczone czas na „nowe otwarcie”. Już od jakiegoś czasu coraz mocniej daje się zauważyć chęć organizacji mniej lub bardziej zobowiązujących spotkań z rodziną i znajomymi. Bardzo często też na takie spotkania wybieramy domy, a nie restauracje czy inne lokale na mieście. Ale nawet sobotnia domówka bez większych zobowiązań, może stać się okazją do wypróbowywania nowych smaków i kulinarnych podróży po całym świecie.

Siechnice: Nowe smaki na przyjęcia i spotkania w gronie znajomych

Talerz rozmaitości

Czy na stołach podczas spotkań z przyjaciółmi muszą królować paluszki, chipsy czy kupione na szybko paczkowane ciastka? Oczywiście, że nie! Na przyjęcie świetnie sprawdzą się urozmaicone przekąski w postaci deski serów, dobrej wędliny jak np. dojrzewająca szynka, kabanosy, dojrzewające kiełbaski, oliwki, różnego rodzaju marynaty, a także świeże warzywa. Nawet pokrojona w słupki marchewka, kalarepa, czy ogórek w połączeniu z lekkimi dipami w kilku smakach będą idealną i do tego zdrową przekąską.

Nie trzeba wspinać się od razu na wyżyny kulinarne, tym bardziej, że nie wszyscy mają do tego zdolności i czas. Pokrojenie warzyw zajmuje zaledwie chwilę, a żeby wykonać dip wystarczą czasem 2-3 składniki miseczka i łyżka lub blender. Kilka minut i przekąską gotowa. Z kolei wszelkiego rodzaju sery, wędliny czy marynaty wystarczy tylko przełożyć na deski lub do salaterek. Warto też zadbać o wygląd i podanie przekąsek bo jest powszechnie znaną prawdą, że jemy w pierwszej kolejności oczyma.
 

Domowo czy egzotycznie

Rodzaj serwowanych na przyjęciach czy spotkaniach dań i przekąsek zależy oczywiście w dużym stopniu od preferencji gospodarza i jego gości. Jednak warto przełamywać stereotypy i szukać nowych smaków. Obecnie w sklepach znaleźć można produkty praktycznie z całego świata. I nie zawsze ich zakup musi się wiązać z bardzo wysokim wydatkiem, a niektóre potrafią wręcz zaskakiwać swoją ekonomicznością.

Jakie potrawy sprawdzą się na tego typu spotkania? Warto stawiać na prostotę oraz dania, których jedzenie nie wymaga zbyt wielu zabiegów. Niezbyt dobrym pomysłem są np. ryby, z których trzeba mozolnie wybierać ości. Ale już zapiekane szparagi z szynką dojrzewającą je się bardzo łatwo, przyrządzanie zajmuje pół godziny, a efekt wow murowany. Można też pokusić się o samodzielnie zrobione sushi, którego pojawienie się na stole robi zwykle furorę.
 

Napoje z różnych stron świata

Także w kwestii napojów warto pójść dalej niż tylko w zakup soku pomarańczowego czy przygotowania wody z cytryną. Własnoręcznie przygotowana lemoniada czy soki z mniej znanych owoców zaskakują smakiem i na pewno zaskoczą gości.

Również w kwestii alkoholi warto przełamywać schematy. Doskonałe wina produkowane są nie tylko we Francji czy Włoszech, ale też na przykład w RPA czy Gruzji (https://best-market.pl/alkohole/wino/wino-gruzinskie/). Wiele osób nie wyobraża sobie dobrego przyjęcia bez kilku szotów, które pobudzają trawienie i podkręcają humor. Wśród mniej znanych wódek, które świetnie sprawdzają się do przekąsek jest np. ukraińska Khortytsa.