Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora?

Najważniejszymi parametrami, jeśli chodzi o zakup telewizora jest rozdzielczość ekranu, technologia wykonania matrycy czy obecność dodatkowych funkcji. Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się więcej w tym temacie.

Siechnice: Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora?

Na co zwrócić uwagę w przypadku telewizorów? 

Decydując się na zakup telewizora, jednymi z bardziej interesujących nas parametrów jest wielkość telewizora. Ta wielkość wyrażana jest przekątną, która mierzona jest w calach. Dobrze jest też zaznaczyć, że większy ekran telewizora nie zawsze jest najlepszym wyjściem. Rozmiar ekranu mus być dopasowany do odległości, z jakiej mamy zamiar oglądać telewizję, czyli wielkości danego pomieszczenia. 

Jeśli chodzi o telewizory o rozdzielczości full hd przyjmuje się za przelicznik 4,2cm od odbiornika na każdy cal przekątnej ekranu. Obecnie większość telewizorów posiada jakość 4K, chociaż kanałów, które można oglądać w ten sposób jest naprawdę niewiele. Jednak coraz więcej seriali oraz filmów jest dostępnych w tej jakości na platformach streamingowych. Poza tym kupno telewizora w jakości 4K będzie świetne dla osób, które posiadają konsole do grania. 

Przy takich modelach przelicznik odległości może być dwa razy mniejszy. Dlatego osoby posiadające nawet niewielkie pomieszczenia mogą przemyśleć zakup większych telewizorów. 

Przekątna ekranu - ile cali powinien mieć nasz telewizor? 

Zwykle telewizor do oglądania telewizji wybierany jest większych rozmiarów, tak by wyświetlany obraz był dobrze widoczny. Klienci często stawiają na telewizor 55 cali, który jest dość uniwersalnym wyborem. Warto zajrzeć na ranking telewizorów 55 cali, gdzie znajdują się interesujące pozycje. Kolejno często wybierane są telewizory 65 cali. Coraz częściej można znaleźć rozdzielczość telewizora w takich wymiarach. Modele z taką przekątną ekranu stały się popularne w ostatnim czasie. Warto zajrzeć na ranking telewizorów 65 cali

Poza tym telewizor kupić można nawet w wielkości 75 cali. Nie ma wątpliwości, że taka wielkość sprawi doskonałe wrażenia, które mogą być porównywalne z odwiedzinami w kinie. Posiadając taki telewizor, można zaprosić przyjaciół na seans kinowy. Ciekawe modele można znaleźć na ranking telewizorów 75 cali

Jaki telewizor wybrać - dodatkowe funkcje? 

Niektórzy chcą podłączyć do telewizora wiele urządzeń, w takim przypadku należy sprawdzić złącza. Optymalnym wyborem będzie telewizor, który posiada minimum 2 złącza HDMI i USB. Poza tym standardem staje się też obecność modułu WiFi. 

W momencie zakupu telewizora warto też zwrócić swoją uwagę na tryb HDR. Zapewnia on odpowiednią jasność obrazu, która zbliżona jest do tej rejestrowanej przez ludzkie oko. Naturalny obraz sprawi, że oczy nie będą się w takim szybkim czasie męczyć. 

Nowoczesne telewizory mają również funkcję smart TV. Jeszcze nowsze wspomagane są przez sztuczną inteligencję. Telewizor sam podpowie nam co możemy obejrzeć na podstawie tego, co oglądaliśmy wcześniej.

Telewizory OLED i LED

Technologia LED jest oparta na świecących diodach. Charakteryzuje je wysoka jakość obrazu oraz lepsze odwzorowanie kolorów w porównaniu do starszych modeli LCD. Modele OLED posiadają bardzo płaskie diody. Poza tym mają praktycznie nieskończony kontrast, wierne kolory i najgłębszą czerń. 

Poza tym mają krótki czas reakcji. Taki telewizor jest świetny ze względu na wyjątkowo cienki ekran. Pozwala to na zakrzywienie jego powierzchni. Wejdź na stronę poradnik Media Expert oraz ranking telewizorów, by dowiedzieć się więcej w tym temacie.