Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
1.12.2022

Mikołajki w Siechnicach. Moc czarujących wydarzeń

Lada dzień Mikołajki. Jak wiadomo w nocy z 5 na 6 grudnia Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty. Zostawia je skryte pod poduszką lub w dużej skarpecie. 6 grudnia mogą świętować także dorośli. W jaki sposób ten dzień można spędzić w Siechnicach? Jakie atrakcje przygotowało Centrum Kultury?

Siechnice: Mikołajki w Siechnicach. Moc czarujących wydarzeń

Mikołajkowo już w sobotę

W Siechnicach Mikołajki zaczynają się już 3 grudnia. O godzinie 16:00 w klubie Relaks w Siechnicach dzieci odwiedzi Mikołaj, który będzie poszukiwał swojego pomocnika. Podczas dwugodzinnych atrakcji zostaną zorganizowane gry, zabawy oraz tańce świąteczne. Ponadto odbędzie się jazda na mechanicznym reniferze i zamykanie w bańce. Przewidziany jest także zlot traktorów, słodki poczęstunek, upominek dla każdego dziecka. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Aktualizacja: Nie ma już wolnych miejsc, ale Organizatorzy zapraszają na otwartą część spotkania - zlot traktorów przed budynkiem Centrum Kultury.

Mikołaj odwiedzi najmłodszych także w Radwanicach

Z kolei 4 grudnia od godziny 17:00 Mikołaj będzie czekał na dzieci w Radwanicach w Klubie Słońce. Dla dzieci i dorosłych przygotowano szereg atrakcji, między innymi zabawy oraz animacje ze śnieżynką do piosenek świątecznych, uroczyste przywitanie Mikołaja oraz taniec z nim. Każde dziecko otrzyma prezent od świętego Mikołaja, z którym będzie mógł sobie także zrobić zdjęcie. Na zakończenie wydarzenia odbędzie się wyjątkowy spektakl przygotowany dla dzieci pod tytułem "Elfy Trzy". Będzie to niezwykle pouczające widowisko, które wciągnie nawet najmłodszego widza.

Uroczyste przywitanie Świętego Mikołaja 6 grudnia

Centrum Kultury przygotowało także uroczyste przywitanie Świętego Mikołaja 6 grudnia. Do gminy o godzinie 17:00 zawita święty z czerwoną czapką i workiem prezentów. Swoje sanie zaparkuje przed świetlicą w Iwinach, dlatego tam odbędzie się spotkanie z najmłodszymi. Podczas wydarzenia zostaną zorganizowane liczne animacje oraz zabawy z Krainą Eldorado. Chociaż wstęp na wydarzenie jest wolny, konieczne są wcześniejsze zapisy telefoniczne lub mailowe. Warto dodać, że prezenty na to wydarzenie leżą w zakresie rodziców.

Miłej zabawy!