Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
14.06.2018

Masz wieczne problemy finansowe? Zobacz, co robisz źle

Chyba każdy z nas miał przynajmniej raz w swoim życiu sytuację, w której nagle potrzebował pieniędzy na ważny cel i akurat ich nie miał. Takie momenty wynikają z braku nawyku oszczędzania i złego gospodarowania pieniędzmi. Zobacz, w jaki sposób mądrze gospodarować własnymi zasobami finansowymi, aby nigdy nie zabrakło Ci na ważne wydatki w wyjątkowych sytuacjach. Istnieją dwie podstawowe wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jak tego dokonać.

Siechnice: Masz wieczne problemy finansowe? Zobacz, co robisz źle

Po pierwsze: zacznij kontrolować własny budżet

Nikt nie rozwiąże za Ciebie Twoich problemów finansowych. Skoro je masz to znaczy, że robisz coś w niewłaściwy sposób. Czy wiesz, na co wydajesz większość swojej wypłaty? Jaką kwotę przeznaczasz na jedzenie, rachunki, przyjemności? Jeśli nie, najwyższy czas to zmienić. Przygotuj kartkę i kopertę. Do koperty będziesz gromadzić wszystkie paragony z danego miesiąca, a następnie spisywać wydatki na kartce, dzieląc je na kilka głównych kategorii. Przykładowo, codzienne wydatki możesz pogrupować w następujący sposób: żywność dom, żywność miasto, transport, rachunki, rozrywka i przyjemności, rozwój zawodowy. Adekwatnie do nazw kategorii, będziesz w nich wpisywać odpowiednie wydatki. 

Po drugie: wydawaj mniej niż zarabiasz

Oszczędzanie to generalnie dość łatwy schemat polegający na tym, że wydajemy mniej niż zarabiamy, a uzyskaną w ten sposób różnicę umieszczamy na koncie oszczędnościowym lub lokacie. W taki właśnie sposób powinieneś działać, jeśli chcesz zachować zrównoważony stan finansów domowych. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na nadpłacenie lub całkowitą spłatę długów. Zanim jednak zdecydujesz się na pożyczkę, atrakcyjne oferty na rynku porównasz w kalkulatorze kredytu samochodowego (http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-samochodowe/) lub w kalkulatorze kredytu gotówkowego (http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-gotowkowe/).


Wczytuję komentarze...