Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 10-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
4.06.2018

Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – poznaj uczucie swobodnego spadania!

Chcesz poczuć się jak w przestworzach? Zarezerwuj już teraz lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu!

Siechnice: Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – poznaj uczucie swobodnego spadania!

Przez długi czas jedynym bezpiecznym sposobem na doświadczenie uczucia spadania w przestworzach był skok ze spadochronem. Teraz jednak mamy jeszcze jedną możliwość – tunel aerodynamiczny. To właśnie tego rodzaju konstrukcja pozwala na imitowanie warunków tak zwanego swobodnego spadania.

Na czym dokładnie polegają loty w aerotunelu? Kto może z nich skorzystać? Ile będziemy musieli za nie zapłacić?

Tunel aerodynamiczny – nie tylko do badań aerodynamiki

Najczęściej tunel aerodynamiczny jest używany do badań aerodynamiki różnych obiektów, na przykład samochodów, samolotów. Wyposażony w wentylator albo wentylatory pozwala na rozpędzenie strug powietrza do bardzo dużych prędkości. W badaniach aerodynamiki najczęściej stosuje się poziome aerotunele, ale w użyciu jest jeszcze jeden rodzaj konstrukcji – tunele pionowe.

Pionowy tunel aerodynamiczny ma już całkowicie inne zastosowanie, a mianowicie używany jest do imitowania warunków swobodnego spadania. Początkowo tunele tego rodzaju używane były przez spadochroniarzy oraz uczniów chcących uzyskać uprawnienia spadochroniarskie. Teraz dostępne są praktycznie dla każdego, kto ma ochotę na wyjątkową rozrywkę.

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Ze względu na swoją konstrukcję pionowy tunel aerodynamiczny jest w stanie rozpędzić powietrze do prędkości nawet 300 kilometrów na godzinę. Znajdujące się w nim wentylatory powodują ruch powietrza od dołu do góry. W tunelu znajduje się również ażurowa platforma dla uczestnika lotu – po uruchomieniu wentylatorów człowiek po prostu zaczyna unosić się w górę, co daje efekt podobny do swobodnego spadania.

Dzięki temu loty w tunelu aerodynamicznym przypominają swobodne spadanie przy skokach spadochronowych – nie są jednocześnie związane z ryzykiem, a przy tym również można korzystać z nich wielokrotnie.

Podstawowy czas lotu w aerotunelu to około 3 minut. Wprawdzie może wydawać się, że to niewiele, ale tak naprawdę mamy do czynienia kilkukrotnie dłuższym czasem niż w przypadku swobodnego spadania ze spadochronem. Co więcej, jeśli tylko będziemy chcieli, możemy powtórzyć lot w tunelu aerodynamicznym – bez potrzeby ponownego wylatywania na odpowiednią wysokość samolotem i samego skoku.

Kto może wziąć udział w locie w aerotunelu?

Loty w tunelach aerodynamicznych są bardzo bezpieczne i zasadniczo nie mają szczególnych przeciwwskazań. W trakcie lotu można swobodnie oddychać, a obowiązkowy kask chroni przed ewentualnym ryzykiem urazów. Co więcej, podczas lotu uczestnik przez cały czas przebywa pod opieką instruktora, który w razie problemów służy pomocą. Jeśli zatem nie mamy przeciwwskazań do uprawiania innych sportów, możemy również wziąć udział w locie. W razie wątpliwości możemy dodatkowo skonsultować się z lekarzem.

Nie ma również żadnych ograniczeń wiekowych dotyczących lotów w tunelach aerodynamicznych. To kapitalna rozrywka zarówno dla kilkulatków, jak i dla seniorów. Każdy może poczuć niesamowite emocje towarzyszące lotom jak w przestworzach!

Zarezerwuj lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu!

Także we Wrocławiu działa nowoczesny tunel aerodynamiczny – to doskonałe miejsce dla każdego, kto chciałby poczuć adrenalinę i dobrze się bawić. Tunel znajduje się przy ulicy Lotniczej w Sobótce. To nowoczesny tunel Profly, który jest chętnie wybierany przez profesjonalistów i amatorów.

Swój lot w tunelu aerodynamicznym można zarezerwować przez internet pod adresem: wroclaw.profly.pl. Ceny są naprawdę bardzo atrakcyjne i zapłacimy kilkukrotnie mniej niż za skok spadochronowy. Cena 3-minutowego lotu dla jednej osoby dorosłej to 249 złotych, natomiast w opcji junior – poniżej 18. roku życia to 219 złotych. Możemy też wykupić pakiety lotów w niższych cenach.

Ponadto tunel aerodynamiczny może być doskonałym pomysłem na prezent – lot w aerotunelu można podarować na urodziny, imieniny, na wesele, na Dzień Chłopaka, Dzień Matki czy na Walentynki. Każda okazja jest dobra! Możemy wtedy wykupić voucher na lot, a obdarowana osoba sama wybierze najbardziej dogodny dla niej termin.


Wczytuję komentarze...