Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 05-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
21.02.2019

Kupujesz na AliExpress? Kup tańszą walutę w internetowym kantorze

Chcesz kupować na AliExpress taniej? To bardzo proste. Pokażemy Ci błąd, przez który tracisz pieniądze, gdy zamawiasz stamtąd produkty. Na szczęście wszystko da się naprawić. Każdy może płacić nawet 8% mniej za zakupy w największym chińskim sklepie internetowym.

Siechnice: Kupujesz na AliExpress? Kup tańszą walutę w internetowym kantorze

O ile jest tańsza waluta w internetowym kantorze?. 1
Jak wygląda wymiana walut w internetowym kantorze?. 1
Internetowe kantory – czym są i jak działają?. 1
Czy internetowe kantory są bezpieczne?. 2
Podsumowując - Kup tańszą walutę w internetowym kantorze. 2

Najczęstszym błędem podczas zakupów na AliExpress jest płacenie kartą w polskich złotych. Jeśli zdecydujemy się na płatność w złotówkach, zapłacimy więcej, ponieważ przelicznik będzie mniej korzystny, niż w przypadku płatności dolarami. Natomiast, gdy zdecydujemy się na płatność w dolarach ale kartą nominowaną w PLN, bank pobierze od nas wysoki spread walutowy za przewalutowanie. I w jednym i w drugim przypadku będziemy stratni.

O ile jest tańsza waluta w internetowym kantorze?

Wiele osób zamawiających produkty z AliExpress nie wie, że istnieją tańsze sposoby na wymianę dolarów, przez co przepłaca na swoim zamówieniu. A fakty są takie, że wymiana USD/PLN w kantorach internetowych jest nawet 8% tańsza, niż w bankach. Jeśli kupimy dolary online w internetowym kantorze - właśnie o tyle mniej zapłacimy za swoje zamówienie.
 

Jak wygląda wymiana walut w internetowym kantorze?

Gdy dokonujemy zakupów na AliExpress, szczególnie łatwo jest zapłacić dolarami kupionymi w internetowym kantorze, ponieważ transakcja odbędzie się online. Najpierw należy założyć konto w wybranym kantorze internetowym. My rekomendujemy wybranie kantor internetowy - kantoronline.pl, który na rynku funkcjonuje już od 8 lat. Po założeniu konta, zasilamy je środkami w PLN i dokonujemy wymiany waluty na dolary. Następnie przelewamy środki na konto walutowe w USD (wiele banków udostępnia konta walutowe za darmo razem z kartą w USD). Przy składaniu kolejnego zamówienia na AliExpress wystarczy zaznaczyć teraz płatność kartą płatniczą w USD i zapłacić bezpośrednio w amerykańskiej walucie.
 

Internetowe kantory – czym są i jak działają?

Chyba żaden inny polski wynalazek nie miał aż tak ogromnego wpływu na oszczędzanie pieniędzy, jak kantory internetowe. To serwisy internetowe, które umożliwiają wymianę waluty ze znacznie niższym spreadeam walutowym niż banki i kantory stacjonarne, a do tego nie pobierają żadnych ukrytych opłat. Dzisiaj głównymi klientami tego rodzaju serwisów są firmy zajmujące się handlem transgranicznym. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć konto w takim serwisie jako klient indywidualny. Internetowe kantory wychodzą naprzeciw konsumentom, którzy są świadomi konsekwencji finansowych, jakie niesie za sobą częsta wymiana walut z wysokim spreadem walutowym. Przeczytaj także: Jak uniknąć błędów przy wymianie walut? 
 

Czy internetowe kantory są bezpieczne?

Internetowe kantory są bardzo dobrze zabezpieczonymi serwisami finansowymi. W kwestiach bezpieczeństwa pozostały bezkompromisowe, dlatego stosują dokładnie takie zabezpieczenia jakie możemy spotkać podczas korzystania z bankowości internetowej. Codziennością jest stosowanie protokołu SSL oraz autoryzacja transakcji kodami SMS, wraz z potwierdzeniami przesyłanymi mailowo.
 

Podsumowując - Kup tańszą walutę w internetowym kantorze

Na pewno Cię nie zaskoczymy, gdy napiszemy, że w oszczędzaniu połowa sukcesu to bycie dobrze poinformowanym. Wysokość spreadu walutowego, jaki pobiera od nas bank za wymianę walut nie jest i prawdopodobnie nigdy nie będzie regulowana odgórnie. Dlatego warto przed nimi zabezpieczyć się zakładając konto w internetowym kantorze.


Wczytuję komentarze...