Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-01-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.10.2018

Książkowa gorączka

Nic tak nie elektryzuje rodziców dzieci w wieku szkolnym jak konieczność zakupów podręczników. Dla wielu z nich, pomimo wprowadzenia bezpłatnych egzemplarzy dla wybranych roczników, czas wakacji oraz początek jesieni nieubłaganie wiążą się z koniecznością wydania kilkuset złotych na kolejne zestawy książek, ćwiczeń, a  także repetytoriów czy egzemplarzy dodatkowych, które wynikają z potrzeb nauczycieli lub też profilu danej klasy. Co za tym idzie, rachunek w księgarni staje się coraz dłuższy, kwota coraz wyższa, a podręczniki muszą zasilić dziecięce plecaki. Rozwiązaniem staje się zakup książek w Internecie i nawet bardzo pobieżne porównanie różnych ofert pokazuje, że możemy na takich zakupach zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent. W gorączce nowego roku szkolnego to naprawdę dużo.

Siechnice: Książkowa gorączka

Kupuj w sieci

Popularność zakupów internetowych jest coraz bardziej dostrzegalna w każdym segmencie rynku. Powodów jest kilka. Przede wszystkim zmieniają się przyzwyczajenia konsumenckie i chcemy mieć coraz większy wgląd w różne oferty. Po drugie, w sieci można daną rzecz bardzo często kupić taniej. Po  trzecie, dedykowane oferty kurierów dla rynku e-commerce oraz sieci paczkomatów oraz inne usługi kurierskie sprawiają, że przesyłka jest bardzo szybko u nas. Poza tym na rozwój handlu w sieci bardzo mocno wpływa również zakaz handlu w niedzielę. Skoro te mechanizmy są tak zauważalne nie ma się co dziwić, że również podręczniki szkolne lądują w e-koszykach a potem w naszych domach. Tak jest wygodniej, taniej, sprawniej i przede wszystkim nie tracimy czasu na stanie w kolejkach z długą listą niezbędnych pozycji książkowych.

Postaw na komfort

Rynek związany z książką online po prostu kwitnie, a zarówno ceny, jak i dostęp do niemal nieograniczonej bazy pozycji sprawia, że chętnie zamiast wertowania kartek w stacjonarnych księgarniach klikamy w określone pozycje. W sezonie wakacyjnym oraz na początku jesieni klienci najchętniej oczywiście wyszukują ofert związanych z podręcznikami z racji nowego roku szkolnego i konieczności zapewnienia dzieciom zestawów książek. Z drugiej strony warto pamiętać, że częste zmiany w szkolnictwie spowodowały, że większość z nich nie nadaje się do przekazania kolejnym rocznikom. Przed zakupem całej listy podręczników lub też konkretnych pozycji warto sprawdzić przede wszystkim oferty różnych księgarni. Do tego celu przydają się na przykład praktyczne wyszukiwarki. Dzięki temu bardzo szybko zauważymy różnicę między niektórymi księgarniami, które już na poziomie jednego egzemplarza mogą sięgać kilkunastu złotych. W momencie gdy mamy długą listę podręczników, to takie różnice odczujemy bardzo mocno.


Wczytuję komentarze...