Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Książki z serii Rodzina Monet - dlaczego warto je przeczytać?

Duża część nastolatków każdego dnia wpatrzona jest w ekrany swoich smartfonów, co oczywiście nie jest dla nich najlepszym rozwiązaniem. W jaki jednak sposób można odciągnąć ich od telefonów? Choćby zachęcając ich do przeczytania serii książek "Rodzina Monet", które w ostatnim czasie stały się prawdziwym bestsellerem. Dlaczego jednak warto przeczytać wspomniane książki?

Siechnice: Książki z serii Rodzina Monet - dlaczego warto je przeczytać?
fot. Adobe Stock

O czym opowiada seria książek "Rodzina Monet?

Napisane przez Weronikę Marczak książki Rodzina Monet to historia piętnastoletniej Hailie, z którą może utożsamiać się wielu nastolatków. Dziewczyna w tak młodym wieku traci w wypadku samochodowym ukochaną mamę i babcię, przeżywając tym samym swój osobisty dramat. W tym momencie dowiaduje się o istnieniu pięciu starszych braci i zostaje niejako zmuszona do tego, aby z Wielkiej Brytanii przeprowadzić się do położonej w Pensylwanii willi swoich nowych opiekunów, którzy mają spory majątek. Bracia nie są zbyt zadowoleni z pojawienia się w ich życiu młodszej siostry. Próbują ukryć przed nią swoje mroczne sekrety, które z czasem zaczynają wypływać na powierzchnię. Czy Hailie odnajdzie się w nowym domu? Czy w związku z odkryciem sekretów swoich nieznanych dotąd braci grodzi jej jakieś niebezpieczeństwo? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć oczywiście w kolejnych tomach "Rodziny Monet".

Dlaczego warto przeczytać książki Rodzina Monet?

Książki z serii Rodzina Monet warto przeczytać z pewnością z uwagi na fakt, iż opowiadają one historię nastoletniej dziewczyny, która musi poradzić sobie z tragicznymi wydarzeniami, które pojawiły się w jej życiu. Śmierć najbliższych osób, nowa szkoła, rodzina, o której istnieniu nie miała dotychczas zielonego pojęcia to tematy, które są interesujące dla wielu współczesnych nastolatków. Niejedna młoda osoba przeżywa w swoim domu jakiś dramat, z którym należy sobie w jakiś sposób poradzić. Czytając książki z serii Rodzina Monet można wyciągnąć z nich bowiem kilka bardzo pouczających lekcji życiowych, co z pewnością pomoże poradzić sobie z wieloma problemami dnia codziennego.