Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 05-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
24.11.2018

Koncert Sławomira Krysy

Zachęcamy do udziału w koncercie Sławomira Krysy. Wybitnie uzdolniony siechniczanin jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu. Sławomir Krysa jest laureatem wielu nagród w międzynarodowych konkursach. Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia o godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach (dawne Gimnazjum), ul. Księżnej Anny z Przemyślidów 6. W programie koncertu znajdą się utwory z repertuaru m.in. Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Marka Grechuty czy też Grzegorza Turnaua. O oprawę wokalną zadba Faustyna Mercik.

Sławomir Krysa jest laureatem wielu konkursów, do najważniejszych jego osiągnięć nalezą m. in.: II nagroda w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wielkopolskim, I Nagroda i Nagroda Specjalna w V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Tadeusza. Szeligowskiego w Poznaniu, III Nagroda w IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin dla najmłodszych" w Antoninie.

Młody artysta koncertował z wieloma orkiestrami m.in. Orkiestrą "Leopoldinum", Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej, Sinfoniettą Cracovią, brał też udział w Mistrzowskim Kursie Pianistycznym organizowanym w ramach 66 Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju oraz w III Międzynarodowym Kursie Pianistycznym w Katowicach. Sławomir Krysa jest stypendystą m. in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Lions Club Wrocław Wratislavia, Lions Club Duszniki, Prezydenta Miasta Wrocławia, Starostwa Powiatowego Wrocławia.

Organizatorem koncertu jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Siechnicach.

Wczytuję komentarze...