Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 02-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
15.12.2018

Kalkulator ubezpieczeń OC – jak kupić OC bez wychodzenia z domu?

Otaczający nas świat staje się coraz bardziej zabiegany a obowiązki sprawiają, że brakuje nam czasu dosłownie na wszystko, nawet zakup obowiązkowego OC. Na szczęście obecnie można kupić je przez Internet, bez wychodzenia z domu, a dodatkowo porównać oferty.

Siechnice: Kalkulator ubezpieczeń OC – jak kupić OC bez wychodzenia z domu?

Właśnie dla zabieganych ubezpieczyciele stworzyli możliwość zakupu polisy OC online, a portale specjalizujące się w tematyce ubezpieczeń komunikacyjnych opracowały wygodne narzędzie – porównywarkę ofert ubezpieczycieli połączoną z kalkulatorem ubezpieczeniowym. Jeśli więc kupujemy ubezpieczenie samochodu w ubezpieczamy-auto.pl, zyskujemy możliwość przeglądu ofert kilkudziesięciu czołowych ubezpieczycieli.

Zalety kupna polisy OC poprzez kalkulator ubezpieczeniowy

Oto zalety kupna polisy OC w ten nowoczesny sposób:

 1. Oszczędność czasu – to podstawowa zaleta tego sposobu kupna polisy. W dzisiejszych czasach czas to pieniądz – nie mamy czasu na wydzwanianie do firm ubezpieczeniowych i na spotkania z agentami. Kupno polisy online zajmie nam tylko kilkanaście minut, a dokumenty wysyłane są błyskawicznie na podany przez nas adres mailowy.
 2. Wolność i bezpieczeństwo wyboru – agent zaproponuje nam oferty tylko tych ubezpieczycieli, z którymi współpracuje. Porównywarka ofert daje nam zaś pełny wgląd w ofertę rynkową, bo czołowe portale komunikacyjne współpracują z najważniejszymi firmami ubezpieczeniowymi.
 3. Możliwość porównania ofert – porównywarka jest tak skonstruowana, że dla tych samych danych dotyczących auta można sprawdzić różne warianty ubezpieczenia OC i kalkulować koszty kupienia go w pakiecie z innymi polisami.
 4. Intuicyjność – kalkulator ofert jest narzędziem bardzo prostym i intuicyjnym. Podając markę samochodu, natychmiast otrzymujemy wykaz wszystkich jego wersji, parametrów dot. pojemności i mocy silnika itp. danych, co znacznie ułatwia wypełnienie formularza.
 5. Dostęp do promocji – ubezpieczyciele doskonale wiedza, że zakup polisy przez internet staje się powszechnie stosowana praktyka i wypiera metody tradycyjne. Dlatego bardzo często proponują atrakcyjne zniżki na polisy kupione właśnie w ten sposób. A porównywarka daje możliwość przeglądu tych promocji i wyboru najkorzystniejszej dla nas.
 6. Łatwość zakupu przez internet – po dokonaniu kalkulacji i wyborze oferty jednym kliknięciem można przejść do jej zakupu, bez ponownego wpisywania danych. To znacznie skraca formalności i sprawia, że nabycie polisy staje się proste, jak nigdy dotąd. Za nasze OC możemy zapłacić kartą kredytową, a jeśli nasz bank współpracuje z wybranym przez nas ubezpieczycielem, ten sposób dokonania transakcji nagradzany jest dodatkowym rabatem.
 7. Wiedza na temat rynku ubezpieczeń – wiedza zawsze jest rzeczą bezcenną, a dzięki porównywarce możemy dowiedzieć się o nowych firmach ubezpieczeniowych i poznać ich oferty. Może to zaprocentować w przyszłości przy zakupie kolejnej polisy. Młodzi kierowcy z różnego typu poradników mogą dowiedzieć się, jak obniżyć wysoką składkę za polisę OC. Taki sposób jest wygodny, gdy kupujemy ubezpieczenie oc dla młodych kierowców w ubezpieczamy-auto.pl.

Jak wygląda proces wyboru i zakupu polisy?

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza. Przed rozpoczęciem uzupełniania warto przygotować dane i dokumenty zarówno samochodu, jak i właściciela auta. Potrzebne będą takie dane jak:

 • numer PESEL,
 • prawo jazdy,
 • dowód rejestracyjny,
 • ostatnia polisa ubezpieczeniowa.

Oprócz podstawowych danych dotyczących pojazdu należy także podać jego przewidywany roczny przebieg oraz sposób użytkowania samochodu, a także określić, gdzie zazwyczaj parkujemy auto. W formularzu należy podać wszystkich właścicieli pojazdu, którzy są ujęci w dowodzie rejestracyjnym.

Drugim krokiem jest wybór polisy. W tym celu podajemy nasze dane kontaktowe i klikamy przycisk Dalej. Wybieramy wariant ubezpieczenia – najczęściej kierowcy decydują się na wariant podstawowy, ale warto sprawdzić, ile nasza polisa kosztowałaby w bardziej rozszerzonym pakiecie (kalkulator pozwala sprawdzać różne opcje). Niektórzy ubezpieczyciele umożliwiają samodzielne skomponowanie swego pakietu ubezpieczeniowego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Po kliknięciu przycisku Porównanie ofert otrzymujemy kilkanaście najlepszych ofert – warto je przeanalizować, czytając ogólne warunki ubezpieczenia.

Trzecim i ostatnim krokiem jest zakup polisy. Składki nie musimy opłacać natychmiast, ważne jest, by ubezpieczycie otrzymał od nas wpłatę przed terminem uruchomienia polisy. Dane do przelewu oraz potwierdzenie zawarcia umowy otrzymamy drogą mailową. Składkę możemy opłacić w systemie: rocznym, półrocznym lub kwartalnym, a za polisę zapłacić przelewem tradycyjnym, przelewem internetowym lub kartą. Jeśli wybierzemy płatność kartą, ubezpieczyciel skontaktuje się z nami telefonicznie. Umowa dotrze do nas pocztą lub kurierem.

Jak widać z powyższego opisu, polisę OC można naprawdę kupić szybko i bezpiecznie bez wychodzenia z domu. Taki sposób znacznie ułatwi życie nawet najbardziej zabieganym i pozwoli im zyskać pewność, że dokonali wyboru najatrakcyjniejszej oferty.


Wczytuję komentarze...