Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-01-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.10.2020

Jak wybrać fachowca do budowy dachu?

Powiedzenie „bezpieczny dach nad głową” nie wzięło się się znikąd. Konstrukcja dachowa to jeden z najbardziej istotnych elementów całego domu, a przy jej budowie nie można pozwolić sobie na żadne błędy wykonawcze. Do jej realizacji najlepiej więc wybierać najbardziej profesjonalnych, doświadczonych specjalistów, którzy zapewnią fachową obsługę na każdym etapie realizacji usługi. Podpowiadamy gdzie ich szukać i jak ich wybrać.

Siechnice: Jak wybrać fachowca  do budowy dachu?

Prefabrykowane wiązary czy tradycyjna więźba?

Budowa dachu to jeden z najważniejszych, a przy tym najtrudniejszych etapów stawiania nowego domu. To właśnie dach zaważa o wytrzymałości całego budynku oraz zapewnia bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Kluczem do sukcesu są trzy fundamentalne aspekty: rzetelny projekt, wysokiej jakości surowce i fachowa firma budowlana. Przed przystąpieniem do wyboru specjalistów, warto jednak zastanowić się na jaki sposób tworzenia dachu chcemy się zdecydować: tradycyjną więźbę budowaną już na placu budowy czy prefabrykowane wiązary dachowe, przygotowywane w siedzibie producenta. Każde z nich ma swoje wady i zalety. Prefabrykowane konstrukcje pozwalają jednak na sporą oszczędność czasu oraz umożliwiają zmniejszenie kosztów całej inwestycji.
 

Fachowiec z polecenia

Najlepszym sposobem na znalezienie godnego polecenia fachowca jest, oczywiście, tzw. „poczta pantoflowa”. Znajomi, którzy budowę dachu mają już za sobą, mogą polecić nam ekipę, która u nich pracowała. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto sprawdzić poprzednie realizacje danej firmy np. w internecie lub pytając bezpośrednio w jej siedzibie. Jeśli widzimy, że dana marka realizowała wiele różnorodnych inwestycji, a poszczególni klienci do nich wracają, możemy mieć pewność, że jest to profesjonalna firma, której można zaufać.
 

Pomoc na każdym etapie

Przed wyborem konkretnej firmy warto do niej zadzwonić lub umówić się na spotkanie z jej przedstawicielem. Profesjonalne marki charakteryzuje profesjonalne podejście do klienta, które oferują mu na każdym etapie inwestycji. Warto też zwrócić uwagę na to czy dana ekipa budowlana zajmuje się jedynie fizyczną budową dachu, czy do jego realizacji podchodzi kompleksowo. Przykładowo działająca na Dolnym Śląsku marka Wiązar Polska pomaga inwestorowi przy budowie dachu od początku do końca, tj. najpierw przedstawiając bardzo szczegółowy projekt konstrukcji, następnie tworząc wszystkie jej elementy, a w końcu montując całą konstrukcję bezpośrednio na ścianach budynku. Dzięki temu klient może mieć pewność, że budowa dachu pójdzie sprawnie i precyzyjnie.

Dostosowanie do potrzeb klienta

Podczas bezpośredniej rozmowy z przedstawicielem firmy budowlanej, warto przedstawić swoje indywidualne potrzeby i wizje projektu. Profesjonalna marka będzie w stanie dostosować swoją pracę do konkretnych planów inwestora oraz przedstawić najlepsze rozwiązania do danej inwestycji. Jeśli ekipa budowlana będzie umiała dopasować się do naszych potrzeb bądź też zaproponować bardziej rzetelne patenty – będziemy mieli pewność, że rozmawiamy z doświadczonymi wykonawcami. O sile i profesjonalności marki nie zawsze świadczy bowiem staż pracy, a kreatywne i indywidualne podejście do każdego nowego projektu.
 

Produkty wykorzystywane przy budowie dachu

Kolejną ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze fachowca do budowy dachu są programy, maszyny i przede wszystkim surowce, z jakich on korzysta. Klient powinien upewnić się, że drewno z jakiego ma być budowany dach jego domu jest solidne i wytrzymałe. W przypadku prefabrykowanych wiązarów dachowych powinna być to wysokiej klasy tarcica konstrukcyjna o wilgotności 15–18%. Dobrze, by była ona suszona komorowo i była czterostronnie strugana. Zmniejsza to ryzyko uszkodzeń spowodowanych szkodnikami oraz zmniejsza palność drewna.


 

Certyfikaty i atesty

Jeśli dana firma może pochwalić się certyfikatami i atestami na produkty, których używa – możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistami. W przypadku firm zajmujących się prefabrykowanymi wiązarami dobrze, by posiadała ona certyfikat nie tylko na poszczególne detale, ale i na cały gotowy produkt. Daje to gwarancję, że zbudowana przez markę konstrukcja będzie stabilna, wytrzymała i trwała, a przez to zapewni nam bezpieczeństwo przez bardzo długie lata.


Wczytuję komentarze...