Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 03-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
2.04.2019

Jak się urządzić w wynajmowanym pokoju?

Wyjechałeś do nowego miasta na studia i do pracy i nie stać Cię, by wynająć dla siebie całe mieszkanie? Z tego względu zdecydowałeś się na wynajem tylko jednego pokoju i współdzielenia części głównej z innymi lokatorami? Dowiedz się zatem, jak urządzić to pomieszczenie, by pełniło rolę wszystkich potrzebnych Ci wnętrz!

Siechnice: Jak się urządzić w wynajmowanym pokoju?

Przede wszystkim sypialnia

Twój pokój powinien zapewniać Ci komfortowe warunki do odpoczynku po całym dniu pracy lub zajęć na studiach. Zadbaj zatem, aby znalazło się w nim wygodne łóżko, ale też nie przesadzaj z jego wielkością – pamiętaj, że Twój pokój będzie pełnił rolę niemal całego mieszkania na dość małej przestrzeni. Spraw jednak, by ta część pomieszczenia była przytulna – ciepła i wygodna pościel to jedno, a efektowna kapa w połączeniu z miękkimi i kolorowymi poduszkami sprawią, że strefa sypialna będzie się atrakcyjnie prezentowała za dnia.
 

Centrum rozrywki w wynajmowanym pokoju

Zorganizowanie strefy rozrywki na małym metrażu to niełatwe zadanie. Możesz mieć bowiem kłopot z wstawieniem do pokoju telewizora, a o zestawie kina domowego możesz zapomnieć. Jednak dobrym pomysłem jest zastąpienie telewizora projektorem – musi to być model ultrakrótkiego rzutu, który można umieścić kilkanaście centymetrów od ściany. Przesyłanie filmów może przebiegać poprzez Wi-Fi z komputera, a nawet komórki! To urządzenie możesz uzupełnić o głośniki komputerowe 5.1 emitujące czysty i przestrzenny dźwięk, a zatem zyskasz także możliwość komfortowego słuchania muzyki na co dzień! Twoje centrum rozrywki stanie się kompletne!
 

Po trzecie garderoba

W małym pokoju wygospodarowanie miejsca na dużą szafę może okazać się trudne. Warto więc nieco pokombinować i przechowywać ubrania w pomysłowy sposób. Przede wszystkim zaopatrz się w specjalny wieszak, na którym będziesz umieszczać stroje, z których korzystasz najczęściej. Sezonowe możesz chować w skrzyni łóżka, dzięki czemu nie będą zajmowały dodatkowego miejsca w pokoju. Warto też poprzywieszać kilka szafek tuż przy suficie – nie zajmą one zbyt wiele przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu.
 

Miejsce do pracy i nauki

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, czy też osobą pracującą, z pewnością potrzebne Ci będzie biurko. Na nim możesz ustawić swój komputer – PC lub stacjonarny – i tam wykonywać powierzone Ci zadania każdego dnia. Będzie to proste, o ile masz odpowiednio dużo miejsca na wstawienie biurka. Jeśli jednak nie, wówczas musisz pobudzić swoją kreatywność. Przymocuj do ściany blat, który będziesz opuszczać i podnosić w razie potrzeby. Taka konstrukcja po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, a zatem jest wysoce praktyczna. Nie rezygnuj jednak z wygodnego krzesła na korzyść składanego, szczególnie jeśli przed komputerem spędzasz sporo czasu. Wybierz fotel wysokiej jakości w trosce o zdrowie swojego kręgosłupa i pleców. Nie zapomnij też o odpowiednim oświetleniu – w przypadku składanego blatu rolę tę może pełnić lampa stojąca.


Wczytuję komentarze...