Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 31-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
8.03.2020

Jak dopasować rolety rzymskie do okna i ile to kosztuje?

Rolety rzymskie to nowatorskie rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w nowoczesnych jak i bardziej klasycznie urządzonych wnętrzach.

Siechnice: Jak dopasować rolety rzymskie do okna i ile to kosztuje?

Rolety zamiast zasłon

Pierwsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać decydując się na sposób osłonięcia okna to - wolimy zasłony czy rolety? Zasłony mogą mieć tę przewagę, że są bardzo eleganckie i stylowe, z kolei rolety zapewnią nam lepszą osłonę przed światłem - możemy je bowiem opuszczać stopniowo, w zależności od tego czy słońce znajduje się wyżej czy niżej. Zasłony działają wertykalnie, żeby więc faktycznie ochronić się przed światłem musimy zasunąć je całkowicie. Rozwiązaniem, który łączy idealnie obie te opcje są rolety rzymskie. Ich charakterystyczne drapowanie u góry okna sprawia, że są niezwykle dekoracyjne. Jednocześnie pozwalają idealnie ochronić się przed docierającym z zewnątrz światłem, a nawet - zapewnić nam prywatność w razie gdyby łatwo było zajrzeć w nasze okna.
 

Rolety rzymskie - nowoczesność i funkcjonalność

Rolety rzymskie pojawiły się dosyć niedawno na rynku, dzięki temu stanowią wciąż bardzo oryginalny element wystroju pomieszczenia. Różnią się od standardowych rolet wyglądem - materiał zwija się nie w rolkę, ale w fałdy, drapowania u góry okna, poziome zakładki. Tkanina nie jest więc schowana, ale widoczna przez cały czas, dlatego też z szerokiej palety kolorystycznej warto wybrać odcień najbardziej pasujący do naszego wnętrza. Nawet całkowicie rozwinięta roleta wygląda bardziej interesująco od typowych produktów tego typu - całość ma lekko "falującą" fakturę, dzięki czemu lepiej prezentuje się na oknie. Roleta rzymska sprawdzi się świetnie w różnego rodzaju pomieszczeniach - będzie stanowić eleganckie uzupełnienie do salonu, sypialni a nawet kuchni. 
 

Jak dobrać rolety rzymskie do naszego okna

Zastanowić się można jak dobrać rolety rzymskie do naszego okna? Wydawałoby się, że bardziej oryginalny wygląd może pociągać za sobą dużo bardziej zaawansowane i skomplikowane techniki montażu. Tak naprawdę, opcji mamy do wyboru kilka i warto od razu zauważyć, że w każdym przypadku techniczne kwestie nie są trudne. Przede wszystkim, mierząc okno, nie musimy wyliczać ile więcej materiału będzie nam potrzebne na fałdy - jeśli będziemy zamawiać rolety przez internet, na stronie wystarczy wpisać wysokość, zostanie to automatycznie przeliczone. Wybrać musimy też pomiędzy mechanizmami rolet - dostępny jest samohamujący kasetowy mechanizm koralikowy oraz mechanizm sznurkowy. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej precyzyjny i płynny. Schowany jest w kasecie z tyłu rolety, dzięki czemu stanowi bardzo estetyczne rozwiązanie i jest łatwy w montażu. Mechanizm sznurkowy również pozwala rozwinąć roletę tylko do potrzebnego poziomu, jednak będzie odrobinę mniej dokładny. Żeby zatrzymać tkaninę, musimy zaciągnąć sznurek pod odpowiednim kątem.

Kolejną kwestią jest montaż - tu do wyboru są trzy rozwiązania. Roletę rzymską zamontować możemy na ścianie, na suficie lub na okiennej ramie. Rolety na ścianie lub suficie będą prezentować się bardziej dekoracyjnie, szczególnie jeśli zamontujemy je w sąsiadujących ze sobą oknach. Takie rozwiązanie techniczne pozwala bowiem zasłonić ramę okna. Jest ono natomiast inwazyjne, ponieważ wymaga wiercenia otworów. Montaż na ramie okiennej ma tę zaletę, że jest bezinwazyjny.

Koszt rolety będzie zależał od ilości potrzebnej tkaniny, jej rodzaju oraz wyboru mechanizmu. Sam montaż będzie miał wpływ tylko w takim zakresie, w jakim zwiększy się powierzchnia rolety. Koszt rolety dla standardowego okna powinien zmieścić się w około 200 złotych.


Wczytuję komentarze...