Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

French Door czy Side by Side - który rodzaj chłodziarko-zamrażarki wybrać?

Szukasz bardziej pojemnej lodówki do przestronnej kuchni? Przyjrzyj się uważnie urządzeniom side by side lub French Door. Czym się różnią i która z opcji będzie bardziej odpowiednia? Dowiedz się tego, zanim podejdziesz decyzję o zakupie!

Siechnice: French Door czy Side by Side - który rodzaj chłodziarko-zamrażarki wybrać?

Jaka lodówka do dużej kuchni?

Często domyślną lodówką, której zakup będziesz rozważać, jest chłodziarko-zamrażarka. Nie sprawdzi się jednak ona w każdej sytuacji. Jeśli masz do dyspozycji większą przestrzeń, dobrze rozważyć alternatywy - na przykład side by side i French Door. Która z nich będzie lepsza? To zależy od twoich potrzeb!

Lodówka side by side to - jak sama nazwa wskazuje - sprzęt podzielony na pół - część to chłodziarka, część - zamrażarka. Do wnętrza dostaniesz się dzięki wygodnym drzwiczkom. W nowoczesnych modelach możesz korzystać z dostosowywania funkcji stref do swoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz dużo miejsca na mrożonki, będzie to udany zakup! Model side by side sprawdzi się, jeśli często będziesz korzystać z obu części urządzenia - chłodziarki i zamrażarki.

Taki sprzęt będzie dobrze prezentował się w naprawdę dużych pomieszczeniach - niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na model do zabudowy, czy wolnostojący. To wyjątkowo szerokie urządzenie - dlatego upewnij się, że masz na nie przestrzeń.

Z lodówki side by side będą zadowolone duże rodziny, współlokatorzy dzielący mieszkanie, a także miłośnicy domowych mrożonek i przetworów. Model sprawdzi się, jeśli robisz zakupy raz na miesiąc, a pomiędzy wizytami w sklepie zapasy przechowujesz w lodówce.

A może French Door?

Zastanawiasz się, jak na tym tle wypada lodówka French Door? To mniejszy sprzęt, w którym na górze znajdziesz chłodziarkę z dwojgiem drzwi, na dole - zamrażalnik w formie szuflad. Wiele osób ceni urządzenia tego typu, bo łączą dużą pojemność z mniejszymi niż side by side gabarytami. Jeśli chcesz mieć do dyspozycji więcej miejsca niż w klasycznej chłodziarko-zamrażarce - rozważ ten model!

Dostęp do mrożonek przechowywanych w lodówce French Door jest łatwy i intuicyjny - sięgasz do konkretnej szuflady, nie wpuszczając do pozostałych ciepłego powietrza. Szybko również omieciesz wzrokiem to, co przechowywane jest w środku urządzenia - bez konieczności przerzucania produktów ustawionych na półkach lub stłoczonych w niewielkich szufladach.

Jak wybrać lodówkę? Kluczowe parametry

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na model side by side, czy na French Door, przeanalizuj szczegółowo parametry lodówki, by wybrać najlepszą opcję! Zwróć uwagę na:

  • wymiary urządzenia;
  • pojemność chłodziarki i zamrażalnika;
  • klasę energetyczną;
  • poziom hałasu;
  • udogodnienia związane z przechowywaniem określonych produktów;
  • zastosowane technologie, z No Frost na czele;
  • dodatkowe funkcje, jak kostkarka;
  • możliwość dostosowania wnętrza do swoich potrzeb;
  • elegancki design.

Nowoczesne lodówki wolnostojące świetnie wpisują się w dobrze zaprojektowane wnętrza. Nie przytłaczają kuchni, lecz dopełniają klasycznie zaaranżowaną przestrzeń. Modele side by side oraz French Door znajdziesz w ofercie wielu czołowych producentów. Wybór będzie nieco mniejszy niż w przypadku klasycznych chłodziarko-zamrażarek - warto jednak zdecydować się na możliwie najbardziej funkcjonalny model. Chcesz kupić bardzo dobrze oceniany sprzęt w atrakcyjnej cenie? Sprawdź lodówki Amica w sklepie MediaMarkt!