Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Fizyka w pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej - jaki podręcznik wybrać?

Podstawowa fizyka to przedmiot, który każdy uczeń musi zdać w pierwszej klasie. Choć nie należy do najprostszych, to jest niezwykle ciekawy, dlatego warto się do niego dobrze przygotować. Odpowiedni podręcznik i pomoce naukowe pomogą gładko przez niego przejść, a przy okazji każdy będzie mógł zdobyć dużo informacji. Przygotowania do nowego roku szkolnego warto zacząć właśnie od zakupienia podstawowych książek. Jaki podręcznik sprawdzi się w pierwszej klasie i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Siechnice: Fizyka w pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej - jaki podręcznik wybrać?

Jaki podręcznik do fizyki będzie dobry w pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej?

Podręcznik to podstawa do nauczania niemal każdego przedmiotu, dlatego dobrze jest zacząć właśnie od niego. Na rynku dostępne są różne wersje, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jednym z najpopularniejszych wyborów jest podręcznik "Odkryć fizykę 1" autorstwa Marcina Brauna i Weroniki Śliwy. To książka, która jest przystępna dla każdego ucznia i pozwala mu zrozumieć różne zagadnienia z fizyki. Prosty język i małe porcje wiedzy to coś, co idealnie sprawdza się na poziomie podstawowym. Dodatkowym atutem jest to, że oprócz tekstu, informacje uzupełnione są ilustracjami i infografiki. To zdecydowanie uatrakcyjnia samą naukę, a w książce dziecko może znaleźć również mnóstwo ciekawostek i przykładów z życia codziennego.

Oprócz tego podręcznika, w klasie pierwszej sprawdzą się również:

  • "Fizyka 1. Klasa 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy" Ludwik Lehman, Witold Polesiuk, Grzegorz Wojewoda
  • "Fizyka 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe" Adam Ogaza

Co jeszcze przyda się do nauki fizyki w klasie pierwszej?

Choć bez podręcznika żaden uczeń nie może się obejść, to warto zaopatrzyć się także w inne pomoce naukowe. Fizyka nie jest najłatwiejszym przedmiotem i niektórym uczniom może sprawiać problemy, dlatego dobrze jest się do niej odpowiednio przygotować.

Świetnym dodatkiem są zeszyty ćwiczeń, dzięki którym utrwalanie wiedzy staje się jeszcze prostsze. Ćwiczenia zazwyczaj są skorelowane z podręcznikiem, więc dziecko może na bieżąco powtarzać swoją wiedzę i ćwiczyć zadania, które sprawiały mu więcej problemów. To pozwoli mu na dużo efektywniejszą i prostszą naukę, dzięki czemu sam przedmiot nie będzie już taki straszny.

Innym wsparciem, które może być bardzo użyteczne w pierwszej klasie, są fiszki. Fiszki można kupować gotowe lub robić je samemu, a przydadzą się do zapamiętywania pojedynczych haseł, wzorów i innych rzeczy. Można stworzyć je z praktycznie wszystkiego, a bardzo ułatwiają naukę.