Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Egzotyczne wakacje na Malediwach

Malediwy – rajskie wyspy położone na Oceanie Indyjskim, które kojarzą się z luksusowymi wakacjami w pięknych okolicznościach przyrody. Znane są z białych, piaszczystych plaż, uroczych gajów kokosowych, bogatej rafy koralowej i gorącego słońca przez niemal cały rok. W to miejsce każdego roku podróżuje miliony osób, w tym turyści z Polski. Jak zorganizować wyjazd na Malediwy i o czym warto pamiętać?

Siechnice: Egzotyczne wakacje na Malediwach

Informacje praktyczne o Malediwach

Podróżowanie do Malediwów jest bardzo proste. W sezonie z Polski można dolecieć do Male, stolicy i równocześnie największego atolu, czarterowanym lotem bezpośrednim (ok. 10 godzinny lot). W innym wypadku przez cały rok na Malediwy latają niemal wszystkie linie lotnicze, z jedną przesiadką, np. w Dubaju lub Katarze. Dzięki temu można zorganizować podróż z jedno- lub dwudniowym stop overem w Dubaju (https://planetescape.pl/blog/pogoda-i-temperatury-w-dubaju-kiedy-jechac-na-wakacje/) i przy okazji zwiedzić również to kultowe miasto. Formalności wjazdowe na Malediwy nie są skomplikowane – podróżni z Polski otrzymują turystyczną wizę on arrival (30-dniową) na lotnisku w Male na podstawie paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Brak obowiązkowych szczepień. Malediwy są krajem nastawionym na turystykę, więc nie ma problemu z porozumiewaniem się w języku angielskim. Jeśli chodzi zaś o budżet wycieczki, ten kierunek uchodzi za dość drogi, a w zależności od preferencji (czy ktoś chce zostać cały pobyt w jednym hotelu, czy pobyt ma być tylko ze śniadaniami czy all inclusive) warto nastawić się na większy budżet. Dla miłośników podróżowania z mniejszym budżetem poleca się wakacje na Sri Lance połączone z kilkudniowym (2-4 dni) na Malediwach. Ze Sri Lanki są dostępne tanie i krótkie połączenia lotnicze.

Wakacje na Malediwach – gdzie?

Archipelag Malediwów składa się z 26 atoli, w których część wchodzi ponad 1000 wysp i wysepek. Jednie 200 z nich jest zamieszkanych, a największą i najbardziej zaludnioną jest Male. Pomimo tego, że Malediwy (https://planetescape.pl/kraj/malediwy/) to jeden z najmniejszych krajów na świecie (pod względem powierzchni), atole są położone względem siebie w ogromnych odległościach, co powoduje problemy komunikacyjne. Planując wakacje na Malediwach trzeba wziąć pod uwagę, w jaki sposób dostaniecie się do danego hotelu, bo możliwości jest całkiem sporo: lokalny prom, prywatna łódź, wodolot, a nawet lot samolotem rejsowym. Wiele hoteli posiada prywatne wyspy i całą infrastrukturę (łącznie z niewielkimi lotniskami). Im dalej położony hotel, tym droższy będzie transport, ale i wycieczka nabierze kameralnego charakteru podróży na końcu świata. Najczęściej jednak turyści decydują się na zakwaterowanie na pobliskich atoli do Male, albo wokół samego Male. Oferta turystyczna jest ogromna, a wiele hoteli posiada oddzielne oferty na podróżne poślubne czy wyjazdy rocznicowe. Warto oddać planowanie swojej wymarzonej podróży w ręce sprawdzonego biura podróży, które specjalizuje się w wakacjach szytych na miarę. Dzięki temu program wycieczki zostanie dopracowany w każdym punkcie, by uczestnicy nie musieli martwić się logistyką. Warto też wiedzieć, że im dalej od głównych atoli wybierze się swoje zakwaterowanie, tym mniej możliwości typowego „zwiedzania”, dlatego trzeba nastawić się na opcje all inclusive (poza hotelowymi restauracjami nie ma innej oferty gastronomicznej).

Kiedy lecieć na Malediwy?

Malediwy to kierunek niemal całoroczny, ale warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. W tym tropikalnym kraju występują dwie pory roku – sucha i deszczowa, przy czym w porze deszczowej podróżowanie także jest możliwe bez straty plażowania i pięknego słońca. Od grudnia do kwietnia trwa pora sucha, natomiast od kwietnia do listopada pora deszczowa. Podróże na Malediwy nie są polecane od czerwca do września, w czasie trwania monsunów i ryzyka wystąpienia cyklonów tropikalnych – to najbardziej deszczowy okres na Malediwach.