Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Co wpływa na koszt przesyłki kurierskiej?

Przesyłki kurierskie nie są bardzo kosztowne. Oczywiście cena zależy od wielu czynników. Dziś podpowiemy Wam, co na nią wpływa i od czego zależy koszt przesyłki.

Siechnice: Co wpływa na koszt przesyłki kurierskiej?

Koszt przesyłki kurierskiej - najważniejsze czynniki

Koszt przesyłki kurierskiej wbrew pozorom zależy nie tylko od wielkości czy wagi. Trzeba jednak pamiętać, że wiele firm kurierskich ma wyznaczone limity. Szczególnie dotyczy to paczek przekraczających 30 kg, które mogą już nie należeć do kategorii standardowych. Paczki niestandardowe mogą mieć także różny kształt. Oczywiście te proste uznaje się za standardowe. Trzeba też zapłacić za dodatkową ochronę. Jeżeli nadajecie przesyłkę bardzo delikatną bądź cenną, to powinniście wykupić dodatkowe ubezpieczenie. To jeszcze nie wszystko. Na cenę wpływa także to, gdzie dana paczka ma zostać dostarczona. Wysyłka paczki do Polski jest zdecydowanie tańsza niż poza jej granice, nawet jeżeli mieszkacie blisko granicy innego kraju. Ponadto na cenę wpływa rodzaj transportu. Koszt przesyłki, która transportowana jest drogą lotniczą jest najwyższy. Jeżeli zależy Wam na tym, by przesyłka priorytetowo dotarła do odbiorcy, to również koszt przesyłki kurierskiej będzie wyższy. Większość firm kurierskich ma dosyć podobne ceny. Jednak dotyczy to przesyłek standardowych. W przypadku dodatkowych usług ceny bywają już zdecydowanie bardziej rozbieżne.

Jak obniżyć koszty wysyłki paczki?

Chcąc obniżyć koszty wysyłki paczki czy to krajowej czy międzynarodowej, warto skorzystać z usług brokera kurierskiego. Kurierzy porównywarka umożliwia wycenę przesyłki i dobór odpowiedniej oferty. Wystarczy założyć konto na stronie Globkurier.pl i skorzystać z porównywarki: https://www.globkurier.pl/search. Tutaj należy zaznaczyć kraj nadania i odbioru przesyłki, a ponadto wpisać wszystkie jej parametry, co obejmuje długość, szerokość oraz wysokość, a także wagę. Trzeba jeszcze zaznaczyć ilość przesyłek do wyceny i kliknąć "wyceń przesyłkę". Pojawi się lista dostępnych kurierów, którzy obsługują dany typ przesyłek do danego kraju. Po wybraniu usługi, wystarczy ją opłacić, wydrukować etykietę i czekać na kuriera. Można również samodzielnie dostarczyć paczkę do wybranego punktu.