Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 03-06-2020
Termy Jakuba w Oławie
12.08.2018

Co denerwuje nas na siłowniach we Wrocławiu?

Chodząc na wrocławskie siłownie spotykamy się z naprawdę z różnymi ludźmi. Czasami nawiązujemy jakieś znajomości, obserwujemy innych i niestety pewne zachowania są z pewnością nie na miejscu. We współpracy z pracownikami znanej sieci fitness http://cityfit.pl/ wyselekcjonowaliśmy najbardziej irytujące sytuacje  – lepiej ich unikać, jeśli chcemy sobie zjednać sympatię w nowym miejscu.

Siechnice: Co denerwuje nas na siłowniach we Wrocławiu?

Nie odkładanie przyrządów na miejsce

W wielu siłowniach we Wrocławiu wisi zabawny tekst: „jeżeli nie masz siły, aby odnieść ciężary na miejsce, poproś dziewczyny z recepcji, one ci pomogą”. Jak wiadomo ma on nas zmotywować do odkładania ciężarów z powrotem. Niestety, nie wiadomo dlaczego część osób sądzi, że są najważniejszymi osobami na sali i mogą robić bałagan gdzie chcą. A potem albo ktoś się potknie o taki nieodłożony przyrząd albo będzie go szukał. Utrzymanie porządku naprawdę niewiele kosztuje, a warto szanować czas swój i innych.

Brak higieny

W każdej siłowni znajdziemy specjalny płyn oraz papierowe ręczniki, które pozwolą nam na przetarcie swojego potu po użyciu jakiegoś przyrządu. Jest to sprawa bezpieczeństwa i zdrowia każdej osoby - ktoś może nawet nieświadomie przynieść jakąś bakterię lub grzyba i następna osoba może go „złapać”. A przetarcie trwa zaledwie kilka sekund. Niektóre osoby używają do tego swoich ręczników jednak to nie do końca może się sprawdzić. Zalecamy mimo wszystko wykorzystanie jednorazówek.

Zajmowanie sprzętu

W mniejszych wrocławskich siłowniach, lub tych bardzo obleganych, mogą tworzyć się kolejki do poszczególnych przyrządów. Najlepiej jest wtedy wymieniać się w drugą osobą i ćwiczyć na przemian – w końcu zazwyczaj i tak robimy przerwy między kolejnymi seriami. Jednak wciąż spotykamy osoby, które prawdę mówiąc niewiele ćwiczą, a przyrząd zajmują przez długi czas. W tym czasie piszą wiadomości, robią sobie zdjęcia i rozglądają się po sali, a inni czekają na swoją kolej. Możemy wtedy lekko zwrócić uwagę, ale na pewno nie spotka się to z miłym odbiorem.

Wszędzie woda

Kiedy bierzemy kąpiel, najlepiej jest ze sobą wziąć ręcznik i wytrzeć się jeszcze w pomieszczeniu gdzie znajdują się prysznice. Jednak część osób nie wyciera się od razu, jedynie zakłada ręcznik na biodra i z kapiącą wodą idzie na szatnię. Przez to wszędzie jest mokro i niestety ślisko. Nie trzeba dodawać co się w takim przypadku może stać. Co gorsza, takie osoby potrafią usiąść na ławce i czekać aż wyschną – a nie ma nic gorszego niż mokre siedzenie na siłowni pełnej przepoconych ludzi.

Głośne komentowanie

Niestety, choć nie dotyczy to 99% osób na siłowni, to zawsze znajdzie się ten jeden procent, który nie będzie umiał się zachować i będzie komentował czyjąś sylwetkę czy sposób wykonywania przez nią ćwiczeń. Jak wiemy, to pierwsze jest bardzo niegrzeczne. W drugim przypadku powinniśmy zwrócić uwagę, że zamiast wyśmiewania się, lepiej jest pokazać jak prawidłowo ćwiczyć. Chyba lepiej być odbieranym jako mentor, niż jako zarozumialec, prawda?

Zachowania, które nas denerwują na siłowni, należy albo piętnować albo nie zwracać na nie uwagi. Jeżeli jednak chcemy zadbać o swoje bezpieczeństwo, to konieczny jest wybór dobrej siłowni. Wrocław, Warszawa, Poznań, ale też wiele innych mniejszych miejscowości może już pochwalić się lokalami na naprawdę wysokim poziomie.


Wczytuję komentarze...