Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

"Cień i kość" - nowe oblicze fantastyki

Leigh Bardugo to autorka książki, która ostatnimi czasy bije rekordy popularności. Czym zatem powieść "Cień i kość" zjednała sobie czytelników i jaką fascynującą historię możemy w niej poznać?

Siechnice:

Jest to pierwsza część "Trylogii Grisza". Główną bohaterką powieści jest Alina Starkov, która rusza w swoją pierwszą podróż do Fałdy Cienia i ma świadomość, że może nie wyjść z niej żywa. Budzą się w niej tajemne moce, które dotychczas nie dawały o sobie znać.

Trafia w nieznane dotąd sobie rejony – zaczyna się obrać pomiędzy monarchami i rozpoczyna szkolenie wojskowe. Poznaje dowódcę Griszów, Zmrocza, który uważa, że posiadłszy moc, jest ona w stanie zjednoczyć dotąd podzielony wojną kraj i przezwyciężyć Fałdę Cienia.

Podaruj sobie tę przyjemność i zanurz się w pełne niespodziewanych zwrotów akcji realia kraju zwanego Ravką.

Kto powinien sięgnąć po "Cień i kość"?

Każdy, kto szuka odskoczni od rzeczywistości w innych światach. Pełna magii i fantastyki książka przyciąga do siebie czytelników z całego świata w zadziwiająco dużych ilościach. Jest to pozycja z kategorii young adult, czyli przeznaczona dla nieco młodszych odbiorców, ale spotyka się z zachwytem również tych starszych. Jest to uniwersalna powieść, w której każdy odnajdzie coś dla siebie, ponieważ łączy ona w sobie powiew świeżości, oraz echa klasyków fantastyki.

Na poczytność tej pozycji składa się wiele rzeczy – niewątpliwie jedną z nich jest silna postać głównej bohaterki. Jest ona osobą, której przyświecają cele i z której chce się brać przykład. Innym ważnym aspektem jest odwieczna walka dobra ze złem, oraz wciągające perypetie bohaterów.

Na małych ekranach

O niebywałym sukcesie powieści świadczy to, że doczekała się ona swojej ekranizacji – na Netfliksie możemy obejrzeć pierwszy sezon serialu noszącego ten sam tytuł co książka. Produkcja spotkała się z równie dobrym odbiorem co powieść, a w obsadzie możemy spotkać takie gwiazdy, jak chociażby Bena Barnesa, znanego z roli Księcia Kaspiana z ekranizacji drugiej części "Opowieści z Narnii".

Wejdź do świata pełnego tajemnic

Sięgnij po pierwszy tom "Trylogii Grisza" pt. "Cień i kość". Ta książka zabierze cię w fantastyczny świat, którego różnorodność cię oszołomi i sprawi, że będzie chciał/a więcej! Nie ma obaw, ta historia nie skończy się na jednym tomie i będziesz mógł/mogła przeżywać wraz z główną bohaterką jej przygody jeszcze przez jakiś czas. Niech Cię nie zwiedzie komercyjny sukces tej pozycji – jest ona warta przeczytania. Najlepszym świadectwem jej jakości są opinie zachwyconych czytelników!