Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
26.12.2020

Centrum Kultury w Siechnicach: Zaproszenie na spotkanie autorskie online

Centrum Kultury w Siechnicach zaprasza na autorskie spotkanie online z Alkiem Rogodzińskim – twórcą kryminałów i dziennikarzem. Zachęcamy do udziału.

Siechnice: Centrum Kultury w Siechnicach: Zaproszenie na spotkanie autorskie online

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 28 grudnia 2020 roku o godz. 17:00 w mediach społecznościowych Centrum Kultury (YouTube i Facebook).

O Autorze:

Z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista... to znaczy – twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Od 2007 roku jego macierzystą bazą jest magazyn "Party".

Zadbiutował w marcu 2015 roku kryminałem "Ukochany z piekła rodem", zdobywając nim 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com.

Dwie jego powieści, "Jak Cię zabić, kochanie?" i "Do trzech razy śmierć", zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie "Książka roku" portalu Lubimy Czytać.

Za książkę "Lustereczko, powiedz przecie" nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie "Zbrodnia z przymrużeniem oka". Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść "Zbrodnia w wielkim mieście", a dwa lata później za komedię kryminalną "Raz, dwa, trzy… giniesz ty!".

Jesienią 2019 roku jego powieść "Raz, dwa, trzy… giniesz ty!" doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Rolę Róży Krull zagrała w spektaklu Aleksandra Kowalczyk. Bilety na pierwszych 8 spektakli zostały sprzedane w ciągu kilku godzin, niestety pandemia koronawirusa spowodowała, że spektakl musiał zostać zawieszony. Jego powrót na deski teatru planowany jest po wygaśnięciu epidemii.

W sumie książki Alka rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy. Najlepiej sprzedające się jego pozycje (wg danych na czerwiec 2020 roku) to:

  1. "Zbrodnia w wielkim mieście"
  2. "Jak Cię zabić, kochanie?"
  3. "Kto zabił Kopciuszka?"

Ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać...

źródło: alekrogozinski.pl