Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.10.2013

Gminna komunikacja autobusowa

W najbliższą sobotę (19.10.2013) rusza wewnątrzgminna autobusowa w Siechnicach. Linia autobusowa numer 80 kursować będzie przez miejscowości gminy. Za jednorazowy przejazd zapłacimy 2,50 zł (ulgowy 1,25 zł). Bilet miesięczny kosztować będzie 75 zł (35 zł). Zobacz rozkład i trasę autobusów.

Siechnice: Gminna komunikacja autobusowa

Od poniedziałku do piątku mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z sześciu kursów dziennie. W soboty i niedziele przewidziano po trzy kursy. Przejazd trasy od przystanku Siechnice – Osiedle przez m.in. Św. Katarzynę, Łukaszowice, Ozorzyce, Bogusławice, Sulimów, Zębice, Groblice, Kotowice, Groblice (ponownie) i Siechnice potrwa ok. 55 minut. Wybrane kursy będą biegły w kierunku odwrotnym, tj. Siechnice – Groblice – Kotowice itd.

Komunikację obsługiwać będzie wybrana w przetargu firma TRAKO Marek Wierzbicki. Przewoźnik obsługuje linie autobusowe w okolicach Wrocławia – m.in. z Wrocławia do Sobótki, Kątów Wrocławskich, Żórawinie czy Długołęce. 

O alternatywnych rozwiązaniach komunikacyjnych w Gminie Siechnice rozmawiano również na forum Mieszkańców: http://forum.siechnice.com.pl/viewtopic.php?f=2&t=3871

Ceny  biletów – normalny (ulgowy):

  • jednorazowy – 2,50 zł (1,25 zł)
  • 30-dniowy imienny – 75,00 zł (35,00 zł)

Trasa: mapa

Rozkłady jazdy

Pierwsza tabela obejmuje kursy w kierunku Siechnice – Św. Katarzyna – Łukaszowice itd. natomiast druga – kierunek w drugą stronę (Siechnice – Groblice – Kotowice itd.)

Informacje dotyczące komunikacji można znaleźć również na stronach przewoźnika - http://przewozy.trako.com.pl. W razie jakichkolwiek uwag należy kontaktować się z Urzędem Miejskim w Siechnicach (tel. 71 786 09 54).