Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 25-04-2024
Termy Jakuba w Oławie

Mistrzostwa Polski: 3 miejsce

W dniach 19-21 kwietnia 2013 r. w Świnoujściu odbyły się jubileuszowe 40 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. W turnieju udział wzięło 141 zawodników z 54 ośrodków. Siechnicki Klub karate Kyokushin reprezentował Marcin Kułakowski zdobywając 3 miejsce. Drużyna zajęła miejsce 9. Relację z zawodów pokaże TVP INFO.

Marcin Kułakowski startował w kategorii kumite - 80kg. Kierownikiem drużyny i sekundantem był Leszek Szuber, sędzią Ryszard Szuber. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, natomiast sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. Organizatorem 40 Mistrzostw Polski była Świnoujska Akademia Karate kierowana przez sensei Pawła Sujkę.

Na turniej zawodnicy wyjechali w piątek o 7:00. Do Świnoujścia dotarli o godzinie 16:00. Po weryfikacji zawodników grupa udała się do hotelu. Następnego dnia rano, po śniadaniu, po dodotarciu na halę okazało się, że w kategoria senseia Marcina jest najbardziej liczna - 25 zawodników.

W pierwszym dniu zawodów nasz zawodnik stoczył 3 walki, wygrał wszystkie. Pierwsza walka to widoczna przewaga zawodnika z Siechnic zakończona w regulaminowym czasie przez jednogłośne wskazanie sędziów. Drugą walkę sensei Marcin zakończył przed czasem uzyskując IPON (nokaut) - walka trwała 40 sekund. Trzecia walka to dwie dogrywki z których zwycięsko wyszedł nasz zawodnik dostając się do półfinału.

W walce o wejście do finału sensei Marcin walczył z kontuzją stopy i niestety po wyrównanej walce musiał uznać wyższość Marka Odzeniaka z Warszawy, który został Mistrzem Polski. Marcin Kułakowski zdobył brązowy medal. Drużynowo Siechnicki Klub Karate uplasował się na 9 pozycji na 54 kluby.

Relacja z zawodów - 28.04.2013 r. w telewizji polskiej TVP INFO o godz. 16:30.