Wygenerowano: 18-04-2024
Termy Jakuba w Oławie
5.02.2011

Mecz: Futsal Siechnice 6.02.2011

W najbliższą niedzielę KS Futsal Siechnice podejmie drużynę KS Rodakowski Tychy. Będzie to drugi mecz tych drużyn. Pierwsze spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 6:4.

Siechnice: Mecz: Futsal Siechnice 6.02.2011

Goście przyjadą zrewanżować się za porażkę z zeszłego roku. Będzie to jednak trudne zadanie, gdyż na naszej hali, drużyna KS Futsal Siechnice jest w meczach II ligi niepokonana. I tak chcemy, by zostało również po niedzielnym spotkaniu. Nasz zespół ma realne szanse na zbliżenie się do lidera z Uposu, gdyż w równoległym spotkaniu zmierzy się on z drużyną Orlika Brzeg. Nasza drużyna zajmuje obecnie 3 miejsce i traci 3 punkty do UPOS`u i 1 punkty do drużyny z Brzegu.

Serdecznie zapraszamy kibiców do hali GOSIR w Siechnicach w niedziele 6 lutego na godzinę 18:30 i zachęcamy do gorącego dopingu!

[Aktualizacja]
Relacja ze spotkania
KS Futal Siechnice pokonał w meczu rozegranym na hali GOSiR w Siechnicach zespół KS Rodakowski Tychy 8:2 (1:0) i przesunął się na drugie miejsce w pierwszej grupie II Polskiej Ligi Futsalu. Dzięki przegranej Orlika w Knurowie 4:3 KS Futsal ma bardzo realne szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Kibice Siechnic już za 2 tygodnie będą świadkami meczu na szczycie. Zespół z Knurowa będzie gościł w Siechnicach, gdzie rozegra mecz z niepokonanym u siebie w meczach II PLF zespołem z Siechnic.
Zapowiedź meczu z KS Rodakowski Tychy pojawiała się w portalach informacyjnych i gazetach okolic Siechnic już od początku tego tygodnia. Kibice Siechnic przyzwyczajeni do dobrej gry swojej drużyny w meczach u siebie spodziewali się z pewnością agresywnej obrony, mnóstwo szybkich kontrataków i co najważniejsze gradu goli w meczu z Rodakowskim Tychy. Niestety dla widowiska, w pierwszej połowie bramek i akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Zawodnikom z Siechnic brakowało szczęścia. Po strzałach Domańskiego i Ćwieka piłka obijała poprzeczkę bramkarza z Tychów. Dopiero strzał tego drugiego, z podyktowanego za faul na Jaworskim karnego, przełamał niemoc strzelecką KS Futsal. Była wtedy 19 minuta spotkania.. Po przerwie KS Rodakowski ruszył do bardziej zdecydowanych ataków, wydawałoby się, że KS Futsal Siechnice tylko na to czekał. Znani z bardzo dobrej, kombinacyjnej gry w szybkim ataku piłkarze KS Futsal, co rusz karcili piłkarzy z Tychów. Drugą bramkę dla drużyny gospodarzy strzelił strzałem z ostrego kąta Arkadiusz Bator. Dalej pewnymi strzałami popisali się Tkaczyk i Solarz. Rodakowski w tym momencie meczu odpowiedział tylko jedną bramką, strzeloną wskutek złego ustawienia się obrońców i bramkarza KS Futsal Siechnice. Warto wspomnieć, że rewelacyjna gra bramkarza z Siechnic uchroniła KS przed stratą kilku goli. Na 7 minut przed końcem Rodakowski podjął ryzyko wycofując bramkarza. Gra w przewadze była prowadzona zbyt wolno jak na dobrze przygotowanych fizycznie piłkarzy z Siechnic. Przejęcia piłki i szybkie wyprowadzenie akcji pozwoliło gospodarzom na zdobycie kolejnych łatwych bramek. Ich zdobywcami byli Domański, Jaworski oraz Wysocki. Rodakowski potrafił odpowiedzieć tylko jedną bramką. Ostatnie słowo należało jednak do graczy z Siechnic. Ósma bramka wpadła z przedłużonego rzutu karnego, którego pewnym wykonawcą był ten, który rozpoczął strzelanie na hali GOSiR w Siechnicach – Dawid Ćwiek.
Bardzo dobrze taktycznie prowadzone spotkanie przez piłkarzy KS Futsal Siechnice pozwolił na pewne zwycięstwo nad zespołem z Tychów. Pomimo słabej postawy w pierwszej połowie, druga w wykonaniu KS Futsal Siechnice była już bardzo dobra. Kibice na hali w Siechnicach byli świadkami kolejnego dobrego meczu w wykonaniu swojej drużyny.
Już teraz możemy śmiało zaprosić kibiców KS Futsal na mecz, który odbędzie się 20 lutego w niedzielę na sali GOSiR. KS Futsal Siechnice podejmie lidera z Knurowa. Siechniczanie zapowiadają, że będą chcieli odegrać się za przegraną z listopadowego spotkania obu drużyn. KS uległ wtedy nieznacznie 4:3.

Skład KS Futsal: Nowak (B), Kapelan – Ćwiek, Girczyc, Bator, Domański, Zdun, Jaworski (K), Solarz, Wysocki, Tkaczyk
Bramki: Ćwiek 2x, Bator, Jaworski, Solarz, Tkaczyk, Domański, Wysocki