Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

5 zalet klimatyzatora przenośnego

Klimatyzatory przenośne cieszą się popularnością głównie ze względu na szybki, bezproblemowy montaż i gotowość do działania. Są idealnym rozwiązaniem gdy pilnie potrzebujemy poradzić sobie z upałem w mieszkaniu. Tymczasem okazuje się, że klimatyzacja przenośna może również przyczyniać się do oszczędności. Jakie są najważniejsze zalety klimatyzatorów mobilnych?

Siechnice: 5 zalet klimatyzatora przenośnego

Klimatyzatory przenośne cieszą się popularnością głównie ze względu na szybki, bezproblemowy montaż i gotowość do działania. Są idealnym rozwiązaniem gdy pilnie potrzebujemy poradzić sobie z upałem w mieszkaniu. Tymczasem okazuje się, że klimatyzacja przenośna może również przyczyniać się do oszczędności. Jakie są najważniejsze zalety klimatyzatorów mobilnych?
 

1. Szybkie chłodzenie

Klimatyzator przenośny pozwala w szybki sposób schłodzić nagrzane pomieszczenia, nierzadko docierając nawet do trudno dostępnych miejsc. Nadaje się więc do chłodzenia stref szybko nagrzewających się, np. kuchni. Różnicę w temperaturze odczujemy zaledwie w ciągu kilka minut.

Ponadto, niektóre modele wyposażone są w funkcję tzw. punktowego chłodzenia, gdzie strumień chłodnego powietrza kierowany jest w określone miejsce. Rozwiązanie to przydaje się np. w szafach sterowniczych czy innych newralgicznych miejscach.

Ważną rzeczą jest również gotowość do użycia sprzętu chwilę po jego zakupie. Montaż klimatyzatora mobilnego jest bardzo prosty i zajmuje kilka minut.
 

2. Lepsza kontrola nad temperaturą

Klimatyzator przenośny pozwala również łatwo zarządzać temperaturą. Wystarczy kilka kliknięć na pilocie, panelu sterowania urządzeniu lub w aplikacji mobilnej, aby zaprogramować komfortową dla nas temperaturę. Utrzymywanie ciepła na stałym poziomie pochłania mniej energii niż rozpalanie kominka czy rozgrzewanie grzejnika elektrycznego. W dłuższej perspektywie czasu korzystanie z klimatyzatora może przy okazji przyzwyczaić organizm do nieco niższych temperatur na co dzień. A co za tym idzie może okazać się, że w temperaturze np. o 2 st. niższej czujemy się równie komfortowo, dzięki czemu zmniejszymy rachunki za ogrzewanie.
 

3. Zmniejszenie kosztów ogrzewania 60-80% w porównaniu z grzejnikiem elektrycznym

Klimatyzatory przenośne mogą być również wykorzystywane do ogrzewania mieszkań. I są przy tym całkiem wydajne. Podobnie jak grzejniki elektryczne, klimatyzatory z funkcją grzewczą wykorzystują do ogrzewania prąd. W przypadku grzejników mówimy jednak o wydajności grzewczej równej 1, tj. 1 kW energii cieplnej otrzymanej z 1 kW pobranej energii. W klimatyzatorach współczynnik wydajności grzewczej (COP) wynosić będzie ok. 3. A więc z 1 kW pobranej energii uzyskamy 3 kW mocy cieplnej.
 

4. Konkurencyjna alternatywa dla tradycyjnej klimatyzacji naściennej

W odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń naściennych, montaż klimatyzatora przenośnego jest prosty i nie wiąże się z żadną ingerencją w konstrukcję mieszkania czy elewację budynku. Dlatego też do instalacji klimatyzacji mobilnej nie potrzebujemy żadnych zgód formalnych ze strony administracji budynku czy sąsiadów z bloku.

Nierzadko bowiem hałas generowany przez jednostkę zewnętrzną może być uciążliwy dla pozostałych mieszkańców, przyczyniając się do pogorszenia relacji sąsiedzkich. Niektóre budynki, np. starsze kamienice, mogą być objęte opieką konserwatora zabytków, co dodatkowo komplikuje kwestię montażu stacjonarnej klimatyzacji.
 

5. Czyste, ekologiczne źródło ciepła

Ogrzewanie klimatyzacją to również ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych pieców czy kominków. W urządzeniu wykorzystywany jest do chłodzenia ekologiczny czynnik roboczy – R290 (czysty propan). W odróżnieniu od tradycyjnych źródeł ciepła, eksploatacja klimatyzatora nie powoduje na co dzień żadnych plam czy zabrudzeń.
 

Podsumowanie

Zastanawiasz się, jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze. Odwiedź nasz poradnik klimatyzator do mieszkania i domu - jaki wybrać?, gdzie w kilku krokach opisaliśmy, na co warto zwrócić uwagę.


 

undefined