Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Dyskusje mieszkańców osiedla

Re: Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Postautor: marta_j » wtorek, 2 sierpnia 2011, 23:48

Renata, nie wiem w jakim celu wyszukiwalas czegos negatywnego o Jagodnie (to doprawdy przesmieszne ;), pamietam, ze czytalam to zanim sie zdecydowalam na Jagodno - i teraz moge powiedziec, ze to co tam piszą, nie jest zgodne z tym co jest rzeczywiscie- poza samolotammi i pociagiem, ale one wrecz dodają uroku ;)

Masz rację, jakbym mieszkala w kamienicy, tez bym się cieszyla z domku w Siechnicach ;)
marta_j

Postautor: maciek.wroclaw » środa, 3 sierpnia 2011, 01:06

Wielka dama się znalazła ! Ludzie to jest głupia prowokacja, niech każdy mieszka tam gdzie uważa. Może i nie mamy tutaj mega domów i mega zieleni wg Twojego rozumowania, ale w drugą stronę można napisać, ludzie nie kumplujcie się z mieszkańcami Jagodna, bo mojego brata dziewczyna pochodziła z tego rejonu i była pusta jak cegła dziurawka .... miło ?
To więc skoro Ci się to miasteczko nie podoba (Siechnice) to mieszkaj tam gdzie mieszkaj i wara. A tak przy okazji gdzie te stodoły ? a Może jeszcze wypas krów widziałaś na łące a pod oborami gęsi i kozy ?
maciek.wroclaw

Postautor: cygan » środa, 3 sierpnia 2011, 05:03

maciek.wroclaw. Nie przesadzaj bo się dziewczyna załamie i wprowadzi do Siechnic. Będziemy mieli wtedy i kaczki i gęsi i nawet BARANA.
cygan

Postautor: dzidek » środa, 3 sierpnia 2011, 08:39

marta_j :)

Ponieważ nie orientuje się jak jest na Jagodnie, nigdy tam nie byłem i jakoś mnie nie ciągnie, mam kilka pytań :>
Jak jest w Jagodnie z urzędami?
Jak jest w Jagodnie z przedszkolami - państwowymi np. :)
Jak jest w Jagodnie ze szkołą podstawową/gimnazjum?
Jak jest w Jagodnie z przychodniami - mowa o publicznych?

I pytanie podsumowujące - czy masz małe/planujesz dzieci? :)

Jak widzisz, są na tym świecie ludzie, którzy potrzebują czegoś więcej od życia niż fitness i bilard :)

Pozdrawiam :)
dzidek

Postautor: maciek.wroclaw » środa, 3 sierpnia 2011, 16:05

Cygan nie ma się co martwic pod lasem jest dużo łąk to się wypuści BARANA na wypas, ale bez pastucha , niech idzie w świat szeroki i daleki. Najlepiej w kierunku jagodna he he.
maciek.wroclaw

Postautor: niutek » środa, 3 sierpnia 2011, 18:44

No właśnie miałam pytać... jak sprawuje się szambo???
Poza tym, marto_j nie zapominaj, że ty masz 10 min do miasta a my mieszkamy w mieście!
Nie wiem także po co kierujesz apele do przyszłych mieszkańców skoro nigdy mieszkańcem Siechnic nie byłaś. Jeśli "nowi" zechcą zasięgnąć opinii o warunkach mieszkaniowych w Siechnicach to zapytają tych którzy tu mieszkają a nie Ciebie z Jagodna.
Awatar użytkownika
niutek

Postautor: maciek.wroclaw » czwartek, 4 sierpnia 2011, 10:54

Wiecie co ? Jak przejazdem przez wielką metropolię w jagodnie to widziałem pod blokiem jak była przywiązana do latarni mała owieczka, pewnie chciała jeść trawę ale tam wszystko wybetonowane, więc nici z jedzenia, a właściciel pewnie poszedł do kubu fitness zgubić 30 kg nadwagi które nabył grając w bilarda popijając piwo i jedząc golonkę.
maciek.wroclaw

Postautor: marta_j » czwartek, 4 sierpnia 2011, 12:55

Dzidek, nie pisałabym "w Jagodnie", bo to nie osobna miejscowość, tylko "na Jagodnie"- to dzielnica Wrocławia.
Nie interesują mnie państwowe przedszkola , są tu prywatne i świetne warunki dla rozwoju dzieci. Jest prywatny żłobek (nawet 2), przedszkole prywatne. Poza tym nawet gdyby nie było- mieszkam we Wroclawiu, moje dziecko nie musi byc w szkole/przedszkolu na Jagodnie. Można podwieźć do innej dzielnicy Wrocławia. Wybrałam duze miasto- to normalne, że się podwozi. Osiedle to jest wręcz rajem dla dzieci- świeże powietrze, super place zabaw najnowszej technologii- np. miękka wykładzina dla dzieci. Dlatego właśnie je wybrałam. Na osiedlu jest mnóstwo dzieci i rodzice są bardzo zadowoleni.

Przychodnia, poczta- to i tak zawsze zalatwiam w miescie, po pracy w ciągu dnia.

Ktoś pytał o szmabo- jakie szambo? Nic mi o nim nie wiadomo.
marta_j

Postautor: RenataD » czwartek, 4 sierpnia 2011, 16:05

Marta, nie wyszukiwałam specjalnie czegoś negatywnego, samo się znalazło po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy osiedla i miejsca... Jeżeli dobrze Ci się tam mieszka to ok. Szanujmy się nawzajem a nie obrażajmy... Ja kierowałam się zupełnie czymś innym niż Ty w wyborze miejsca zamieszkania. Liczyło się dla mnie to, że jest tu szkoła, urząd, poczta, sklepy, przedszkole; wszystko na miejscu. Jest nawet spora hala gimnastyczna z salą fitness, boiska, place zabaw, miejsca do jeżdżenia na rowerach i spacerowania... Pewnie, że można by narzekać, bo jeszcze wiele trzeba zrobić ale ja jestem z tego miejsca zadowolona...
RenataD

Postautor: cygan » czwartek, 4 sierpnia 2011, 16:25

cygan

Postautor: marta_j » czwartek, 4 sierpnia 2011, 23:42

Liczyło się dla mnie to, że jest tu szkoła, urząd, poczta, sklepy, przedszkole; wszystko na miejscu. Jest nawet spora hala gimnastyczna z salą fitness, boiska, place zabaw,[quote][/quote]

Marta, cieszę się, że to macie, ale zapewniam Cię, że we Wrocławiu też są urzędy, poczta i szkoła :D wyjdzie na to, że w Siechnicach jest poczta i przedszkole, a we Wrocławiu nie :P

Cygan, z tą owcą to nie złośliwość- to prymityw :D
marta_j

Postautor: gryllu » piątek, 5 sierpnia 2011, 08:27

gryllu

Postautor: jimmy_lodolamacz » piątek, 5 sierpnia 2011, 09:02

Dla sprostowania: w Siechnicach bilard jest :wink: W "De Javu"... Wydaje mi się, że wogóle nie ma co porównywać Jagodna z Siechnicami. Nie widzę tu wspólnych płaszczyzn. Jagodno to peryferyjna dzielnica Wrocławia. Żadna wioska czy miasteczko. Siechnice to miasteczko z własną infrastrukturą, niezależne. Jagodno można sobie porównywać z Sępolnem, Krzykami czy Nowym Dworem a nie z Siechnicami! Porównując natomiast do innych dzielnic Wrocławia...hmm co kto lubi.
Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz

Czy kupować mieszkanie w Siechnicach?

Postautor: maciek.wroclaw » piątek, 5 sierpnia 2011, 09:31

Jak ktoś nie potrafi odróżnić barana od owcy to faktycznie lepiej niech nie kupuje tutaj mieszkania tylko tam gdzie jest szambo :)

Prymitywizmem tania justynko jest twoje wyszydzanie już w pierwszym poście z naszej miejscowości, skoro nie kupiłaś tutaj swojego m to sie ciesz tym co masz, ale nie używaj bezpodstawnej krytyki, bo gdyby zebrać plusy i minusy tych 2 miejsc to gwarantuję ci to ze te niby piękne jagodno z szambem byłoby daleko w tyle. A jak dla kogoś mieszkanie to tylko blok nowo pomalowany, a inne aspekty się nie liczą to ja się poddaję na tłumaczeniu.
maciek.wroclaw

PoprzedniaNastępna

Wróć do Osiedle Zielony Pagórek