Wygenerowano: 06-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
30.05.2023

Brązowe medale koszykarek z Siechnic

Juniorki KS Basket Siechnice zdobyły brąz w tegorocznym turnieju Lampe Challenge w Sztokholmie. Zawodniczki z Siechnic wzięły udział w jednym z największych międzynarodowych turniejów koszykówki na naszym kontynencie organizowanym przez naszego rodaka, byłego koszykarza NBA i mistrza Euroligi Macieja Lampe.

Siechnice: Brązowe medale koszykarek z Siechnic

Ponad 1000 zawodników i zawodniczek i aż 140 drużyn stanęło w szranki w tegorocznej, 17 edycji Lampe Challenge, która odbyła się w dniach 26 - 28 maja 2023 roku w Sztokholmie. Przez wszystkie dni zmagań drużyna KS Basket Siechnice przegrała tylko raz z późniejszym zwycięzcą turnieju AIK Basket. W ostatnim, niedzielnym pełnym emocji meczu o brąz zwyciężają szwedzki zespół Spanga Basket 56:49 dzięki czemu puchar za trzecie miejsce przyleciał do Polski.

Klub KS Basket Siechnice szkoli młodzież i serdecznie zaprasza dziewczęta i chłopców w wieku 6-17 lat na treningi, półkolonie i obozy koszykarskie. Zajęcia odbywają się w Siechnicach, Żernikach Wrocławskich i Świętej Katarzynie - telefon kontaktowy 782 83 70 83.