Rekuperacja

Dział poświęcony forum oraz wszelkim innym tematom.
cewko
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 2 października 2016, 15:36

Rekuperacja

Post autor: cewko »

Posiadacie w domu rekuperacje? Ja wczoraj pierwszy raz widziałem takie rozwiązanie u mojego szefa. Gadżeciarz – ma w domu tyle nowoczesnych urządzeń, że kable nie mieszczę się na sufitach. Mnie na to wszystko nie stać, ale ta rekuperacja jest mega. Głownie interesuje mnie oczyszczanie powietrza. Mam dziecko alergiczne, czy takie rozwiązanie zastąpi oczyszczacz powietrza? Bo wtedy to by miało sens.

JoasiaN
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 31 października 2021, 12:38

Re: Rekuperacja

Post autor: JoasiaN »

sama dużo ostatnio czytam na ten temat i prawie jestem zdecydowana na to rozwiązanie tylko szukam dostawcy.
Rekuperację można rozważać w kilku wątkach - tak sama instalacja jest dość kosztowana -w szczególności gdy dom już jest gotowy a nie dopiero w budowie, ale jak wszystko trzeba przeliczać na możlwiość zwrotu i oszczędności w związku z inwestycją.
Zwrot mamy na poziomie samego ogrzewania bo dzięki rekuperacji nie wiewamy zimnego z zewnątrz powietrza tylko już ocieplone więc nie marnujemy energii na dogrzanie pomieszczeń które chłodzą się przez np. zwykłą grawitacyjną wentylację.
Kolejna sprawa dla mnie istotna (jako również alergika) - pozbywamy się wilgoci z domu i tym samym grzyba, a dzięki filtrom do pomieszczenia dostaje się już "oczyszczone" powietrze.
Oczywiście nie pozbędę się alergii dzięki rekuperacji, ale najprawdopodobniej ograniczę czynniki oddziałujące negatywnie na mnie.
Dla mnie ma większość plusów niż minusów, ale sama poznam opinie już użytkowników oraz wskazówki czym kierować się przy wyborze tego systemu i samego już dostawcy.

cewko
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 2 października 2016, 15:36

Re: Rekuperacja

Post autor: cewko »

Kurczę, nie spodziewałem się, że jest to takie skomplikowane. Możesz polecić jakieś konkretne rozwiązanie?

ODPOWIEDZ