Ośrodek zdrowia

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice

Ośrodek zdrowia

Postautor: Air » czwartek, 27 marca 2014, 19:26

Czy to prawda ze kolejny lekarz odchodzi z osrodka zdrowia z siechnic... czy cos wiecie na ten temat...kto to jest i dlaczego...jeszcze troche i trzeba bedzie sie leczyc o znachora oczywiscie czekajac na wizyte miesiac w ramach skrocenia kolejek do lekarzy...
Air
 
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 27 marca 2014, 19:15

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: felek » piątek, 28 marca 2014, 14:07

Odchodzi dr Zaremba. Bardzo ofiarny i ceniony przez starsze osoby. Pracuje do końca marca. Słyszałem jak wyszedł z gabinetu mówiąc głośno do obecnej w rejestracji pielęgniarki /proszę nie wprowadzać pacjentów w błąd, pracuję do końca miesiąca./ Obsługa w rejestracji informowała, że nie można do dr-a się zarejestrować bo nie ma jeszcze ustalonego harmonogramu. Powodem zwolnienia ma być rzekomo robiona specjalizacja kardiologiczna. Tak informował zastępca dyrektora ZOZ chcąc wyciszyć starsze panie, które były z interwencją. Prawda jest inna- mianowicie postępowanie i działanie pielęgniarki koordynującej mającej status kierownika przychodni w Siechnicy.
felek
 
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 18:10

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: grom » poniedziałek, 31 marca 2014, 08:55

Kolejny konflikt w naszym ZOZ-ie.
Przed paru latu Rada Gminy zmieniła statut i zlikwidowała stanowisko kierownika Ośrodka Zdrowia w Siechnicach. Mądrzy ludzie mówili, że jest to błąd. Każdą placówką zewnetrzną ktoś musi kierować.
Szybko wąłdze uznały, że był to błąd - jednak zamiast przywrócić stanowisko kierownika ośrodka zastosowały protezę. Powołano koordynatora i powierzono tę funkcję jednej z pielęgniarek. Od początku budziło to opory i konflikty zarówno na linii koordynator - personel pomocniczy jak i na linii koordynator -lekarze.
Odejście doktora Zaręby (jeśli bedzie trwałe) to nie tylko poważna strata dla naszego ZOZ-u i dla jego pacjentów, to także kolejny sygnał o potrzebie zmian w zarządzaniu ZOZ-em i Gminą.

Apel do radnych - pilnie zmieńcie statut naszego gminnego ZOZ-u i przywróćcie stanowisko kierownika ośrodka w Siechnicach. Doprowadżcie do powołania na to stanowisko lekarza (przy całym szacukn dla zawodu pielegniarki, trudno z tej pozycji sprawować funkcje kierownicze i zarządzać lekarzami).

A może przy okazji wrócmy do idei budowy nowego ZOZ-u w Siechnicach. Rok już minął od przedłożonej Wam koncepcji budowy nowej placówki na Siechnickim rynku. A w planach i dokumentach gminy ani widu, ani słychu.
Czy dopiero nasze wnuki doczekają przyzwoitych warunków leczenia.
Grom
grom
 
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: katarzynah1987 » poniedziałek, 31 marca 2014, 09:14

Jaka szkoda. Bardzo sympatyczny Pan doktor. A jakie fantastyczne podejście do dzieciaczków. Szkoda, że odchodzi...
Awatar użytkownika
katarzynah1987
 
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: miko » piątek, 4 kwietnia 2014, 13:14

A ja mam bardzo krótkie pytanie:
Czy ktoś w końcu zainteresuje się poczynaniami pielęgniarki koordynującej?
Wszystko wskazuje na to, że ośrodek a przede wszystkim my pacjenci tracimy na mało profesjonlanym zachowaniu tej Pani.
Traktowanie pacjentów jak "zło konieczne", przekazywanie informacji wprowadzających pacjentów w błąd czy w końcu traktowanie personelu w sposób niegodny osoby pełniącej takie stanowisko (niestety byłem świadkiem takiej "rozmowy"), powinno ponieść za sobą pewne konsekwencje ale nie w tym przypadku.
Ciekawe z jakiego powodu wszystko to pozostaje niezauważone przez osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie ośrodka zdrowia i dobro pacjentów, którzy się w nim leczą.
miko
 
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2014, 12:56

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: walpia » piątek, 4 kwietnia 2014, 15:12

Osobiście widząc co się dzieje w naszym ośrodku oraz w publicznej służbie zdrowia wykupiłem prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Sporo nad tym czasu spędziłem i wybrałem Signal Iduna (nie jestem przedstawicielem). Wiem, że wszyscy płacimy składki ZUS i w publicznej służbie powinno być lepiej ale kijem Wisły nie zawrócę i jak to mówią umiesz liczyć licz na siebie. Teraz ZUS zabezpiecza mnie jedynie przed poważniejszymi chorobami. Polecam zastanowienie się nad takim rozwiązaniem. Wiadomo wszystko zależy od punktu siedzenia.
walpia
 
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 31 stycznia 2011, 20:20

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: pokrzyw » piątek, 4 kwietnia 2014, 21:54

Bardzo szkoda jeżeli potwierdzi się odejście dr. Zaremby. Super lekarz - jedyny do którego tutaj miałem zaufanie. Profesjonalny i zainteresowany pacjentem. Dziwnym trafem tylko do niego było ciężko o miejsce. Pozostali medycy jakoś nie mają takiego tłumu pacjentów.

O organizacji tego przybytku z Bożej łaski nie będę wspominał. Rejestracja to jakiś kosmos. Nie tylko dorosłego, ale także dziecka. Dodzwonienie się jest praktycznie nie możliwe. Albo niemożność zrealizowania połączenia, albo zajęte, albo nikt nie odbiera (proponuję spróbować po 16..). Primadonnie za telefonem trzeba tłumaczyć że roczne dziecko przez weekend na gripexie nie wytrzyma i trzeba raczej by lekarz zobaczył. Po południu w ośrodku niczym na dzikim zachodzie tylko wiatr przemyka - dziwne, w końcu większość Siechniczan to osoby pracujące i do lekarza chciałyby się dostać po godzinie 16 (ośrodek czynny do 18:30!!! w teorii).

Nie mówię o opiece specjalistycznej bo takowej po prostu nie ma.

Szczytem wszystkiego było jak córka (niecałe 2 lata) miała podejrzenie zapalenia płuc i potrzebowała na CITO prześwietlenie. O dziwo punkt RTG w Św.Katarzynie powinien działać (byliśmy w odpowiednim czasie). Okazało się, ze Radiolog akurat wyszedł wcześniej i najwcześniej za dwa dni można... Paranoja. We Wrocławiu prywatnie miałem za dwie godziny licząc dojazd.

Ciekawym procederem jest wypisywanie recept. Biorę całą baterię leków, na które potrzebuje recepty co miesiąc-dwa. Procedura taka że dzwonie do przychodni i odbieram za dwa dni.. Niby wygodne i normalne. Co się dzieje tak naprawdę. Jest rejestrowana wizyta do któregoś z lekarzy (dziwnym trafem NIGDY nie był to dr Zaremba - widać po pieczątkach). Kasa do ośrodka płynie, a lekarz ma wizytę odbębnioną, inna osoba poczeka bo przecież nie ma miejsc - limit wizyt zrobiony. Inna sprawa że około jedna trzecia recept była źle wypełniona (ilość tabletek, zawartość substancji czynnej, ilość opakowań).

Potrzeba dobrego menadżera by zrobić z tym porządek. Nie wiem czy musi to być lekarz czy administrator. Raczej chyba to drugie. To nie jest technologia rakietowa. Po prostu trzeba zapewnić na miejscu porządnego i dostępnego tego samego dnia (RÓWNIEŻ PO POŁUDNIU) Internistę, pediatrę, laboratorium, usg, rtg i tyle. Raz na kilka dni niech będzie gościnnie specjalista.


Póki co wykupiłem prywatne ubezpieczenie medyczne na całą rodzinę i uniezależniłem się od lokalnej służby zdrowia. Jedyne co mnie z nią łączy to pediatra do dziecka i (jeżeli jeszcze pracuje dr. Zaremba).
Awatar użytkownika
pokrzyw
 
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: jaar50 » sobota, 5 kwietnia 2014, 17:41

Jestem pacjentką tego Ośrodka Zdrowia. Zwróciłam uwagę pani koordynującej o to, że jej zachowanie i odzywki do pacjentów są skandaliczne!!! Bardzo długo już to trwa i dlaczego w dalszym ciągu nikt z tym nic nie robi??? Co się za tym kryje... Znowu bardzo dobry lekarz z jej powodu odchodzi!
jaar50
 
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 5 kwietnia 2014, 17:28

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: grom » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 10:52

Nasz Gminny Ośrodek Zdrowia podlega Burmistrzowi Gminy. On jest jego organem założycielskim i ma wszelkie kompetencje z tym związane. Posiada także Radę Społeczną, która ma kompetencje opiniujące i doradcze m. in. w sparawach:
- zbycia, naycia majątku przez Ośrodek (w tym przyjęcia darowizn),
- związanych z przekształceniami lub likwidacją Ośrodka (w tym rozszerzeniem lub ogranicaniem działalności),
- zatrudniania lub zwalniania dyrektoea Ośrodka,
- w sprawach zmian regulaminu organizacyjnego,
- skarg pacjentów,
- sprawach finansowych (budżet, roczne sprawozdania z jego wykorzystania, kredytów, itd).

Trudno orzec, kto ponosi główną odpowiedzialność, za tę trwającą w naszym Osśrodku sytuację. Nie wierzę, że jedynie dyrektor Ośrodka Zdrowia. A gdzie Rada Społeczna, gdzie Burmistrz.
A może to jest tak, że Dyrektor chce zrobić porządek a ani Rada, ani Burmistrz nie są tym zainteresowani.

Nie wiem jaka jest przyczyna tej sytuacji. Wszyscy Państwo odpowiedzialni za nią rozwiążcie ten dylemat.
Ośrodek Zdrowia jest dla mieszkańców, nie dla personelu, nie dla Was.

GRoman
grom
 
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: ow.ubezpieczenia » wtorek, 8 kwietnia 2014, 09:57

Męczą Cię kolejki w przychodni?
Nie możesz dostać się do lekarza specjalisty?
Oczekujesz miłej i rzetelnej obsługi?


Skorzystaj z prywatnej opieki medycznej!

Ceny już od:
70 zł/mc wersja indywidualna
189 zł/mc wersja rodzinna


W ramach umowy otrzymujesz:
- szybki dostęp do lekarzy specjalistów oraz badań diagnostycznych
- trzy warianty ubezpieczenia do wyboru: podstawowy, rozszerzony i platynowy
- dostęp do ponad 600 placówek medycznych w kraju w tym 3 we Wrocławiu ( w pakiecie rozszerzonym
i platynowym 6)
- wizyty u specjalisty bez skierowania od lekarza internisty
- możliwość wyboru wersji indywidualnej lub rodzinnej
- ubezpieczenie na życie na sumę 1 tys. zł
- ubezpieczenie w razie niezdolności do pracy spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem
na sumę 25 tys. zł
- oszczędność czasu- możliwość umawiania się na konsultacje telefonicznie lub przez internet.


Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z doradcą

Tel. 784 531 059
e-mail: [email protected]

Możesz potwierdzić swoje zainteresowanie ofertą przez sms lub e-mail. Zadzwonimy.
ow.ubezpieczenia
 
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 14:26

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: stella » wtorek, 8 kwietnia 2014, 10:29

Witam jestem mieszkanka gminy i jak wiekszosc ludzi bulwersujaca dla mnie sprawa jest odejscie wspanialego lekarza a mianowicie doktora Zaręby.Nie mieszkamy nie wiadomo jak w wielkiej metropoli by nie wiedziec co sie wyrabia w osrodku w siechnicy,a wszystko przez pania koordynujaca ktora zachwuje sie w sposob skandaliczny .Pracownikami tej placowki sa nasi znajomi ,czlonkowie rodzin ale przede wszystkim ludzie ktorzy zasluguja na szacunek a nie ponizanie,wyzwiska itp.To juz kolejny przypadek kiedy odchodzi lekarz przez ta kobiete,czy my jako mieszkancy nie zasluzylismy na to by na miejcu miec dobrych lekarzy ? ile jeszcze ludzi musi ucierpiec by wladze lokalne zaczely dzialac w tej sprawie bo na dzien dzisiejszy zadne skargi nie przynosza rezultatow.W kazdym zakladzie pracy za naruszenie przepisow ,regulaminu itp ponosi sie konsekwencje a ta pani jak widac jest bezkarna .
stella
 
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2014, 09:56

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: walpia » wtorek, 8 kwietnia 2014, 23:12

Na stronie Urzędu Gminy Siechnice jest możliwość zadawania pytań Burmistrzowi. Nawet odpowiada ;)
Podsyłam linka: http://www.siechnice.gmina.pl/kontakt/index/id/16.html
Może ktoś coś skleci sensownego, bo ja na szczęście mam niewielkie doświadczenie w kontakcie z naszym ośrdokiem, chociaż zdarzyło mi się usłyszeć po odebraniu telefonu czegoś na zasadzie CZEGO!!
walpia
 
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 31 stycznia 2011, 20:20


Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: Rodzic » środa, 9 kwietnia 2014, 21:01

Czytam sobie ten wątek i jestem bardzo zdumiony wpisami. Jestem mieszkańcem Siechnic od 10 lat i korzystam z usług naszego ośrodka od początku. Nigdy nie mialem problemów z załatwieniem czegokolwiek począwszy od rejestracji do lekarza po pomoc pielęgniarek. Pani koordynująca jest zawsze pomocna, przychylna pacjentowi i wiele razy byłem świadkiem jak pomagała pacjentom. Dziwi mnie taka nagła nagonka , bo odchodzi jeden z lekarzy. Ludzie, jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Pewnie pan doktor za mało zarabiał a teraz winę za to KTOŚ przypisuje koordynatorowi ośrodka. Na szczęście w ośrodku w Siechnicach zostaje kilku bardzo dobrych lekarzy z powołania więc do znachora chodził nie będę. Ludzie, skończmy już tę nagonkę bo to aż nie przystoi.
Rodzic
 
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 21 października 2012, 21:42

Re: Ośrodek zdrowia

Postautor: swan » środa, 9 kwietnia 2014, 21:21

Ja też jestem pacjentką tego ośrodka zdrowia i nie mogę uwierzyć w takie posty na temat pracy tej instytucji. Nigdy nie spotkałam się z jakimkolwiek skandalicznym i nieprofesjonalnym zachowaniem którejkolwiek z pielęgniarek. Panie są normalne, żadnych wyzwisk ani poniżań nigdy nie słyszałam. Zastanawia mnie fakt, że nieprzychylne opinie pochodzą od osób, które rejestrują się danego dnia i za kilka minut jest post i dodatkowo wszystkie rejestracje odbyły się od w okresie kiedy pojawił się ten wątek. Najwyraźniej jest to celowe, a kryje się za tym jedna i ta sama osoba.
A tak nawiasem mówiąc jaki wpływ na zatrudnienie czy zwolnienie lekarza może mieć pielęgniarka koordynująca, takimi rzeczami zajmuje chyba się dyrektor ośrodka zdrowia.
swan
 
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Następna

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [bot] i 3 gości


Popularne w serwisie Siechnice.com.pl

cron