Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Strony firm, organizacji i instytucji działających na terenie Siechnic.
b1ade
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 14 kwietnia 2013, 15:15

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: b1ade »

Spotkanie poruszające wszystkie sprawy rozliczeniowe oraz ogólne osiedla ma odbyć się dnia 06.03. w godzinach 17-20. w sali Relaks w Siechnicach. Wszyscy mamy być o tym informowani mailowo jak pewnie będzie to potwierdzone.

no_wy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 11 lutego 2014, 21:50

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: no_wy »

hej Wszystkim,
mam pytanie do Was jakie macie żaluzje, rolety w swoich DUŻYCH OKNACH w Salonie?
Deweloper fakt dał nam spore, fajne okna ale nie zostawił miejsca na kasety dla rolet czy miejsca dla zebranych żaluzji (np. drewnianych), u niektórych widzę plisy i sam się nad nimi zastanawiam bo chyba nie ma innego wyjścia, bo chcąc otwierać w pełni drzwi na balkon czy taras nie zamontuje kasety dla zebranego materiału na tych drzwiach bo mi zniszczy wnękę albo zniszczy się kaseta.
Jak Wy poradziliście sobie z tym "małym defektem"?
Może jeszcze na coś nie wpadłem?
Jest ktoś, kto faktycznie ma te plisy? Sprawdzają się, jak one w ogóle działają?
a może jest ktoś kto jednak ma tradycyjne rolety materiałowe albo rzymskie, jak u Was to działa, zmieściło się, coś przerabialiście?
Z góry dziękuję za informacje i wszelkie podpowiedzi :)

KasiaW1
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2012, 08:43

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: KasiaW1 »

Mielismy tez ten problem... bardzo chcialam drweniane ale tak jak mowisz - brak miejsca, rolety materialowe i rzymskie daja rade ale ze wzgledu na innowacyjnosc i roznorodnosc mozliwosci sie "osloniecia" wybralismy plisy. Polecam :-)

KasiaW1
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2012, 08:43

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: KasiaW1 »

Sprzatanie, mycie okien p. Magda 663 405 167 polecam.
Remonty p. Rafal 607 803 262.

kinaczewa
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 24 stycznia 2014, 15:00

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: kinaczewa »

A gdzie w budynkach są rowerownie? Tam gdzie wózkownie?

b1ade
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 14 kwietnia 2013, 15:15

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: b1ade »

Rowerownia ma być utworzona tam gdzie jest zamykany parking.

aJonaszek
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 września 2013, 11:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: aJonaszek »

b1ade pisze:Spotkanie poruszające wszystkie sprawy rozliczeniowe oraz ogólne osiedla ma odbyć się dnia 06.03. w godzinach 17-20. w sali Relaks w Siechnicach. Wszyscy mamy być o tym informowani mailowo jak pewnie będzie to potwierdzone.
czy coś w tej sprawie, tego spotkania wiadomo?
Niby wszyscy o tym mówią ale nikt, nic nie wie, przewijają się dwie daty, u jednych 3.03 u innych 6.03.
Czy ktoś dostał już od Dewelopera informację, zaproszenie?
By się nie okazało, ze poinformują nas 2, 3 dni wcześniej i ludziom nie da się pozałatwiać jakiś zastępstw w pracy czy możliwości szybszego wyjścia, a potem okaże się że nie będzie nawet kworum do zawiązania wspólnoty.

skylined
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2012, 14:38

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: skylined »

Mail z dzisiaj:

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że spotkanie przedstawicieli Zarządu firmy Format Deweloper z mieszkańcami w sprawie rozliczeń kosztów eksploatacyjnych oraz innych zagadnień dotyczących osiedla Campanila odbędzie się 06.03.2014 roku od godziny 17:00 - 20:00 w klubie Relaks w Siechnicach (ul. Fabryczna).
Zapraszamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w spotkaniu.

aJonaszek
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 września 2013, 11:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: aJonaszek »

TAK !!!
też już dostałem :)

perla86
Posty: 11
Rejestracja: środa, 21 sierpnia 2013, 00:00

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: perla86 »

Witam,
Mam zapytanie do ludzi którzy mają podłączone TV.
Czy po podłączeniu TV oraz przewodu antenowego (gniazdko TV -> telewizor) znajdowało Wam od razu kanały (dvbt)? mi nic nie znajduje i nie wiem czy gdzieś trzeba zgłosić, że chce się mieć sygnał, czy cos mam zle podłączone w gniazdku?
Dzięki z góry za pomoc.

Uprzedzę pytania. TAK mam telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-T i już na nim odbierałem TV naziemną.

aJonaszek
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 września 2013, 11:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: aJonaszek »

Hej
pierwsze co, to czy Deweloper wymienił Ci gniazda antenowe?
Okazało się, że Deweloper założył inne końcówki (wyjściowe) niż było w projekcie firmy, która instalacje kładła i która jest właścicielem tej instalacji (jak i internetowej).

Miałem podobny problem.
Zadzwoń do firmy Kario-Sat. to ich sieć i w moim przypadku to właśnie oni coś tam odblokowali.
U mnie uruchamiali od razu internet i telewizor i też się zdziwiłem, że robią coś przy TV ale tłumaczyli właśnie, ze będąc właścicielem sieci to mają do tego jakieś tam prawo i że w przyszłości, czerwiec, lipiec 2014r. mają nam zapewnić oprócz internetu jeszcze kablówkę.
to link do strony
http://www.kario-sat.pl/


powodzenia

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

@perla86 - oglądałeś już wcześniej TV czy to pierwsze podłączenie anteny?
Wiem przynajmniej o jednym mieszkaniu, gdzie trzeba było na nowo prowadzić kable. To nie pierwszy raz na osiedlu. Zgłoś to pilnie do biura i porozmawiaj z kierownikiem. Nie sądzę abyś miał wadliwy TV.

Z dwojga złego możliwe, że nie podłączyli Ci tylko gniazda.

no_wy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 11 lutego 2014, 21:50

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: no_wy »

hej
chciałbym się Was zapytać jak Wasze wrażenie po wczorajszym spotkaniu Mieszkańców Osiedla?
Czy tylko ja mam wrażenie, że Pan Prezes chciał wystawić sobie laurkę i pieprzył trzy po trzy o tym jak miało być i jak chciałby być zabierając na swój monolog niepotrzebnie czas, a na sprawy które za pewne nas bardziej interesowały nie zostało czasu?
Czy ktoś zrozumiał o co chodzi z tymi rozliczeniami?
Jak to się ma do lokali z budynku A skoro kilkakrotnie podkreślano, że dotyczy to tylko budynków B, C i D?
Co dokładnie wchodzi w tą kwotę 6zł za m2?

O co chodzi w ogóle z tym Zarządem Wspólnoty? Wspólnota została powołana?
Jakim cudem znalazła się tam Pani z budynku A? Nie żebym miał coś przeciwko temu ale jest to niezgodne z przepisami, przecież budynek A nie ma pozwolenia na użytkowanie i nie ma przepisanej własności, zatem również nie została podzielona część wspólna. Zatem na jakiej podstawie ktoś z bloku A może się wypowiadać na temat wspólnoty skoro takowej tak naprawdę nie ma?

Kolejna sprawa ogłoszono, że nie dadzą nam dostępu do szaf z licznikami elektrycznymi, a jak to się ma do § 15 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Gospodarki o szczegółowych warunkach przyłączenia podmiotów do sieci elektroenergetycznych gdzie mowa jest właśnie o tym, że mamy prawo posiadać takie klucze.
Ponad to Deweloper twierdzi, że nie wyda kluczy, a wystarczy jeden telefon do TAURONU i zamówienie duplikatu klucza!!!

Odniosłem wrażenie, że to spotkanie więcej bałaganu i niepewności wprowadziło niż było przed spotkaniem, przynajmniej z tymi osobami z którymi rozmawiałem, część z budynku A ma podobne odczucia.

aska
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 7 marca 2014, 10:00

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: aska »

Witam,
tak po wczorajszym spotkaniu stwierdziłam, że nasza komunikacja jest żadna!!!
Część pisze na forum, część gada sobie na klatkach a sedno informacji do nas nie dochodzi.
Postanowiłam zatem otworzyć tego maila grupowego dla naszego osiedla.
Korzystałam z niego kiedyś na studiach, a teraz korzystam też prywatnie w kilku innych sprawach, w tym zawodowych.
Uważam, że to może nam bardzo pomóc.
Nie wiem, co Wy na to ale może warto spróbować.
Tu naprawdę bylibyśmy tylko my sami, sami zainteresowani mieszkańcy osiedla. Nikt inny by tego nie czytał.
Dodatkowo jest bardzo proste logowanie, podaje się swój prywatny mail ale nie jest on widoczny dla reszty (chyba, ze celowo się go udostępni). Więc to już będzie nasza decyzja czy pozostaniemy tu nadal anonimowi czy też będziemy chcieli pokazać swoje dane, w tym i zdjęcie, adres czy telefon.

To działa trochę jak forum ale dodatkowo można zrobić podgrupy dla każdego z bloków, jest kalendarz gdzie można wpisywać wydarzenia, są notatki gdzie można zostawiać informacje dla innych mieszkańców.

Polecam serdecznie
może warto to wypróbować. Sama nie wiem jak wysłać to do dewelopera by mu to zaproponować, może ktoś z Was po przeczytaniu będzie wiedział na jaki adres mailowy wysłać.

aby móc dołączyć do tej wspólnoty należy wybrać adres mailowy:
http://mailgrupowy.pl/

w prawym górnym rogu jest informacja DOŁĄCZ DO GRUPY
podajemy w tedy nazwę grupy: [email protected]
podajemy hasło dołączenia: po takie hasło na razie piszcie do mnie w wiadomości prywatnej, a jak dojdę do Dewelopera to może On po prostu roześle zaproszenia

w tedy serwis poprosi nas o podanie swojego prywatnego adresu mailowego i ustanowienie swojego hasła dostępu do logowania
no i już jesteśmy !!! :)

Sąsiadka z bloku A
Aśka

ODPOWIEDZ