Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Strony firm, organizacji i instytucji działających na terenie Siechnic.
Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

Planowane jest spotkanie dla ogółu mieszkańców celem ustanowienia zarządcy nieruchomości.

Niedługo Deweloper poda propozycję terminu i miejsca, prawdopodobnie początek lutego.

b1ade
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 14 kwietnia 2013, 15:15

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: b1ade »

Czyli do lutego w koncu ma dobic to 95% zaawansowania do 100%. W tym celu jeszcze musi pewnie wykonac rowerownie na parkingu, szlaban i podzial balkonow/tarasów i inne drobne elementy.

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

Mam nadzieję, że tak, tego nie wiem. Po to jest też to spotkanie.
Teoretycznie brama wjazdowa na parking i zamknięcie całego osiedla na klucze w domofonach ma się odbyć do 30.01.br.

Informacja od prezesa, na ile jest ona pewna i wiarygodna to już niech każdy sam sobie odpowie.

matix7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 21 marca 2013, 21:55

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: matix7 »

Zamkniecie całego osiedla. Mnie właśnie najbardziej interesuje ta kwestia, jak ona zostanie rozwiązana. Dla mnie na dzień dzisiejszy jest to awykonalna abstrakcja...

Dike
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2011, 06:34

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Dike »

Nie zarządcy nieruchomości tylko wspólnoty mieszkaniowej, bo aktualnie zarządcą jest deweloper. Tylko wspólnota posiada moc żeby to zmienić, po drugie zaawansowanie prac nie ma z tym nic wspólnego, liczy się liczba zamieszkałych/sprzedanych mieszkań. Całego osiedla nie da się zamknąć z przyczyn wiadomych, czy brama spowoduje to że osiedle będzie zamknięte, wątpie...

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

Dike - nie ma obecnie ani wspólnoty mieszkaniowej ani zarządcy (formalnie). Widziałeś na oczy jakąś uchwałe bo ja nie. Po to ma byc to spotkanie, aby w końcu ukonstytuowac pewne sprawy. Wiadomym jest że trzeba się spotkac i to ustalic.

Druga sprawa - zamknięcie osiedla, traktujesz to tak dosłownie? Miałem na myśli to, żeby działały wszędzie domofony wraz z bramami. Tego możemy wymagac od wykonawcy osiedla.

b1ade
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 14 kwietnia 2013, 15:15

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: b1ade »

Mam pytanie do osób posiadających mieszkanie z antresolą, czy zrobiliście już sobie schody? Jak tak to co robiliście ze schodami budowlanymi? Pytam z ciekawości bo doszły mnie słuchy, że schody budowlane należy oddać do dewelopera po zamontowaniu już schodów docelowych. Zaskoczyła mnie ta informacja bo wcześniej o takim fakcie nie słyszałem.

matix7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 21 marca 2013, 21:55

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: matix7 »

Jaco a jak inaczej traktować zamknięcie osiedla jak nie dosłownie? Skoro coś ma być zamknięte to rozumiem to tak, że osoby postronne nie mają możliwości wchodzenia w tym przypadku na Campanile. Tyle, że tak jak pisałem wyżej, jest to niewykonalne.

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

matix 7 - pisząc dosłownie oznacza dla mnie, że żaden złodziej się nie dostanie a znając Dike pewnie o tym pomyślał :) to jak wiadomo jest niewykonale

Zamknięcie osiedla tak jak piszesz, aby osoby postronne nie wchodziły na osiedle.
Jak ktoś będzie bardzo mocno chciał to i tak wejdzie bo przeskoczy ten płotek. Chodzi mi o ewentualne zniszczenia na osiedlu, które docelowo będziemy pokrywać my wszyscy.

matix7
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 21 marca 2013, 21:55

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: matix7 »

Nie no oczywiście, że jeżeli ktoś będzie chciał to i tak się dostanie. I płot od ul. Mieszczańskiej mu w tym na pewno nie przeszkodzi ;) Tyle, że furtka i murek od tejże właśnie ulicy też wydaje się nie bardzo ani praktyczny ani przemyślany. Trzeba będzie też nad tym pomyśleć...

mip
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 19:30

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: mip »

Wspólnota zawiązuje się w chwili podpisania pierwszego aktu notarialnego. W akcie powinien być określony sposób zarządu nieruchomością wspólną. Jeśli macie akty to ta sprawa powinna być już uregulowana.

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

Faktycznie, masz rację.

@Dike - odnośnie spotkania, które ma się odbyć to mają być również poruszane sprawy kosztów, które omawialiśmy wstępnie rok temu w biurze na Krakowskiej.

Cees
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 19:37

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Cees »

b1ade skąd te wieści, nie otrzymałem inf. o konieczności zwrotu schodów.

b1ade
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 14 kwietnia 2013, 15:15

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: b1ade »

Informacja od dewelopera, po zamontowaniu schodów docelowych schody budowlane należy zwrócić.

ODPOWIEDZ