Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Strony firm, organizacji i instytucji działających na terenie Siechnic.
Magda J.
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 24 października 2013, 16:09

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Magda J. »

Dzięki za szybka odpowiedź:)
U mnie ściany niestety bez gładzi się nie obejdą...sufity w miarę ok chyba.

aJonaszek
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 września 2013, 11:20

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: aJonaszek »

Hej, ja też kupiłem mieszkanie w budynku A, na 1-ym piętrze... czekam w zasadzie na przekazanie lokalu.
Faktycznie, z tego co widzę to na ścianach za dużo roboty nie będzie, może trochę przy oknach, natomiast na pewno do poprawki będę zgłaszał płytki na balkonie, jeden już jest luźny i widać, ze to chyba na szybko robili.
Co do reszty na razie się nie wypowiadam, bo czekam na przekazanie i w tedy dopiero dokładnie się rozejrzę.Trochę się spóźniają z przekazaniem i jak widzę "surową" klatkę schodową to jakoś trochę mnie to przeraża, bo nie sądzę by zdążyli w terminie no ale może to lepsze, przy naszych wykończeniach nie obijemy ścian.

perla86
Posty: 11
Rejestracja: środa, 21 sierpnia 2013, 00:00

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: perla86 »

Dzisiaj tj 31.10 rozmawiałem z kierownikiem budowy i powiedział, że do 10 listopada planują ukończenie robót. Wstawiają już rozdzielnice główną i lada moment kaloryfery. Co do luźnych płytek na balkonie to wszystko będzie jeszcze poprawiane, bo ja również zgłaszałem i widzę, że to poprawiają. Odnośnie dziedzińca to wypadałoby zrobić coś z latającą kostką na "mostku"nad fontanna. Wypełnić piaskiem szczeliny czy coś podobnego.

Cees
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 19:37

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Cees »

Witaj perla86. U mnie regipsy "kończą się robić" już 2 tydzień. Ogrzewanie i grzejniki również miały być gotowe ponad tydzień temu a tymczasem śniany nadal mokre. Plus kilka innych rzeczy. Trzymam kciuki aby mieli jedynie 10 dniowe opóźnienie...

Pytanie do mieszkańców osiedla, jak u Was z akustyką? Slyszycie co sąsiad zza ściany lub z innego piętra ogląda w tv ew. kiedy myje zęby?

malinka86
Posty: 6
Rejestracja: środa, 30 marca 2011, 17:30

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: malinka86 »

Z tym to jest masakra. U nas jak sąsiedzi biorą prysznic to tv prawie nie słychać.

perla86
Posty: 11
Rejestracja: środa, 21 sierpnia 2013, 00:00

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: perla86 »

to widzę nie za ciekawie :( mam nadzieję, że mieszkając na samej górze będzie ciszej.
Co do tych terminów to też mi się wydaje mało prawdopodobne. Jak skończą do końca listopada będzie dobrze :)

madzi_m
Posty: 3
Rejestracja: środa, 13 listopada 2013, 12:14

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: madzi_m »

Własnie jestem na etapie kupna mieszkania i przyznam się, że skuszony przez znajomych, którzy w tamtym roku kupili tam mieszkanie umówiłem się z deweloperem na oglądanie. Mam już trochę większe rozeznanie, bo oglądalem kilka inwestycji i musze powiedzieć, że campanila wypada średnio.

1. DOJAZD
Korki na ul Opolskiej to jakaś masakra. Jechałem tą ulicą ok. godz. 15:30. Normalnie dojazd powinien zając ok. 30 min - co i tak jest już dużo, a jechałem prawie godzinę!. Nie wyobrażam sobie djeżdżania codziennie do pracy do Wro rano i wieczorem aż godz. To dwie godziny dziennie wycięte z życiorysu. A co będzie jak spadnie śnieg? Poza tym do Siechnic nie dojeżdża żaden nocny autobus, a taksówka kosztuje pewno majatek.

2. ROZKŁAD MIESZKAŃ

Może i mieszkania są dwupoziomowe, albo z ogródkiem, ale ich rozkład wcale nie jest atrakcyjny. Łazienki mają z góry narzucony rozkład co gdzie ma się znaleźć, wejście na taras prowadzi przez antresole, na ktorej ma się znależć niby sypialnia - i co będę gości przez swoją sypialnię prowadził na taras? Poza tym w niektórych mieszkaniach antresola połaczona jest z jakąś dziwną niby garderobą, do której trzeba wchodzić na kolanach bo jest taka niska. I nie wiadomo jak to do końca zagospodarować.

3. WYKONANIE

Mieszkanie są wykonane dość dobrze. Oczywiście nie porónuję tutaj jakości wykonania do Archicomu, ale widziałem miszkania oddawane do uzytku w o wiele gorszym stanie. Samo osiedle również wygląda dobrze. Jak dla mnie za blisko są postawione budynki, ale zależy co kto lubi. Widziałem też osiedla, gdzie te budynki postawione są jeszcze bliżej. A jeśli chodzi o kwestie akustyki to trzeba pamiętać, że w pustym mieszkaniu niesie się echo i słychać bardziej. Nie wiem jak jest po urządzeniu miszkania - to pytanie do mieszkańców - czy słyszycie sąsiadów?

4. CENA

Atrakcyjna. Trzeba jednak zaznaczyć że w przedziale cenowym 280 tys - 380 tys można kupić również mieszkanie w granicach administracyjnych Wrocławia, gdzie dojeżdżają nocne autobusy. Acha dodam jeszcze, że sama okolica osiedla nie jest zbyt atrakcyjna.

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

madzi_m pisze:
1. DOJAZD
Korki na ul Opolskiej to jakaś masakra. Jechałem tą ulicą ok. godz. 15:30. Normalnie dojazd powinien zając ok. 30 min - co i tak jest już dużo, a jechałem prawie godzinę!. Nie wyobrażam sobie djeżdżania codziennie do pracy do Wro rano i wieczorem aż godz. To dwie godziny dziennie wycięte z życiorysu. A co będzie jak spadnie śnieg? Poza tym do Siechnic nie dojeżdża żaden nocny autobus, a taksówka kosztuje pewno majatek.
Odniosę się tylko do tej części bo czytając ten post zastanawia mnie dlaczego tak szczegółowo podchodzisz do pozostałych kwestii a tutaj nie sprawdzałaś mapy :)

Porównując pozostałe miasta na obrzeżach Wrocławia mamy chyba jeden z najlepszych dojazdów jeżeli nie najlepszy. Nie wiem czy jest chociaż jedna osoba z naszego osiedla która wybiera Opolską jako drogę dojazdową. Oprócz Opolskiej mamy alternatywę przez Zacharzyce --> Brochów i do wyboru Gazową do Bardzkiej lub od razu Karwińską do Opolskiej/Krakowskiej

Druga droga to przez Świętą Katarzynę do Smardzowa i dalej Iwiny i Jagodno
Trzecia to Święta --> Smardzów --> Żerniki Wrocławskie do Grota Roweckiego i dalej Borowska

Ostatnia z możliwości to Wschodnia Obwodnica Wrocławia i Strachocińska do Sępolna, ale tutaj czasami korki podobne do Opolskiej.

Nie wspomnę o pociągu z którego sam korzystałem ok 5 miesięcy, jedzie się do Głównego około 12 min

Szczerze mówiąc nigdy nie wybieram Opolskiej, a do pracy (okolice pl. Strzegomskiego) dojeżdzam rano ok. 7:00 w 30 min lub czasami krócej.
Do Świętej Katarzyny i Siechnic są nocne autobusy, nie w takiej częstotliwości jak we Wrocławiu ale jednak są.

p.s. droga przez Zacharzyce i Brochów nie należy do najlepszych

madzi_m
Posty: 3
Rejestracja: środa, 13 listopada 2013, 12:14

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: madzi_m »

Nie wiem jak jest z innymi drogami niż Opolska prowadzącymi do Siechnic, ale przypuszczam, że w godzinach szczytu też mogą być zakorkowane. Poza tym jest to spore nadkładanie drogi w efekcie czego dojazd też zajmuje więcej czasu.

Jeśli chodzi o autobusy nocne to między północą a piątą rano nie ma żadnej komunikacji, którą można tam dotrzeć. Więc pozostaje droga taksówka, albo czekanie na przystanku do pierwszego autobusu :). Ale fakt same Siechnice są lepiej skomunikowane z Wrocławiem niż inne podmiejskie miejscowości gdzie nie dojeżdżają żadne autobusu lub jeżdżą raz na trzy godziny.

b1ade
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 14 kwietnia 2013, 15:15

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: b1ade »

No niestety ostatni autobusu to 0:45 linia 901 i 0:52 linia 900L poźniej aż do 5:15 nic nie ma i należy szukać taxi chociaż mam nadzieje że ktoś tą luke w końcu wypełni ;)

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

Oczywistym jest, że jak szukasz mieszkania poza granicami Wrocławia to do centrum nie dojedziesz w 5 czy 10 minut.
Kwestia tego co jest dla Ciebie priorytetem. Jeśli imprezki i powroty do domu o 2 czy 3 w nocy to chyba lepiej szukać czegoś w centrum.

madzi_m
Posty: 3
Rejestracja: środa, 13 listopada 2013, 12:14

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: madzi_m »

Priorytetem jest komfort życia którego moim zdaniem nie zasmakuje dojeżdżając codziennie do pracy godzinę lub dłużej, czekając na transport w nocy i ponosząc duże koszty dojazdów.

Jaco
Posty: 42
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 16:08

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: Jaco »

Opierając się na doświadczeniu a nie na domysłach powiem Ci, że jest zupełnie inaczej niż piszesz, nie mam Cię zamiaru przekonywać, to Twój wybór

klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Nowe osiedle Campanila w Siechnicach

Post autor: klikaczu007 »

madzi_m pisze: dojeżdżając codziennie do pracy godzinę lub dłużej
Mieszkając we Wrocławiu na Krzykach (okolice ronda, później Aquaparku) do pracy w okolice Marino równierz dojeżdżałem do pracy godzinę albo więcej

ODPOWIEDZ