Siechnice- przyszłość miasta

Dyskusje na temat strony internetowej miasta, propozycje nowych działów.
atomowiec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek, 17 maja 2011, 07:21

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: atomowiec »

Czy ul. Piłsudskiego od Henryka III do Fieldorfa też objęta będzie omawianą pogłębioną koncepcją. Na własny koszt zakupiliśmy kosze na śmieci które stoją przy gotowym chodniku z kostki "POLBRUK" zakończonej betonowym krawężnikiem, czy to również będzie podlegało wymianie?

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Myslę, że główny nacisk pójdzie na obszar "czystego" Rynku. Tzn. teren pomiedzy budowanym Ratuszem, ul. Jana Pawła II, ul. Kościelną i budynkiem który wybuduje (oby jak najszybciej) firma Alfa-Dach.
Może kiedzys jad będziemy bogatsi i zużują się kupione i wbudowane urządzenia wymienimy jena podobne do placu rynkowego.
Z pow. Groman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Grzegorz Roman Siechnice, dn. 20.05.2011 roku
Przewodniczący Rady
Miasta SiechniceSzanowny Pan
Milan Usak
Burmistrz
Miasta Siechnice


Dot: rozbudowy cmentarza w Siechncach

Szanowny Panie Burmistrz!

Przedłożony przez pracownię D. P. I. Malachit Sp. z o.o. ostateczny projekt rozbudowy cmentarza w Siechnicach w satysfakcjonujący odpowiada na zadane problemy.
Projekt właściwie komunikuje cmentarza z otoczeniem.
Wychodząca z ul. Prawocińskiej, szeroka aleja główna, przecinająca osiowo w układzie wschód-zachód cmentarz, stwarza wrażenie przejrzystości i otwartości kompozycji. Krzyżujące się z nią pod kątem prostym, trzy alejki boczne płynnie łączą nowy i starym cmentarz i znajdującą się na nim kaplicę cmentarną. Liczący 14 miejsc postojowych parking zlokalizowany od ul. Prawocińskiej zapewnia wystarczająca ilość miejsc parkingowych dla codziennego funkcjonowania nekropoli.
Zaproponowany układ pół grzebalnych (po dwa rzędy grobów w każdym polu) stwarza bardzo korzystne warunki odwiedzania grobów i dbania o ich właściwy wygląd.
Projektanci przychylili się do wniosków Rady Miasta i zaproponowali pełne spektrum możliwych pochówków. Proponują pola: grobowców rodzinnych – 18 sztuk, groby ziemne rodzinne – 30 sztuk, groby ziemne pojedyncze – 399 sztuk, groby dziecięce – 55 sztuk. Równie bogata jest oferta pochówków urnowych: kolumbaria – 150 sztuk, groby ziemne pojedyncze urnowe – 110 sztuk, groby ziemne rodzinne urnowe – 28 sztuk. Łącznie ponad 790 grobów, co przy statystycznej śmiertelności na poziomie 10,1 promila, przy dzisiejszym zaludnieniu Siechnic i okolic (około 6 tys. mieszkańców) daje gminie około 15 letni użytkowania.
Projektanci zadbali również o ograniczenie kosztów inwestycji. Uznano, iż obiekty kubaturowe (biuro zarządcy cmentarz, magazyny na sprzęt, ubikacje) zostaną wzniesione w okresie późniejszym, na działce leżącej na wprost starego cmentarza. W przypadku ubikacji i ujęć wodnych zastosowano rozwiązania czasowe („Toj-tojki” i „Abisynki”).
Panie Burmistrzu.
Prace projektowe nad rozbudową cmentarza dobiegają końca i wchodzimy w okres prac inwestycyjnych. W związku z powyższym istnieje potrzeba wyboru formy zarządzania nowym cmentarzem. Wybór ten jest domena władz gminy. Rada Miasta podtrzymuje jednie swoje stanowisku wyrażone w piśmie z dnia 12.05.2011 roku „iż w ostatecznym rozwiązaniu należy dążyć do tego aby całym obszarem cmentarnym (parafialnym i gminnym) zarządzał jeden podmiot, obowiązywał jeden regulamin cmentarny oraz jednolite stawki opłat za usługi cmentarne”.

Z poważaniem
Grzegorz Roman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Rozpoczęły się prace nad projektem zagospodarowania Rynku w Siechnicach. W gminie odbyły się już kilka spotkań. I owocem jest powierzenie przygotowania koncepcji (a później projektu) autorowi zagospodarowania rynku Zbigniewowi Maćków. Pracami zespołu kieruje Milan Usak Buermistrz gminy, a w jego skład uzupełniają Wiceburmistrz Kubil, Przewodniczący Rady Miasta Siechnice Grzegorz Roman. Koncepcja obejmie projekt płyty rynku, jej wystroju, typowania mebli ulicznych oraz elementów małej architektury budynków otaczających rynek. Pierwsze decyzje to m. in. wskazanie, iż materiałem, który zostanie użyty do budowy płyty rynku będzie uszlachetniona granitem betonowa kostka brukowa, na przeciw ratusza będzie wybudowana mała fontanna. Tempo prac jest bardzo wysokie. Pośpiech wynika z jednej strony z potrzeb firmy budującej Ratusz (już jest gotowa do układania jezdni ul. Jana Pawła II, z drugiej z potrzeb firmy Alfa-Dach, która przygotowuje sie do budowy zachodniej pierzei rynku.
Do prac projektowych przystąpił również ks. Proboszcz. Plac przed kościołem stanowipołudniowy koniec placu rynkowego. Tu również projektantem jest Zbigniew Maćków, a zespół uzupełnia Grzegorz Roman i ks. Proboszcz. Projekt oprócz kompozycyjnego połączenia w jedną całość placu przed ratuszem i placu przed kościołem, ma przeprojektować wejście do kościoła (dziś kościół "obrucony jest do Starych Siechnic, ma być "obrucony" wejściem do rynku), fasadę kościoła, umożliwić odbywanie mszy plenerowych oraz posadowić i zaprojektować wieże-dzwonnicę.
Trzeba przyznać, iż prace nad siechnickim rynkiem nabierają tempa. cieszy osobiste zaangażowanie Burmistrza, wybór projektanta oraz dobra współpraca z przedstawicielami miasta. Obyśmy mieli tylko szczęście przy sprzedarz wschodniej pierzei rynku. Nawet dwa szczęścia, pierwsze aby znaleźli się na nia nabywcy, drugie aby szybko ją zbudowali.
PS. dzis na ratuszu zobaczyłem wiechę. naprawdę przyjemny widok!
Grom

M&M
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 18:05

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: M&M »

chyba połowie ratusza ? na wizualizacjach jest on dwa razy większy

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Proszę mi uwierzyć to jest pełna kubatura ratusza. 7 kondygnacji wieży i 4 kondygnacje biurowca. Oczywiście kondygnacje minimum 4 metry, dajace możliwość tzw. podwójnej podłogi i podwójnego sufity. Daje to możliwość osiągnięci powierzchni biurowej klasy A.
W pierwotnej koncepcji wieża miała 6 kondygnacji z której wystawał szyb windy. Aby go przysłonić dołożyliśmy 7 kondygnację z 140 metrową salą wielofunkcyjną.

Zapraszam na comiesięczne posiedzenie Rady Miasta Siechnice.
Odbędzie się ono jak zwykle w pierwszą środę miesiąca (tj. 01.06.br.) o godz. 18.00 w sali posiedzeń Rady (Hotel "Zębiec" ul. Wiosenna). Sprawy zgłoszone:
1. Prezentacja ostatecznego projektu powiększenia cmentarza w Siechnicach.
2. Opinia do proponowanego rozkładu jazdy komunikacji międzymiastowej Wrocław-Oława (PKS).
3. Prezentacja ostateczego programy tegorocznych dni Siechnic.
4. Przyjęcie porządku i terminu dorocznego zebrania mieszkańców Siechnic.
5. Dyskusja na temat sposobów wykorzystywania nowo wybudowanego zbiornika wody w Siechnicach (problem kąpiących się).
6. Informacja na temat sytuacji w siechnickiej oświacie.
7. Informacja na temat możliwości pozyskania (zakupu) kolekcji lilii wodnych znajdującej się w zbiorze Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.
8. Informacja na temat prac nad planami przestrzennymi.
9. Sprawy zgłoszone przez obecnych.
Z poważaniem
Grzegorz Roman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

W uzupełnieniu porządku obrad:
pkt. 2a. Elektrociepłownia "Czechnica" - problem funkcjonowania systemu przygotowania i dostarczania do kotłów biopaliwa.
Grom

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Niepokojące informacje dochodzą ze szkoły podstawowej w Siechnicach. Podobno wynik tegorocznego egzaminu klas szóstych jest słaby. Daleki od średniej wojewódzkiej, nie mówiąc już o średniej wrocławskiej. W ubiegłym roku mieliśmy bardzo przyzwoity rezultat - powyżej 26 pkt. na 40). W tym roku roku spadliśmy o około 4 pkt. (mamy tylko ponad 22 pkt. na 40).
Pora aby wszyscy zainteresowani: władze gminy, radni, Rada Miasta, dyrektorzy szkół i przedszkola oraz zainteresowani mieszkańcy Siechnic podjęli wspólne prace nad takimi zmianami w funkcjonowaniu naszej oświaty, które pomogą naszym dzieciom i nauczycielom w osiągnięciu przynajmniej średniej wrocławskiej.
Nasze dzieci "in gremio" niczym sie od dzieci wrocławskich nie różnią. Mają takie same możliwości intelektualne i fizyczne jak ich rówieśnicy.
Problem jest znany w siechnicach od lat. Trzeba zacząć od analizy opracowania z połowy lat dwutrysięcznych, które na wniosek ówczesnej Rady Miasta zamówił wójt Jerzy Fitek, a które proponowało pewne zmiany.
Zdaje się, iz aby osiągać dobre wyniki w oświacie to nie wystarczą tylko piękne obiekty, trzeba jeszcze tego czegoś nieuchwytnego co mósi być w nas, naszych dzieciach, nauczycielach, dyrektorach.
Powinniśmy sobie postawić jasny cel. W 2014 roku średni wynik egzaminu w naszych szkołach (podstawowa i ginnazjum) będzie najlepszy w powiecie. A w roku 2016 w będziemy mieli szkoły w pierwszej dwudziestce najlepszych szkół wrocławskich.
Mamy wystarczający zasób ludzi i środków aby te cele osiągnąć.
Warto spróbować. Dobre wykształcenie dzieci jest najważniejszym zadaniem gminy.
Grom

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: gryllu »

1. Może czas zacząć gonić dzieci do nauki w domu, bo od siedzenia przy komputerze czy konsoli nie nauczy się i nie przygotuje do egzaminu.
2. Złe wyniki w nauce to nie zawsze, a wręcz prawie nigdy nie jest wynik kiepskości nuczyciela/i, ale lenistwo w domu i brak chęci do zdobywania wiedzy. Sami 6 -8 godzin w szkole nie wystarczy, żeby coś wiedzieć i coś umieć, trzeba też troszkę popracować samemu.
3. Żeby poprawić poziom w szkole, trzeba by przede wszystkim najpierw poprawić mentalność naszą narodową i przeświadczenie, że samo chodzenie do szkoły wystarczy. Nauczyciel to zaledwie 20% efektu, pozostałe 80% to są chęci i praca własna ucznia.
4. Zdanie, że dzieci nie są gorsze od wrocławskich, zakrawa na duże kompleksy względem dużych miast. I po raz czwarty powtórzę, to nie nauczyciele są winni, to mentalność dzieci, która wynika z mentalności rodziców.
5. Jedyne w czym oświata leży to rosnąca średnia wieku nauczycieli i generalnie ich niedobór, przez co nie ma konkurencji na rynku pracy. Nauczyciele jak są mianowani czy dyplomowani(nie pamiętam już które za co odpowiada) to są praktycznie nietykalni i nie można ich zwolnić jeśli nie dostaną nagany i do sprawy nie wejdzie kuratorium. Temu wszystkiemu są też winne wynagrodzenia dla nauczycieli, które do najwyższych nie należą.

Jedyne co możemy zmienić my jako mieszkańcy to są punkty od 1-4.

PS. Generalnie średnia punktów na egzaminach w podstawówce, egzaminach gimnazjalnych i maturalnych maleje z roku na rok, mimo że poziom trudności raczej też ma tendencję malejącą. Jest to niestety trend krajowy.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Dorzuciła Pani/Pan parę niezmiernie istotnych argumentów. Moja żona (dyr. szkoły) zawsze powtarza "najpierw uczeń musi chcieć".
Budujemy ładne miasteczko. Idzie na to dużo naszej forsy (podatki) i naszego wysiłku (i fizycznego, i intelektualnego). Coś jest nie tak. Jeśli w oswiacie odstajemy od innych gmin. Trzeba to znaleźć i nazwać. Nie po to aby znaleźć winnych. Tu winni są i "wszyscy", i "nikt".
Trzeba to nazwać, żeby pomóc wyjść naszej oświacie z tego narożnika.
Dobrzeby było aby w tej pracy wzieli udziął nie tylko Ci co mają dziś dzieci w szkołach, ale przede wszystkim Ci co interesują sie tym problemem i rozwojem Siechnic w szerszym zakresie.
Grom

Michał Młyńczak
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 31 października 2010, 21:39

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: Michał Młyńczak »

gryllu pisze:1. Może czas zacząć gonić dzieci do nauki w domu, bo od siedzenia przy komputerze czy konsoli nie nauczy się i nie przygotuje do egzaminu.
2. Złe wyniki w nauce to nie zawsze, a wręcz prawie nigdy nie jest wynik kiepskości nuczyciela/i, ale lenistwo w domu i brak chęci do zdobywania wiedzy. Sami 6 -8 godzin w szkole nie wystarczy, żeby coś wiedzieć i coś umieć, trzeba też troszkę popracować samemu.
3. Żeby poprawić poziom w szkole, trzeba by przede wszystkim najpierw poprawić mentalność naszą narodową i przeświadczenie, że samo chodzenie do szkoły wystarczy. Nauczyciel to zaledwie 20% efektu, pozostałe 80% to są chęci i praca własna ucznia.

Wrocławskie dzieci również siedzą przed komputerem i przy konsoli, i mają lepszy wynik od „naszych” i prawdopodobnie one jak i ich rodzice mają taką sama mentalność narodową jak my.
gryllu pisze: 4. Zdanie, że dzieci nie są gorsze od wrocławskich, zakrawa na duże kompleksy względem dużych miast. I po raz czwarty powtórzę, to nie nauczyciele są winni, to mentalność dzieci, która wynika z mentalności rodziców.

Ze względu na dostęp do edukacji i sąsiednią odległość od Wrocławia należałoby oczekiwać podobnego poziomu edukacyjnego. Chyba, że uważa Pani, że Siechniczanie mają inną mentalność niż Wrocławianie?
gryllu pisze:
5. Jedyne w czym oświata leży to rosnąca średnia wieku nauczycieli i generalnie ich niedobór, przez co nie ma konkurencji na rynku pracy. Nauczyciele jak są mianowani czy dyplomowani(nie pamiętam już które za co odpowiada) to są praktycznie nietykalni i nie można ich zwolnić jeśli nie dostaną nagany i do sprawy nie wejdzie kuratorium. Temu wszystkiemu są też winne wynagrodzenia dla nauczycieli, które do najwyższych nie należą.

Jedyne co możemy zmienić my jako mieszkańcy to są punkty od 1-4.


Myślę, że na punkt 5 mamy również znaczący wpływ. Bezpośrednim przełożonym dyrektorów szkół jest Burmistrz. Rada Miejska może również zwiększyć wydatki budżetowe na oświatę i w ten sposób podnieść wynagrodzenia nauczycielom. Ale nie wydaje mi się żeby wynagrodzenia w naszych szkoła były niższe niż we wrocławskich szkołach. Ale czy to rozwiąże problem.

Grom napisał „Nasze dzieci "in gremio" niczym się od dzieci wrocławskich nie różnią. Mają takie same możliwości intelektualne i fizyczne jak ich rówieśnicy.”
Trudno się z tym nie zgodzić, więc moim zdaniem problem jednak leży po stronie instytucjonalnej i kadrowej.

Sytuacja niższego poziomu edukacyjnego jest znana od lat. Jeśli w 2005 roku powstała analiza edukacji w naszej gminie i zaproponowano jakieś zmiany to dlaczego nie zostały wprowadzone (a może zostały i nie przyniosły skutków) czy może było to „opracowanie dla opracowania”. Jeśli wydajemy pieniądze na analizy a później ignorujemy informacje i nic nie zmieniamy nie możemy się dziwić, że nic się nie zmienia.

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: gryllu »

Nie pani a pan;) to dziwne, że jak człowiek powie raz "anonimowo" coś kontrowersyjnego, to od razu daje się mu płeć żeńską, a wiele osób po przeczytaniu tego postu pewnie pomyślało, że to nauczyciel:P

Po drugie pisałem dość ogólnie i generalnie jest to trend krajowy wystarczy popatrzeć na statystki z kilku ostatnich lat. Akurat w temacie orientuję się dość dobrze, ponieważ moi rodzice czynnie uczestniczą w pracach CKE przy sprawdzaniu matur.
Proszę nie przekręcać moich słów Panie Michale. Nie obraziłem ani też nie było moim zamiarem pokazywanie, że akurat ludzie z Siechnic są w jakiś sposób gorsi. Jest wręcz przeciwnie, ludzie z mniejszych miasteczek mają zazwyczaj o wiele więcej charyzmy i samozaparcia niż ludzie z dużych miast. Trzeba tylko im pozwolić się rozwinąć.
I tu po raz kolejny wrócę do stwierdzenia, że sam nauczyciel nie wystarczy. Dziecko czerpie swoje wzorce z zachowań rodziców, czyli problem jest bardziej z rodzicami niż z nauczycielami. Nie przeczę jednak, że i niektórzy nauczyciele też powinni się bardziej otworzyć i trochę zmienić podejście, ale nauczyciel bez pomocy i wsparcia rodziców nie ma u dziecka w dzisiejszych czasach praktycznie żadnego autorytetu. Są od tego wyjątki, osobiście znam nauczycieli, którzy wyciągnęli kilku ludzi z zawodówek i poprowadzili w kierunku studiów, a nawet doktoratów, ale ci uczniowie chcieli, żeby ich prowadzić.
Jak zmieni się mentalność rodziców i dzieci, nie będzie problemów ze zmianą podejścia nauczycieli. Jeśli chcemy wymagać czegoś od innych, sami najpierw dajmy przykład i zacznijmy zmiany od samych siebie.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Cieszy mnie ta wymiwna zdań. Do tej pory jak rozmawiało sie o óświacie, to raczej dominował wątek materialny.
Nie mamy wyjścia, musimy podnieść poziom kształcenia w Siechnicach (prawie całej reszcze gminy też). W końcu kiedyś uporamy sie z tymi wodociągami, kanalizacjami, budynkami itd. i "Co?"
Już dziś musimy mocno stawiać na sprawy społeczne i może nie koniecznie w duchu poprzedniego burmistrza, który zamiast rozbudowywać szkoły i przedszkola wydał kilkanaście milionów (zamiast 3-4) na budownictwo komunalno-socjalne.
Musimu rozbudować szołę podstawową w Siechnicach. Musimy zadbać o zdrowie mieszkańców. Musimy rozwijać kulturę, sport i rekreację.
Ale podstawą jest oświata. Ludzie wykształceni są przeciętnie zdrowsi, kulturalniejsi, bardziej zaradni życiowo, itd.
Walczyłem o sporządzenie tego raportu, o którym wspomina P. Młyńczak. Mam jego egzemplarz w domu. Nie zrealizowalismy jego postulatów.
Pora zebrać wreszcze ludzi z terenu naszego miasta, którzy znają się na oswiacie i pokrewnych jej dziedzinach. Ludzi, którzy zajmą się wspieraniem dyrektorów, nauczycieli i rodziców w dążeniu do wykrzesania z każdego dziecka maksimum tego co może osiągnąć. W gronie tych co przenieśli sie do Siechnic na stałe (80 % z nich ma wyższe wykształcenie) na pewno jest kilkanastu jak nie kilkudziesięciu nauczycieli. W naszych szkołach dawno powinny być Rady Szkoły, które składać się winny z wspomnianych wyżej osób. Osoby te jak w Radach Nadzorczych spółek winny kontrolować i doradzać dyrektorom.
Istniejące Rady Rodziców mają tę wadę, że ich członkowie działają pod silną presją interesów swojego dziecka i ich aktywność kończy się w momencie zamknięcia przez dziecko edukacji w danej szkole.
Grom

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Przebig Rady Miejskiej w dni 01-06-11 r.
1. W związku z przybyciem części mieszkańców ul. Świerczewskiego (ok. 20 osób) jako pierwszy problem omówiono sprawy związane z planowaną akcją nadania i zmiany nazw ulic w Siechnicach. Przybyli wyrazili stanowczy protest w sprawie zmiany nazwy z ul. Świerczewskiego na ul. Wojska Polskiego. Po dyskusji, na zakończenie obrad Rada odrzuciła wniosek przybyłych stosunkiem 4:2 przy dwóch głosach wstrzymujących się.
2. Rada pozytywnie zaopiniowała proponowany rozkład jazdy autobusów PKS relacji Wrocław - Oława i z powrotem. Rada ponownie proponuje zmianę trasy autobusu tak aby w Siechnicach przejeżdżał ulicami Ciepłowniczą- Jarzębinową- Kościelną- Szkolną-Kolejową. docelowo po wybudowaniu chodników w ul. Staszica zamiast Ciepłowniczą , ul. Staszica.
3. Rada zaopiniowała pozytywnie projekt przebiegu tegorocznych dni Siechnic. Rada wyraziła ubolewanie, iż w programie nie znalazlo się miejsca dla niektórych siechnickich zespołów.
4. Zebranie mieszkańców Siechnic odbędzie się w dniu 11.06. 11 r (sobota), o godz. 17.00, w gimnazjum
Porządek obrad:
- Budżet gminy Siechnice w 2011 roku.
- Inwestycje w Siechnicach w 2011 r.
- Rozbudowa cmentarza w Siechnicach.
- Budowa Rynku i Ratusza.
- Problemy oswiaty w Siechnicach.
-.Planowanie przestrzenne w Siechnicach.
- Przyszłość nowego zbiornika wodnego w Siechnicach.
- Przebieg budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.
- Problemy poczty i policji w Siechnicach.
- Sprawy wniesione przez obecnych.
5. Rada wskazała na konieczność wykonania projektu przekształcenia nowego zbiornika wodnego w park, wykonania nasadzeń w zbiorniku i wokół niego. Rada podniosła również problem kąpiących sie w zbiorniku. Rada uznała, iż nalezy ustawić tablice z zakazem kąpieli.
6. Przewodniczący poinformował o rysujących sie problemach demograficznych w siechnickiej oświacie i konieczności podjecia stosownych działań.
7. Przewodniczący poinformował o możliwości pozyskania (dla stawu przy gimnazjum) nasadzeń z kolekcji lilii Ogrodu Botanicznego w e Wrocławie.
8. Rada pozytywnie zaopiniowała ostateczną koncepcję rozbudowy cmentarza w Siechnicach.
9. Przewodniczący poinformował o ropoczęciu przez gmine prac nad zmianami planów przestrzennych w Siechnicach.
Grom

ODPOWIEDZ