woda pitna w Gminie Siechnice

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

woda pitna w Gminie Siechnice

Post autor: Gumiś obserwator »

Już czas najwyższy aby ktoś odpowiedział mi na kilka pytań - co takiego my pijamy z naszych kranów ?
, dlaczego czajniki w środku są pokryte kamieniem . czekam na wasze uwagi i pytania , może ktoś umie dać mi odpowiedź.

Aresa
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2017, 17:45

Re: woda pitna w Gminie Siechnice

Post autor: Aresa »

Hmmm, trafne pytania, tylko czy ktoś udzieli nam na nie odpowiedzi? Nie sądzę. Woda z kranu jest złej jakości, twarda i z osadzającym się kamieniem. Kamień atakuje cały sprzęt AGD. Do spożycia alternatywą jest u mnie niegazowana woda mineralna, to najlepszy sposób żeby uchronić się przed zatruciem. Kiedyś wyczytałam, że najzdrowsze są wody mineralne, wzbogacone w najbardziej potrzebne organizmowi składniki mineralne, przede wszystkim magnez i wapń, takiej też wody pije się w moim domu dużo. Dobrze, że na półkach sklepowych jest spory wybór takich wód. U nas Piwniczanka zagościła, ma dobry skład (http://piwniczanka.pl/sklad-wody) i chroni nas przed szkodliwością kranówy. Ale ciekawa jestem czy ktoś z kompetentnych osób udzieli nam odpowiedzi na zadane przez ciebie pytania? Oj, ciekawa jestem.

putinputout
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 19 lipca 2018, 14:17

Re: woda pitna w Gminie Siechnice

Post autor: putinputout »

dlatego wodę z kranu powinno sie filtrować, aczkolwiek jak raz na jakiś czas wypijesz wodę prosto z kranu nic sie nie stanie

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: woda pitna w Gminie Siechnice

Post autor: Miles »

Aresa pisze:(...)Kiedyś wyczytałam, że najzdrowsze są wody mineralne, wzbogacone w najbardziej potrzebne organizmowi składniki mineralne, przede wszystkim magnez i wapń, takiej też wody pije się w moim domu dużo. Dobrze, że na półkach sklepowych jest spory wybór takich wód. (...).
LOL, ale przecież ten kamień w czajniku to właśnie te dwa drogocenne dla organizmu minerały, które zachwalasz reklamując wodę mineralną (Mg, Ca).
Z filtrowaniem wody trzeba uważać, bo jak przedobrzymy to pijąc taką jałową wodę wyrządzimy organizmowi więcej szkód niż pożytku. W ten sposób zamiast dostarczać minerały to je wypłuczemy z organizmu. Do tego woda butelkowana w plastikowe opakowania siłą rzeczy jest skażona (oczywiście bardzo minimalnie, ale jednak) chemią z tworzywa sztucznego.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Siechnice, Jarzębinowa
Kontakt:

Re: woda pitna w Gminie Siechnice

Post autor: admin »

W czwartek, 27.09.2018 o godz. 18:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego ma się odbyć spotkanie z przedstawicielami ZGK i UM w sprawie jakości i ciśnienia wody: https://siechnice.com.pl/news/spotkanie-w-sprawie-cisnienia-i-jakosci-wody-przelozone

ODPOWIEDZ