Fetor w Siechnicach

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
pinkf
Posty: 30
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 09:20

Fetor w Siechnicach

Post autor: pinkf »

Załączam otrzymaną informację ws fetoru w Siechnicach.
Proszę wszystkich o zgłaszanie/telefonowanie na podane poniżej telefon i email jak tylko pojawi się fetor w Siechnicach.
Jak nie będziemy zgłaszać, to Zakład Gospodarki Komunalnej będzie twierdził, że wszystko jest ok.
Subject: Uciążliwości zapachowe w miejscowości Siechnice

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że uciążliwe odory, odczuwane przez mieszkańców Siechnic nie są spowodowane pracą oczyszczalni ścieków zlokalizowanej przy ul. Macieja Rataja w Siechnicach. Ze zgłoszeń, które Spółka otrzymuje wynika jednoznacznie, że odory są odczuwalne tylko w godzinach wieczornych. Spółka informuje, że procesy związane z oczyszczaniem ścieków na oczyszczalni odbywają się całodobowo i przebiegają jednolicie przez cała dobę. Jedynie w godzinach od 7 do 15 do oczyszczalni przyjmowane są ścieki ze zbiorników bezodpływowych (szamb) poprzez samochody asenizacyjne, które zrzucają ścieki do stacji zlewczej na terenie oczyszczalni. W tym czasie może dochodzić do chwilowo odczuwalnych uciążliwości zapachowych. Po godzinie 15 oczyszczalnia ścieków jest zamknięta i nie odbywają się tam żadne inne prace oprócz normalnego procesu oczyszczania ścieków pochodzących z kanalizacji sanitarnej.

ZGK Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców Siechnic, aby w przypadku stwierdzenia odorów w godzinach od 7 do 15 odwiedzili teren oczyszczalni ścieków przy ul. Rataja i bezpośrednie stwierdzili czy odory pochodzą z oczyszczalni. Po godzinie 15:00 można zadzwonić pod numer telefonu 609 378 152, który jest czynny całodobowo i umówić się o każdej porze z pracownikiem na terenie oczyszczalni ścieków w celu sprawdzenia czy odory pochodzą z jej terenu.

Oczywiście pracownicy ZGK Sp. z o.o. cały czas prowadzą prace mające na celu zlikwidowanie jakichkolwiek uciążliwości ze strony pracy oczyszczalni ścieków, tak aby były one jak najmniejsze dla mieszkańców Siechnic. Z tego względu w 2017 roku zlikwidowano poletka osadowe oraz zamontowano kratę taśmowo-hakową oraz prasopłuczkę skratek, gdzie skratki są pakowane do hermetycznego worka. Oprócz tego na studniach kanalizacji sanitarnej w pobliżu oczyszczalni są zamontowane specjalne maty żelowe, których zadaniem jest neutralizacja uciążliwych zapachów.

Spółka planuje także pozyskać dotację na remont oczyszczalni ścieków przy ulicy Macieja Rataja w Siechnicach. Remont będzie miał na celu poprawę funkcjonowania pracy oczyszczalni ścieków, a przede wszystkim zminimalizowania jakichkolwiek uciążliwości dla mieszkańców.

--

Z poważaniem,

tel.: (71) 311-39-33 wew. 16
mail: [email protected]

ul. Żernicka 17
55-010 Święta Katarzyna
www.zgksiechnice.pl

NIP 912-13-91-033, REGON 932127360

KRS 0000133275, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej IX Wydział Gospodarczy
Wysokość kapitału zakładowego: 12 211 500,00 zł

rita
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 22:57

Re: Fetor w Siechnicach

Post autor: rita »

Zastanawia mnie czemu ZGK chce w tą oczyszczalnię jeszcze inwestować skoro miała ona być zamykana. Czyżby to było nieprawdą i ona zostanie? Wiadomo coś?

ODPOWIEDZ