Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
AGawa
Posty: 6
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2012, 14:18

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: AGawa »

I o to mi chodziło. Najpierw ściema o zatrudnieniu przy wypełnianiu dokumentów przy zapisach, a teraz kolejki przed drzwiami...masakra. Nie zajmujcie miejsca naprawdę potrzebującym!

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: swan »

Do gwertyou:
po pierwsze- nie przypominam sobie aby w mojej deklaracji ktoś podawał 8-9 godzin pobytu
po drugie- 5 godzin darmowych należy się wszędzie w całej Polsce, więc nikt łaski nie robi
p trzecie- właśnie te 5 czy 15 minut o których piszesz jest kluczowe
po czwarte- w szkołach też są pomoce naukowe, kreda, tablice itp i tam dzieci za to nie płacą
po piąte- gdyby był normalny parking nikt by nie zastawiał ulicy na awaryjnych
po szóste- moje dziecko też jest bardzo zadowolone
po siódme- to nie jest zdanie garstki rodziców, tylko wielu rodziców którzy za każdym razem narzekają stojąc w kolejce po swoje dziecko
A 'mieszkaniec' spuentował to doskonale w poście powyżej.

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: swan »

do izabo76
na stronie internetowej przedszkola nie ma nic o tym, że przedszkole będzie otwierane o 14:45 lub później.

izabo76
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 20 września 2012, 08:55

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: izabo76 »

Swan, na stronie przedszkola jest napisane w "Plan dnia" o której jakie zajęcia i posiłki się odbywają - na logikę wiadomo, że wówczas raczej się nie przeszkadza... a jesli nie zorozumiałe jest to dla Ciebie, to na zebraniu integracyjnym była mowa o tym, że przedszkole w tych godzinach jest zamknięte... zresztą większosć rodziców nie wyniosła nic z tego zebrania jak da się zauważyć w szatniach... Szkoda.

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: swan »

izabo76, na logikę w planie dnia jest napisane że obiad kończy się o 14:30. Wynika z tego, że od tej pory do 17:00 mogę odbierać moje dziecko i nie ma tam nic o czynnościach porządkowych, które notabene w zeszłym roku chyba się nie odbywały, skoro przedszkole było otwierane tuż po 14:30.

mieszkaniec
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 08:36

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: mieszkaniec »

I znów widzę licytacja kto ma większą rację. Pragnę zauważyć, że zapewne każdy faktycznie zaznaczał, że pracuje 8 godzin i w zdecydowanej większości to prawda. Ale pamiętajmy, że w wielu firmach jest ruchomy czas pracy lub niektórzy pracują na dwie zmiany a to oznacza, że jeden rodzic może przyprowadzić dziecko na 8:00 a drugi może odebrać przed 15:00. Poza tym sporo osób to nazwijmy rdzenni mieszkańcy Siechnic więc dziecko przyprowadza i zabiera z przedszkola babcia/dziadek/ciocia/koleżanka albo np. mama jest akurat w ciąży i siedzi w domu więc przyprowadza i odbiera dziecko między 8:00 - 15:00 - tak więc niekoniecznie należy zakładać, że rodzice kłamali przy składaniu deklaracji.

Jeżeli chodzi o plan dnia to prawda jest taka, że nie jest on przestrzegany choćby z tego względu, że zajęcia dodatkowe jak angielski czy plastyka odbywały się w zeszłym roku przedszkolnym w godzinach pomiędzy 8:00 a 13:00 a zgodnie z przepisami tak być nie powinno ponieważ jest to czas przeznaczony na podstawę programową. Teraz rodzi się pytanie czy dzieci uczęszczające na angielski czy plastykę tracą część z zajęć z podstawy programowej i nie mają jak tego nadrobić. Czy może w tym czasie dzieci, które na te zajęcia nie chodzą zajmują się same sobą i w ten sposób wszyscy tracą...?

Przedszkole nie jest źle zorganizowane trzeba tylko dobrej woli z obu stron, ale jeżeli polityka otwierania drzwi o 14:55 jest czystą kalkulacją na kasę to należy z tym skończyć tym bardziej, że opłaty za przedszkole (3,00/godzinę) są jedne z wyższych w kraju - nawet we Wrocławiu jest taniej...

Myślę, że skoro jest taki szum należałoby zorganizować spotkanie z panią Dyrektor i zapytać wprost o co chodzi. Zawsze jeszcze zostaje Rada Mieszkańców - może GROM się wypowie czy taka sytuacja może być przedmiotem zebrania.

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: swan »

Ja osobiście uważam, że przedszkole jest zoorganizowane bardzo dobrze ( poza tym jednym wyjątkiem którym rozpocząłem wątek). Panie przedszkolanki są kompetentne i miłe, panie z obsługi pomocne i życzliwe, dyrekcja rzeczowa i konkretna. Więc to nie chodzi o to aby tu narzekać na całą organizację, tylko chodziło mi o tę jedną kwestię - otwierania przedszkola.
Moje dziecko uwielbia tam chodzić.

maran
Posty: 10
Rejestracja: środa, 6 kwietnia 2011, 13:55

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: maran »

Moi Drodzy!
W szkole dziecko odbiera się o dowolnej porze, ale proszę wziąć pod uwagę, że szkoła jest obowiązkowa, natomiast przedszkole nie. Jeśli chodzi o opłaty to we Wrocławiu wynoszą 2,70 za godz, ale stawka żywieniowa wynosi już 6,50 lub 6,70, a w naszym przedszkolu 6, więc wydaje mi się, że nie ma na co narzekać.
Rodzice trzylatków, rozumiem, że martwicie się o swoje dzieci, które jeszcze nie przyzwyczaiły się do pobytu w przedszkolu i chcecie odbierać dzieci jak najszybciej, ale proszę mi wierzyć, każde dziecko to przeszło, także moje i naprawdę, żadna krzywda mu się nie dzieje. Przychodząc szybciej utrudniacie tylko pracę Panią, które noszą obiady i zbierają naczynia, ponieważ muszą lawirować między rodzicami, a tak jak wspomniałam wcześniej każde dziecko różnie je więc dajmy im trochę czasu. W zeszłym roku przedszkole było otwierane też troszkę później i nikt nie robił o to krzyku, bo naprawdę są poważniejsze sprawy jak brak miejsc w przedszkolach niż 5 minutowe opóźnienie w otwarciu przedszkola.

qwertyou
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 20 września 2012, 09:37

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: qwertyou »

Prawda jest taka że nikt nikogo nie zmusza do prowadzania dziecka do tego przedszkola, są inne... Tu jest drogo to spróbujcie zapłacić w innym. Jedno jest tańsze (godzina pobytu) ale jedzenie i składki miesięczne grupy droższe. A nie we wszystkich szkołach kredach jest za darmo, w niektórych jest składka klasowa na kredę, papier itd które są zużywane na lekcjach, oddział przedszkolny w szkołach ma np składkę klasową na artykuły które dzieci wykorzystują (ok zrozumiałe) na wodę pitną i na "papier" chusteczki, papier toaletowy, serwetki itd..... Jak ma być sprawiedliwie to może Pani dyrektor powinna na wszystko wprowadzić opłaty i wtedy zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie. Każde przedszkole ma swoją politykę a jak się nie podoba to wolny kraj wolny wybór... Zapraszam do Św. Katarzyny gdzie przychodzi się po dziecko i czeka się aż je znajdą :P Nie chodzi o to kto ma rację tylko o to że rodzice o byle co potrafią zrobić aferę i uprzykrzyć ludziom życie. Jak dla mnie ważniejsze jest dobro dziecka ale dla innych widać finanse. Ja miałam przerwę w zatrudnieniu ale i tak odbierałam dziecko w godzinach 15-16, robiłam to dla Mojego dziecka bo to przedszkole uczy bardzo wiele i każda godzina tam spędzona jest cenna, szkoda tylko że mało kto to zauważa. Jak za darmo to wszyscy chcą i się należy ale jak trzeba płacić to już wymówki. Oczywiście każdy robi jak chce no ale cóż wolność wyboru. I jak dla wielu rodziców parking przedszkolny jest wystarczający (bynajmniej jest większy od wąskiej ulicy tuż przed rondem) to dla innych jest wielkim problemem, więc lepiej stwarzać zagrożenie na ulicy niż spróbować zaparkować normalnie jak robi to wielu i nie narzeka. Jeden taki nieporadny rodziców potrafi zrobić niezły korek no ale cóż jemu się należy a inni niech cierpią i się martwią. Taki to przykład rodzice dają dzieciom, pogratulować...

Do DYREKCJI przedszkola i WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW, jesteście wielcy i bardzo jestem Wam wdzięczna za tak dobrą organizację, fachową opiekę i cierpliwość do dzieci i ich rodziców. Gdyby takie przedszkola były wszędzie a szkoły nie marnowały Waszej pracy to może młodzież byłaby lepsza :) Tak trzymać :)) Jesteście kochani :)

Do tego przedszkola chciały posłać swoje dzieci znajomi z Księża i Brochowa bo słyszeli że to najlepsze przedszkole w okolicy!! Oczywiście im się nie udało ;)

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: swan »

Chyba autorka powyższego postu przesadziła z informacją na temat przedszkola w Św. Katarzynie. Dla wielu właśnie to przedszkole jest bardzo dobrą placówką.

qwertyou
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 20 września 2012, 09:37

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: qwertyou »

swan pisze:Chyba autorka powyższego postu przesadziła z informacją na temat przedszkola w Św. Katarzynie. Dla wielu właśnie to przedszkole jest bardzo dobrą placówką.
Niestety to prawda. Zgubili dziecko i trzeba było szukać. A dziecko się zgubiło bo było tam tylko tymczasowo na czas przerwy w tym przedszkolu. Dla Mnie to duża sprawa ale dla innych rodziców pewnie nie. Rzecz gustu. A Ja pierwsze słyszę żeby ktoś kto miał porównanie tych dwóch przedszkoli uważał to w Katarzynie za dobre. Nawet znam opinie kilku matek z Katarzyny o tym przedszkolu i podziękuję... no ale wiadomo każdy ma inne zdanie. Dla Mnie przedszkole pomaga w wychowaniu dziecka a dla innych przechowuje mu dziecko na czas pobytu w pracy :) Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie więc proszę tu już nie łapać za słówka i zaczynać kolejnej zaczepki, chyba że o to na tym forum chodzi. Na kłótni czy na wyrażeniu swojej opinii. Widać swan zawsze musi mieć odmienne zdanie na każdy temat. :mrgreen:

qwertyou
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 20 września 2012, 09:37

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: qwertyou »

swan pisze:Chyba autorka powyższego postu przesadziła z informacją na temat przedszkola w Św. Katarzynie. Dla wielu właśnie to przedszkole jest bardzo dobrą placówką.
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
To nie rozumiem czemu swan nie oddałeś/oddałaś dziecka do Katarzyny i byłoby po problemie. No kurcze po co narzekać na Siechnice jak do Katarzyny przyjmują bez problemu i jest tam jak w raju. Tam większość dzieci się dostaje, nie tylko z Katarzyny i rodzice nie muszą pracować i wiem to dobrze bo koleżanka posyła dziecko tam i nie jest z Katarzyny i nie ma pracy i nie ma zamiaru mieć pracy i daje tam tylko na 5 godzin darmowych bo do Siechnicy się jej dziecko nie dostało a do Katarzyny bez problemu. Zero problemu z parkingiem, można na ulicy więc czemu nie tam? :idea:
Nie pytam po złości tylko normalnie, jak tam jest super to chyba liczy się dobro dziecka, nie kasa, nie dojazd tylko dobro dziecka. Więc czemu nie tam?

swan
Posty: 26
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 20:39

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: swan »

Nie oddałem, bo to nie mó rejon. A poza tym gdybyś czytała moje posty uważnie to można z nich wywnioskować, że zdecydowana większość w siechnickim przedszkolu mi się podoba (post z 21 września)
Więc nie wiem po co poruszać w tym wątku przedszkole w Katarzynie. To forum to chyba forum Siechnice, a nie Katarzyna.

qwertyou
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 20 września 2012, 09:37

Re: Dziwna polityka przedszkola w Siechnicach

Post autor: qwertyou »

Z tym rejonem to nie ma problemu bo nie ma rejonizacji, moje dziecko i dostało się do przedszkola w Katarzynie i Siechnicy (musiałam mieć jakieś koło ratunkowe). Dla dobra dziecka nie widzę przeszkód nawet w rejonie. Jak jest dobrze to nie narzekaj na płatności, bo za jakość się płaci i każda dodatkowa godzina dziecka w tym przedszkolu nie jest na pewno zmarnowana. Pozdrawiam wszystkich :)

ODPOWIEDZ