rozpoczęcie roku szkolnego

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
myszka
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:13

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: myszka »

Nawiązując do pracy świetlicy i pani , która jest raz w tygodniu. Czy to ważne , kto gdzie pracuje ?? Czy ważne jak ?? Owa pani bardzo sumiennie i wspaniale zajmuje się dziećmi. Mam w tej grupie córkę i nie są to takie tam sobie słowa. Nieraz ludzie pomimo swoich stanowisk maja pasję i kto wie czy tej właśnie pani nie jest pasją być z dziećmi , czytanie im bajek po podwieczorku, wspólna zabawa. Co w tym złego ? :D

kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: kfiatek73 »

Normalne w szkole w Siechnicach to są już chyba tylko Nasze dzieci :D Nienormalny natomiast jest sposób rekrutacji który z założenia zakłada wszystkich rodziców jako kłamców i oszustów. Na 9 dokumentów rekrutacyjnych 4 z nich to oświadczenia o świadomości odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych zeznań...bardzo podobne jak np. w prokuraturze :lol:
W innym wątku poruszony został temat rozbebeszonej biblioteki na poddaszu...moim zdaniem nie można za wiele wymagać od dyrekcji skoro wymiana-naprawa dwóch klamek w szkole ( łącznik szkoły z oddziałami przedszkolnymi i boczne wejście do sali sportowej ) przerasta możliwości menadżerskie Pani dyrektor :D
Dobrze, że oddziały przedszkolne wybudowano wcześniej......

mieszkankanowa
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2014, 21:48

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: mieszkankanowa »

Od kilkunastu miesięcy tylko czytam co tu piszecie i zastanawiam się, gdzie podziało się wasze logiczne myślenie i analizowanie zdarzeń i ich skutków. Tak przynajmniej według mnie powinien funkcjonować INTELIGENTNY człowiek... Pojawiają się mobing, oszustwa, kłamstwa i kumoterstwo, nepotyzm....Masakra....Samej zdarzyło mi się usłyszeć ploteczki ze szkolnej ławeczki, ale dotychczas miałam własne zdanie i byłam ostrożna...Niestety miarka się przebrała i cos we mnie pękło...Nie potrafię zrozumieć jak pracodawca może tak traktować swój personel ( w większości bez zarzutu, z wieloletnim stażem, lubiany przez uczniów, osiągający sukcesy). To jest karygodne, że mimo przegranej sprawy w sądzie pracy (raptem chyba tydzień temu), coraz częściej słyszę w śród swojego otoczenia oszczerstwa na ten temat. Ludzie czy wy naprawde wierzycie w słowa wszystkich wysłanników dyrektorki, tak na ślepo bez żadnych własnych przemyśleń... Przecież ona miała tą sprawę wytoczoną przez jedną z nauczycielek, o której burzliwie pisaliście gdzieś z początku roku szkolnego...Sprawę tę przegrala juz na pierwszej rozprawie...Nic wam to nie daje do myślenia....a plotki na ten temat są żałosne. Moim zdaniem tylko czekać jak będą następne sprawy, ale już nie w kwestii zatrudnienia, ale w sprawie karnej o stosowaniu mobingu. Ci z was, którzy udzielacie się w klasach waszych dzieci najlepiej wiecie co im wolno, a czego nie...to niedorzeczne i śmieszne...nierealne jak dla mnie...Nie wiem czy kiedykolwiek chciałabym pracować w takim miejscu i miałabym siły i chęci rzetelnie pracować z dziećmi, mimo jawnego utrudniania tej pracy....Ludzie myślcie...nie remontami wasze dzieci nauczą się czytać pisać itd. Dobre warunki to nie wszystko... Co z tego, że sala piękna i czysta jak śmierdzi na kilometr...Co z tego że podłoga piękna a ze ścian odpada tynk, a na korytarzu stoją szafy bo coś poszło nie tak... W mojej firmie za niedotrzymanie warunków umowy lecą głowy i kasa...a tu...Kto rozliczył za te wszystkie błędy pani dyr???Dobre chęci tu nie wystarczą...

arabella
Posty: 64
Rejestracja: środa, 5 września 2012, 15:45

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: arabella »

Dyrekcja SP przegrała sprawę w sądzie ? Brawo ! Ktoś poszedł po rozum do głowy :D A co na to burmistrz ? Świetny element kampanii wyborczej. Oj pomaga mu ta pani, że hej !

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: grom »

Widzę, że w naszym miasteczku jest jakiś problem z zarządzaniem jednostkami samorządowymi.
Gorszące spory w szkole podstawowej. Mamy już tam sprawy w sądzie pracy, za chwilę może być gorze (np. sprawy o mobbing).
Wcale nie lepsza sytuacja w miejscowym Ośrodku Zdrowia. Drzewiej były tam sprawy w sądzie pracy, dziś odchodzi (mam nadzieję, ze na krótko) bardzo dobry lekarz.
Również w Urzędzie Gminy sytuacja w sprawach kadrowych nie należy do najciekawszych.
Może by jednak zdecydować się na ruch i poprzecinać te rozkręcające się spirale. Zacząć te sprawy porządkować? Wyraźnie rzutują one na jakość pracy naszych gminnych jednostek.
Grom

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: obserwatorgminny »

Wszak "POTRZEBNA JEST ZMIANA - GŁOSUJ NA MILANA". :evil: :evil:
Oj nazmieniał tak, że Nam bokiem wyszło. :oops: :oops:
Mam nadzieję, że na to pustosłowie już nikt się nie nabierze i nawet przysłowiowy traktorzysta z ZZD wybory z Nim wygra. :D :D
Czy są materiały na następną sesję Rady Gminy, bo jeżeli są to proszę o info czy pożyczki znowu zaplanowane żeby dorżnąć gminę do reszty??

tabaluga
Posty: 13
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 12:42

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: tabaluga »

Myszka: "Nawiązując do pracy świetlicy i pani , która jest raz w tygodniu. Czy to ważne , kto gdzie pracuje ?? Czy ważne jak ??"

Czy to ważne ? Tak - bardzo ważne. Tej Pani Wrocław płaci za kierowanie szkołą duże pieniądze - ok.84.000zł w 2012r.( dane wg Jej jawnego oświadczenia majątkowego - BIP Wrocław). Płaci jej za cały etat. W tym czasie wykonuje również pracę w SP Siechnice w piątki od 12.30. Ze swojej szkoły musi wyjechać max. ok.12.00. Jest wtedy niedostępna dla dzieci, n-li, rodziców, interesantów, itp. Czy to fair wobec Wrocławia? Czy Wrocław wie? Były również skargi rodziców na działalność świetlicy. Dyrektorka robiła nagłe hospitacje, sprawę badało Kuratorium. Myszka pisze, że Pani z Wrocławia tak dobrze pracuje. To na co były skargi? Na organizację? - To zadanie dyrekcji.
Najistotniejsze jest co innego. Dyrektorka SP Siechnice nie widzi w tym nic złego, skoro ją zatrudniła. Jednocześnie wobec nauczycieli i pracowników obsługowych nie zezwala na wyjątkowe i sporadyczne zwolnienia nawet z jednej godziny na wizytę u lekarza czy załatwienie innej ważnej sprawy. Muszą brać cały dzień urlopu bezpłatnego.
Wszyscy pracownicy oczekują od szefa m.in. równego traktowania - tu jest inaczej.Na razie nie opiszę jak.

W sprawie sądowej słyszałam, że dyrektorka poległa na całej linii. Nagłaśniane są bzdurne fakty. Jeśli dalej będą miały miejsce, to najprościej będzie pobrać z sądu stenogram sprawy i zamieścić na forum. Każdy wyrobi sobie opinię. Sprawa była jawna.
Sygnalizuje się mobbing. Dowodów jest pod dostatkiem.Trzeba tylko zacząć.

W szkole dzieje się dużo ciekawych spraw. Trzeba mieć tylko czas, aby je opisywać, Choćby ilość nadgodzin wicedyrektorek w zeszłym roku. Bez kalkulatora nie obliczysz.

Ktoś wcześniej tu napisał: Gdy rozum śpi - budzą się demony. One obudziły się już dawno -01.09.2012 roku.

Selena
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 27 marca 2014, 22:19

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: Selena »

Pracuję w tej szkole i nie doświadczam żadnego mobbingu. Słucham, czytam i aż się zalogowałam, jak widzę te wypowiedzi. Myślę, że są mocno krzywdzące dla Dyrekcji. Nie twierdzę, że jest idealna. Ale posty o tym jak traktuje nauczycieli, mobbinguje- są niezgodne z rzeczywistością. Nie slyszałam,aby pani Dyrektor kiedykolwiek upokorzyła kogoś, dokuczyła, powiedziała coś złośliwego. Nie słyszałam, aby zastraszała czy szkodziła. Skąd i od kogo te posty? Czy ich autorzy wiedzą, co to jest mobbing? Dyrektor jest dyrektorem, szef jest szefem. Musi być czasem stanowczy, nie może na wszystko się zgadzać- ale to nie jest mobbing. Dla niektórych mobbingiem jest to, ze dyrektor wydaje polecenia czy nie wyraża zgody na niektóre prośby. Można się z czymś nie zgadzać, ale to jest pracodawca i należy mu się szacunek. Wiem też, że sporo nauczycieli jest zadowolonych z Dyrekcji, z tym że tu nie piszą- piszą ci, którzy stawiają się od samego początku.

tabaluga
Posty: 13
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 12:42

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: tabaluga »

Na szacunek należy sobie zapracować. Szacunku nie otrzymuje się tylko z racji pełnionej funkcji. Może pracuje Pani w innej szkole? Może się Pani odniesie do tych 19 stron wpisów. Sąd wg Pani też się pomylił?

katalizator6
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 27 marca 2014, 23:41

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: katalizator6 »

Seleno, mylisz się nawet nie wiesz jak bardzo. Pracuję tu podobnie , jak Ty i uważam, że kłamiesz. Wszyscy widzą co się dzieje. Tylko ktoś ograniczony i przepełniony pychą może twierdzić , że jest inaczej. Dyrekcja jest niesłowna, niekonsekwentna i niekompetentna. Ja osobiście się jej boję. I nie tylko ja. Podziwiam niektórych, ale sama nie potrafię się sprzeciwić . Chciałabym stanąć obok nich i powiedzieć, że też tak myślę, ale lęk mnie paraliżuje. Jest mi bardzo często wstyd, jak się zachowuje dyrekcja i nie tylko ona. Wspaniały dyrektor nie ma spraw w sądzie (przegranych), nie musi kłamać i puszczać w obieg nieprawdziwych historii o swojej dobroci. Doucz się , MOBBING istnieje, poznaj tylko co się kryje pod tym pojęciem. Coś we mnie pękło, dlatego tu piszę, ale jutro w szkole będę się uśmiechać do wszystkich trzech dyrekcji (celowo napisałam słowo „dyrekcja”małą literą) i udawać szczęśliwą.

klementyna
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 29 października 2013, 20:58

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: klementyna »

W poniedziałek 31 marca w SP Siechnice będzie rada pedagogiczna podsumowująca 1 semestr. Nie wiem, po co się tak śpieszyć, po co tak szybko - można było w maju.... Nauczyciele z innych szkół na tę wiadomość reagowali zdumieniem. Zadaniem rady podsumowującej 1 semestr jest obok podsumowania pracy wyciągnięcie wniosków do dalszej pracy. Minęło 7 miesięcy nauki, zostało 2,5 odliczając ferie, święta. Wróży to dalszą chorą pracę w tej szkole. Władza dalej będzie zachwycona. Coraz bardziej mnie ciekawi ostatnio -dlaczego?

We wtorek sprawdzian klas szóstych. zeszłoroczny wypadł fatalnie- ok. 22 pkt. Sądząc po sytuacji w szkole tegoroczny wynik będzie jeszcze słabszy.

mieszkankanowa
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2014, 21:48

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: mieszkankanowa »

Popieram ostatni wpis. Jako częsty bywalec szkolnego korytarza mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że nie widać mobingu w tej szkole. Wszyscy usmiechnięci tylko pozazdrościc...szczególnie jak kontrola biegnie przez korytarz w postaci głownej dyrekcji udającej że szuka nauczyciela zagląda do jakiejsc klasy...banał...Nikt z nauczycieli nie bedzie sie żalił napotkanym rodzicom ze zle go ktos traktuje!!!!ludzie, ale to nie oznacza, że dzieją się tam same dobre rzeczy...Tak jak ktoś już napisał tu chodzi o te wszystkie ploty, jak pani dyr chce dobrze dla kazdego z nich, a wychodzi co innego...na pierwszy rzut oka przyjrzyjcie sie ilu nowych nauczycieli zatrudniła i czy aby potrzebnie?...może niektórzy mają spokój i ciszę, ale to tylko do czasu...każdemu się cos skapnie;)

arabella
Posty: 64
Rejestracja: środa, 5 września 2012, 15:45

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: arabella »

Czy organ prowadzący (i odpowiadający za tę sytuację) pogoni w końcu tę babę i jej chorą świtę? A może czeka na cud :lol: Ludzie nie martwcie się , czas szybko mija. W gimnazjum będzie lepiej, może nie cudownie, ale duuuuużo lepiej i NORMALNIEJ.

tabaluga
Posty: 13
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 12:42

Re: rozpoczęcie roku szkolnego

Post autor: tabaluga »

A może warto się zadać pytanie: Dlaczego władza gminna jej nie pogoni? Dlaczego władza gminna nabiera wody w usta? Na pewno nie dlatego, że jest dobra. Odpowiedź teraz może być bardzo ciekawa...
Ten temat oglądano ponad 50.000 razy. To drugi wynik w gminie po temacie : Przyszłość gminy Groma- ponad 100.000 razy. Musi być bardzo ważna przyczyna, dla której tylu zainteresowanych jest ignorowanych przez zarządzających gminą. Tylko czy warto szanowna władzo?

ODPOWIEDZ