Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Brygida
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2012, 17:41

Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: Brygida »

Witam proszę zainteresowane osoby o opinię na temat powstania żłobka w Państwa mieście ,posiadam duże doświadczenie w prowadzeniu takich placówek prowadzę prywatne żłobki i przedszkola od kilku lat.
Odpowiem na pytania mail [email protected] tel.694 125 807

czessman
Posty: 37
Rejestracja: środa, 22 czerwca 2011, 07:11

Re: Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: czessman »

Witam,
Pani Brygido obiema rękami podpisuję się pod pomysłem otworzenia w Siechnicach żłobka. Aż dziw bierze, że w tak "młodym" miasteczku nie funkcjonuje taka placówka. Sam posiadam małe dziecko (kilkumiesięczne) i niebawem będę musiał mu zapewnić całodniową opiekę na czas pobytu w pracy - mojego i żony. Jeżeli faktycznie uda się Pani otworzyć w Siechnicach żłobek na pewno zainteresuję się Pani ofertą. Dodatkowo, jeżeli uda się Pani pozyskać dofinansowanie z Gminy do opieki nad maluszkami i co za tym idzie zdoła Pani zaoferować atrakcyjną cenę, to wydaje mi się, że bardzo szybko uzbiera Pani komplet wychowanków.
Z niecierpliwością czekam na kolejne posty w sprawie otwarcia żłobka.
Życzę powodzenia i "trzymam kciuki" za projekt.
Pozdrawiam

Brygida
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2012, 17:41

Żłobek w Siechnicach - odpowiedź

Post autor: Brygida »

Witam ,pytają mnie Państwo w jakiej cenie będzie żłobek, za opiekę 9h około 550zł i do tego wyżywienie nie wiem jaką stawkę uda mi się wynegocjować ,ale myślę że nie więcej niż 8zł za dzień.
Obecnie w gminach w których mam placówki na jeden żłobek mam posiadam dotacje ,ale nauczona doświadczeniem wiem że nie każda gmina chce ją dać.

m_k
Posty: 36
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2011, 10:57

Re: Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: m_k »

Witam,
powinnam zacząć nowy wątek, ale myślę że dobrze będzie jak Pani dowie się o konkurencji. W Siechnicach działają już dwa kluby malucha- z tego co wiem na razie komplet dzieci mają.. A w najbliższym czasie ja otwieram kolejne takie miejsce w Siechnicach:) o szczegółach poinformuję w najbliższym czasie:) niedługo pojawi się też reklama i zacznie się rekrutacja:) mam już pierwszych chętnych... Niebawem też otworzę nowy wątek na forum, jak tylko będę miała więcej szczegółów:) Pozdrawiam

czessman
Posty: 37
Rejestracja: środa, 22 czerwca 2011, 07:11

Re: Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: czessman »

Witam,
zwracam się z pytaniem do Pani "m_k":
Czy może Pani podesłać mi na maila bardziej szczegółowe informacje dot. żłobka (klubu), który "w najbliższym czasie" zamierza Pani uruchomić? Zależy mi na informacji od kiedy uruchomi Pani swoją placówkę, jej lokalizację oraz przybliżone koszty "czesnego" oraz wyżywienia dla wychowanków.
Od czerwca zmuszony będę oddać mojego syna do żłobka. Bardzo by mi zależało żeby było to w Siechnicach.
Bardzo proszę o odpowiedź na zadane powyżej pytania abyśmy mogli rozpocząć współpracę.
Pozdrawiam,
[email protected]

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: pokrzyw »

Podepnę się pod czessmana, z tym, że proponuję o umieszczenie tutaj zupełnie jawnie tych informacji, także jestem na etapie "żłobkowym" i chciałbym poznać szczegóły, sądzę, że na forum znajdzie się sporo osób, które będą ofertą zainteresowane. Tak samo jak pani Brygida będzie już miała gotową ofertę, proszę o umieszczenie na forum.

m_k
Posty: 36
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2011, 10:57

Re: Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: m_k »

Cieszę się, że coraz więcej rodziców interesuje się tematem żłobkowym:)
W przeciągu kilku dni postaram się założyć nowy wątek i na bieżąco będę umieszczać informacje. W kwietniu pojawi się też oficjalna reklama.

Pozdrawiam

Brygida
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2012, 17:41

Re: Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: Brygida »

Drodzy państwo nie bez powodu w temacie użyłam słowa "żłobek". Mówiąc żłobek mam na myśli żłobek. Jak państwo z pewnością wiedzą, różnica pomiędzy klubami malucha a żłobkami jest dość znacząca. Dla poparcia tej tezy proponuję lekturę nowej ustawy "żłobkowej".
A teraz przytoczę skrócony komentarz prawny z portalu e-prawnik.pl na temat jakie są różnice pomiędzy żłobkami a klubami malucha, bo muszą państwo mieć pełną jasność co do tego co może państwu zaoferować żłobek a co klub malucha.

"Żłobki i kluby dziecięce.

Mogą być tworzone i prowadzone np. przez gminy lub osoby fizyczne. Ich założyciele sami ustalą opłaty za opiekę i wyżywienie. Ustawa nie wyznacza sztywnych godzin, w jakich placówki mają być czynne. Dokładne godziny otwarcia mogą być konsultowane z rodzicami.

Sprecyzowano natomiast czas, na jaki można zostawić malucha pod taką opieką. W przypadku żłobków będzie to maksymalnie 10 godzin dziennie. Gdy rodzice dopłacą, to maluch zostanie tam dłużej. W przypadku klubów opieka może trwać dziennie do 5 godzin – bez możliwości płatnego przedłużenia.

Na jednego opiekuna ma przypadać ośmiu maluchów lub pięciu, gdy w grupie znajdzie się dziecko niepełnosprawne bądź wymagające szczególnej opieki, np. ze względów zdrowotnych. Pięciu wychowanków ma przypadać na opiekuna również w żłobku, jeśli jedno z maleństw nie skończyło roku życia.

Opiekunem może zostać m.in. osoba posiadająca dyplom pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego lub pedagoga opiekuńczo-wychowawczego. Dodatkowo w żłobkach, do których uczęszcza więcej niż dwadzieścioro dzieci musi być zatrudniona przynajmniej jedna pielęgniarka lub położna. W przypadku klubów takiego wymogu nie ma."

Tak więc mówiąc żłobek mam na myśli żłobek funkcjonujący w myśl nowej ustawy żłobkowej.

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: pokrzyw »

Myślę, że żłobek jako żłobek będzie miał powodzenie, proszę powiedzieć kiedy ewentualnie mogłoby nastąpić otwarcie bo już teraz do żłobków prywatnych rusza rekrutacja, ja akurat potrzebuję żłobka od września i nie wiem czy czekać na Pani ofertę czy już rozglądać się po Wrocławiu.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: grom »

W tegorocznym budżecie naszej gminy na dotacje dla żłobków przewidziane jest 140 tys. zł. Nie mam czasu dokładnie sprawdzić i mogłęm sie pomylić o nieiwielką kwotę. Proszę sprawdzić na stronie internetowej Gminy w Biletynie Informacji Publicznej, w tegorocznej uchwale budżetowej.
GRoman

Awatar użytkownika
Puoteck
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 19:09

Re: Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: Puoteck »

Taka kwota dofinansowania w 2012 chluby gminie nie przyniesie.
Gmina Siechnice szczyci się najwyższym przyrostem naturalnym w całym kraju!, a kwota dofinansowania dorównuje gminom gdzie liczba mieszkańców nie przekracza 1 tys mieszkańców!.

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Witam i proszę o opinie na temat otwarcia żłobka

Post autor: pokrzyw »

Puoteck pisze:Gmina Siechnice szczyci się najwyższym przyrostem naturalnym w całym kraju!,

I tu kolejne pytanie DLACZEGO nie powstanie żłobek państwowy w naszym mieście.... Dzieci będzie jeszcze więcej i szybko tej pozycji nie stracimy.

ODPOWIEDZ