Akcja Pagórek!!!- start

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

Do mieszkańców Zielonego Pagórka:

Drodzy mieszkańcy. Po wielu sygnałach niezadowolenia, przewijających się również na tym forum, jako grupa osób nie do końca zadowolonych z obecnego stanu, postanowiliśmy rozpocząć pewne działania...

Tak jak wielu z Was kupiliśmy mieszkania, licząc się z faktem, że przyjdzie nam je spłacać przez dłuższy czas. Nie możemy już więcej patrzeć jak, kolejne zachowania developera doprowadzają do spadku ich wartości. Zdajemy sobie sprawę, że narzekanie na forum i przysłowiowe ,,wygrażanie pięściami’’ na zebraniach wspólnoty nie wpływa w żaden sposób na poprawę sytuacji na osiedlu.

Z uwagi na kompletny brak zainteresowania ze strony zarządcy (Expert Dom) i brak dialogu ze strony Alfaakt-u, jedyne co nam pozostaje - to wziąć sprawy we własne ręce. Gwarancja na nasze budynki powoli wygasa, a jak pokazał czas, będzie to chyba jedyny skuteczny sposób na zmotywowanie developera do działania.

Jako mini ruch społeczny;) (mamy nadzieję, że to się za chwilę zmieni :P) zdążyliśmy już zapoznać się z możliwościami od strony prawnej na wyegzekwowanie naszych praw, a także złożyliśmy już wniosek w siedzibie Alfaakt-u, w którym na pierwszy ogień, poruszyliśmy problem miejsc parkingowych na Naszym osiedlu (treść pisma poniżej).

Sprawę parkingu zgłosiliśmy również do Urzędu Gminy. Ale o tym więcej wtedy gdy: po pierwsze będziemy mieli już jakieś konkrety, po drugie kiedy Powstanie Urząd Miasta Siechnice i będzie można walczyć „na swoim”. Póki co temat ,,idzie'' równolegle z pozostałymi działaniami.

Kolejnym krokiem będzie założenie strony internetowej, na której pokażemy potencjalnym, kolejnym nabywcom, nieco mniej kolorowe (ale prawdziwe) oblicze ,,Zielonego Pagórka’’ by mogli podjąć właściwą decyzje, lub by dać im np. możliwość dodatkowej negocjacji cen przy ewentualnym zakupie. Będą tam też kopie dokumentów, które złożyliśmy i złożymy w siedzibie developera a także w instytucjach państwowych. Głównym zadaniem strony będzie jednak lobbowanie jak najszybszej realizacji zobowiązań developera wobec mieszkańców naszego osiedla.

Gdy zwiększy się liczba osób biorących udział w Naszej ,,akcji'', powiadomimy także władze lokalne o narastającym problemie i niezadowoleniu wcale niemałej grupy społecznej.

Jeżeli są osoby chętne do pomocy w zakresie założenia strony, podpowiedzi w doborze hostingu itd. to wszelkie wskazówki bedą mile widziane :D

Rozumiemy, że wielu z Was nie ma czasu na walkę o sprawy osiedla dlatego też prosimy o okazywanie wsparcia na forum i dopisywanie się w tym wątku 8) .

Poniżej treść listu, złożonego w siedzibie Alfaakt:

Do Prezesa Firmy Alfaakt, znajdującej się we Wrocławiu przy Klimasa 46/10

W związku z niedostateczną ilością miejsc postojowych i licznych zgłoszeń problemów z parkowaniem, jako mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej Staszica 2-4 zwracamy się z wnioskiem o przedstawienie, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania terenu (UCHWAŁA NR XXXII/259/05 RADY GMINY ŚWIĘTA KATARZYNA Z DNIA 30 czerwca 2005 r.) usytuowania miejsc postojowych, należących do budynku nr 2, znajdujących się na terenie osiedla. Zgodnie z planem zagospodarowania, na każdy lokal mieszkalny przypadać powinno 1, 1 stanowisko postojowe (w zabudowie mieszkaniowo-usługowej wielorodzinnej-tereny MW/U). Dodatkowo, powinien zostać spełniony warunek dotyczący zapewnienia minimalnej liczby miejsc postojowych - jeżeli w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów w liniach rozgraniczających ulic publicznych lub w odległości nie większej niż 300 m od terenów zlokalizowanych zostanie nie więcej niż 50% wymaganej liczby miejsc postojowych.

Po przeanalizowaniu stanu obecnego, uważamy, że te warunki nie są spełnione zarówno na terenie osiedla jak i biorąc pod uwagę dodatkowe miejsca postojowe, zlokalizowane poza terenem osiedla (parking obok oczyszczalni) Do dodatkowego parkingu, od budynku nr 1, przy korzystaniu z dostępnych dróg jest ok 485 metrów, pomijając fakt że droga tam prowadząca nie jest utwardzona i powrót pieszo z ,,parkingu’’ przy obecnej porze roku jest niemal niemożliwy.

W chwili obecnej, do użytku oddane są 3 bloki a łączna liczba mieszkań to ok 216, obecnie do użytku oddanych jest 146 miejsc postojowych, przy uwzględnieniu wskaźnika, zaznaczonego w miejscowym planie zagospodarowania terenu, do dyspozycji mieszkańców osiedla, powinno być oddanych przynajmniej 238 miejsc postojowych.

W niedługim czasie do użytku zostanie oddany blok nr 4, gdzie znajduje się 80 mieszkań, zatem powinno zostać przekazanych do użytku minimum kolejnych 88 miejsc parkingowych, a powstały przed blokiem nr 4 parking posiada (analogicznie jak przed blokami nr 1 i 2) miejsce na 51 pojazdów. Po raz kolejny tworzy to ujemny bilans miejsc postojowych, co przy obecnym stanie jeszcze bardziej utrudni lub nawet uniemożliwi korzystanie z infrastruktury osiedla.

Jako posiadacze mieszkań, domagamy się dialogu w tej sprawie i odpowiedzi na zadane powyżej pytania, w przeciwnym razie powiadomimy właściwe instytucje państwowe. Rozważamy również wystosowanie zbiorowego pozwu cywilnego (rozbieżności między deklaracjami przy sprzedaży mieszkania a stanem faktycznym) oraz nagłośnienie sprawy w lokalnych mediach, a nawet założenie witryny internetowej, pozwalającej przedstawić stan faktyczny osiedla (fotografie zalanych piwnic, popękanej elewacji na której już pojawia się mech, stanu ,,chodników’’ oraz placu zabaw; braku miejsc postojowych itp.) by kolejni nabywcy w odróżnieniu od nas, mogli zapoznać się z faktycznym stanem rzeczy i wtedy podjąć decyzję o ew. kupnie. mieszkania na ,,Zielonym Pagórku’’.Z poważaniem:

Piotr N.
Jakub O.
Bartosz O.


Powyższe pismo złożyliśmy w połowie grudnia i do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi...
Niebawem dodamy tym wątku kolejne informacje, dotyczące akcji Pagórek.

Pozdrowienia dla Wszystkich mieszkańców, zycząc Szczęśliwego Nowego Roku.

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Pawel_paula »

Jeśli chodzi o stronę internetową to mogę pomóc w grafice jak i prowadzeniu ;)

Ale żebyśmy nie generowali kosztów : hosting, domena itp. to proponuje zwykłego bloga na wordpres.com - domena w blogu i wszystko za freee :), a z grafiką będzie całkiem przyzwoita stronka...


Pozdrawiam Paweł

pinkf
Posty: 30
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 09:20

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: pinkf »

Witam!
Super inicjatywa. W razie czego jestem do dyspozycji. Jestem z klatki 4C.

Pozdrawiam

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: szymona »

Witam,

To ja ze swojej strony mogę udostępnić domenę:
siechnice24.pl oraz miejsce na serwerze.

W razie czego piszcie :D
[email protected]

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

W imieniu pozostałych uczestników akcji pagórek- witam w nowym roku:)
Bardzo dziękujemy za posty z wyrazami wsparcia- daje nam to niemałego ,,kopa'' do dalszych działań. Jutro przeprowadzimy kolejny etap naszej akcji- o rezultatach poinformujemy po fakcie (by nie zapeszać :wink: )
Co do strony www to super że jest ktoś z doświadczeniem, kto pomoże ją założyć, bo z prowadzeniem damy na pewno radę :)
Myślałem nad stronką w PHP Fusion- będzie można utworzyć galerię, gdzie będziemy publikować zdjęcia z osiedla oraz dokumenty składane w różnych instytucjach+ ew filmik. Co do darmowego hostingu to sporym minusem jest duża ilość reklam pojawiających się użytkownikom podczas przeglądania, myślę że na początek mógłbym założyć (ok 150zł) ze swoich i wykupić hosting na rok a później (jak akcja nabierze rozpędu) zrobić jakąś mini zbiórkę... zobaczymy
Naszym celem jest wypozycjonowanie strony tak, by po wpisaniu w google, pojawiała się przed oficjalną stroną Alfaakt :D - sprawę ułatwi niestety ale płatny hosting.

Droga/gi szymono- na adres e-mail wysłałem info z namiarami na siebie- jeśli zmieścimy się na zaoferowanym przez Ciebie serwerze i wykorzystamy domenę to byłoby super!

Podsumowując- czekamy na kolejne posty wraz z głosem poparcia :D , a kolejne działania w ramach naszej akcji opublikujemy w tym temacie.

podrawiam
Piotrek

ps nadal nie otrzymaliśmy odpowedzi na złożone pismo ze strony Alfaakt, nie zaproponowano nam rozmowy i nie podjęto żadnej próby poprawienia aktualnej sytuacji...

Awatar użytkownika
Kali4
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2010, 15:20

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Kali4 »

Amatorsko zajmuje się fotografią w razie potrzeby służę pomocą przy gromadzeniu materiału dowodowego... 8)

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Zeus »

Witam.

Bardzo mi się ta akcja podoba i popieram ją w 100%. Przyznaję, że walczyłem z developerem, ale od pewnego czasu już nie miałem siły ani ochoty. Ta akcja znów dała mi wiarę w to, że tu może być lepiej.

Skoro już została załatwiona sprawa strony internetowej to ja ze swojej strony mogę pomóc za pomocą sporej galerii zdjęć robionych podczas podtopień budynków, różnego rodzaju niedociągnięć developera, itp. Galeria moich zdjęć zaczyna się od połowy 2008 roku i trwa do dziś :) Zdecydowana większość zdjęć to zalania i podtopienia. Oczywiście dokumentacja fotograficzna trwa do dziś więc możne wiele różnym ludziom pokazać.

W razie konieczności jestem w stanie zdjęcia udostępnić.

Dobrze by było aby wśród nas pojawił się jakiś prawnik.

Pozdrawiam i popieram oraz w miarę możliwości pomogę.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

Super!
Dziękujemy za kolejne głosy poparcia naszej akcji. Podobnie jak Zeus- każdy z nas miał chwile zwątpienia i zadawał sobie pytanie czy jest sens ,,marnować energię'' na takie zadania, skoro można sobie w tym czasie zrobić coś ciekawszego :D Owszem może i można ale jak akcja się powiedzie (a tak zapewne będzie- jak widać po historii wyświetleń tego wątku i Waszych głosach) to skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy, nawet Ci patrzący z większą dozą pesymizmu na nasze działania... Co ciekawsze zyska nawet developer i co najciekawsze- szkoda że pierwsi zauważamy to właśnie my- klienci...
Dopóki to nie trafi do świadomości władz firmy Alfaakt, nasza akcja będzie zataczać coraz większe koło...

W najbliższy weekend będziemy pracować nad uruchomieniem strony (tutaj wielkie ukłony w kierunku szymona/y)- znajdą się tam w pierwszej kolejności namacalne dowody niedostatecznej ilości miejsc postojowych (Zeus i Kali 4 - jeśli możecie to super byłoby zrobić fotki zapchanego parkingu- czyli normalnego widoku ok godz 20:00- tutaj chyba przydałby się jakiś lepszy obiektyw- zdjęcia w nocy itd.- ale tutaj Wy będziecie wiedzieć więcej 8) )

Podsumowując, jest już z nami:

Paweł_Paula
pinkf
szymona
Kali4
Zeus
- no plus nasza trójka :wink:


Już teraz daje nam to dobry team, sczególnie biorąc pod uwagę kompetencje przez Was zgłoszone 8)

Planujemy zrobić mini zebranie, gdzie wymienimy się doświadczeniami i pomysłami wdrożenia kolejnych etapów naszej akcji- wstępny termin to:
niedziela, 17 stycznia 2009, godz 13:00- na początek spotkamy się przy środkowej klatce bloku nr 2- tak w połowie drogi :D jako miejsce spotkania, zaadaptujemy jakieś pomieszczenie z części wspólnej w budynku nr 2 :wink:

Kolejna porcja ,,gorących'' informacji- najpóźniej pojutrze.

Do zobaczenia!

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

Witam ponownie,
tak jak obiecałem- kolejna dawka informacji.
W zeszłym tygodniu powiadomiliśmy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Powiecie Wrocławskim o możliwych nieprawidłowościach na naszym osiedlu. Pismo zostało przyjęte i poinformowano nas, że Inspektorat wnikliwie przyjrzy się sprawie nie tylko weryfikując dokumenty ale także powoła specjalną komisję, która ,,fizycznie'' sprawdzi ilość dostępnych miejsc parkingowych, badając teren osiedla. Naszym oficjalnym przedstawicielem w powyższej sprawie będzie Expert-Dom lecz dla pewności warto, by ktoś z osób chcących wziąć udział w akcji- stawił się w dniu przeprowadzania ekspertyzy. Ja będę na pewno, postaram się zrobić dokumentację fotograficzną i zaproponuje inspektorom spacer na prowizoryczny parking pod oczyszczalnią- sprawdzimy ile jest metrów od granicy budynku nr 1.
Dobrze, jeśli pojawiliby się inni zainteresowani sprawą parkingów. O terminie poinformuję, kiedy zostanie on wyznaczony.
Wzór pisma dołączę później.

pozdr
Piotr N.

ps. Nadal trwają pracę nad stroną naszej akcji- http://www.siechnice24.pl/ można przejrzeć galerię choć jest jeszce niekompletna, osoby posiadające więcej ciekawych zdjęć, proszone są o wysyłanie ich pod adres: [email protected]

Walczymy nadal! Kto jeszcze z nami!?

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: kingag »

witam
Bardzo popieram akcję "pagórek" i oczywiście będę się za Was modlić :D ( też się chyba przyda) Na zebraniu w niedzielę nie mam szansy się pojawić ale pewnie poinformujecie o ustaleniach na forum. Mnie bulwersuje inna sprawa. Mieszkam na Grabskiego czyli w "3" nam Alfaakt "związał ręce" co do zmiany zarządcy, bo Expert Dom figuruje w naszych aktach notarialnych jako zarządca, żeby to zmienić to musimy zrobić to oczywiście notarialnie. Naszą wspólnotę reprezentuje Expert Dom, a on jest żywo zainteresowany tym, żeby pozostać zarządcą- kasę bierze, a jak widać za oknem niewiele robi. Dla szerszego kontekstu dodam, że pojawienie się zapisu w aktach notarialnych wzięło się stąd, że pierwsze mieszkanie w "3" zostało sprzedane przez Alfaakt agencji nieruchomości Pani o nazwisku Sikorska- zbieżność przypadkowa???? Moim zdaniem wrobiono nas strasznie tylko zastanawiam się czy są na to jakieś paragrafy. Wygląda na to, że Panowie Chwałek-Sikorski stosują na naszym osiedlu praktyki monopolistyczne i tym bardziej trzeba przypilnować inspekcji tej komisji w sprawie parkingów.
Czuwaj! :D

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

:)
Dziękujemy za wszelkie formy okazywanego poparcia :wink:
Co do zmiany zarządcy- nie ma najmniejszego problemu- kost przybycia notariusza to ok 200zł (później taką kwotę można wygospodarować z funduszu remontowego- tak było w naszym przypadku) wystarczy zebrać pełnomocnictwa od większości z mieszkańców bloku i w towarzystwie nowego zarządcy, prowadzić dalej zebranie. W budynku numer 1 i 2 mieliśmy identyczną sytuację z poprzednim zarządcą - Admiakt.
Poproszę tu Oriona, może jakiegoś linka do przepisu to regulującego (on jest w tym temacie dośc dobrze zorientowany) :wink:

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Podoba mi się to co robicie. Na pewno wyniki będą pozytywne. Wiele rzeczy może ulec poprawie. Obawiam się tylko, że kręcimy bata na siebie. Zbyt intensywne nagłaśnianie"wad"osiedla może zniechęcić potencjalny kupców. Przypuszczam, że nie każdy będzie tu mieszkał całe życie. Mimo wszystko życzę powodzenia bo tylko przez zorganizowane i zaplanowane działanie można coś osiągnąć :D

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Orion »

akcjapagorek pisze:wystarczy zebrać pełnomocnictwa od większości z mieszkańców bloku i w towarzystwie nowego zarządcy, prowadzić dalej zebranie. W budynku numer 1 i 2 mieliśmy identyczną sytuację z poprzednim zarządcą - Admiakt.
Poproszę tu Oriona, może jakiegoś linka do przepisu to regulującego (on jest w tym temacie dośc dobrze zorientowany
Link do przepisów dla Was najważniejszych - do ustawy o własności lokali: http://lex.pl/bap/student/Dz.U.2000.80.903.html

Zebranie musi się odbyć w obecności notariusza, bo jest wymóg zaprotokołowania przez notariusza uchwały o zmianie sposobu zarządu (art. 18 ust. 2a: "Zmiana ustalonego w trybie ust. 1 sposobu zarządu nieruchomością wspólną może nastąpić na podstawie uchwały właścicieli lokali zaprotokołowanej przez notariusza. Uchwała ta stanowi podstawę wpisu do księgi wieczystej").

To prawda, wystarczy zebrać pełnomocnictwa. Nie muszą być notarialnie poświadczone. Trzeba pamiętać, że powinno to być pełnomocnictwo rodzajowe, czyli wyraźnie wskazujące rodzaj czynności prawnych, do których ma prawo pełnomocnik. Najlepiej po prostu wymienić wszystkie sprawy, które chcecie załatwić na tym zebraniu, a więc przede wszystkim: zmiana sposobu zarządu na ustawowy (czyli określony w rozdziale 4 ustawy o własności lokali).
Przykładowy wzór pełnomocnictwa rodzajowego: http://forum.siechnice.pl/viewtopic.php?p=13019#13019

Gratulacje dla inicjatorów Akcji Pagórek.
Pozostałym mieszkańcom zazdroszczę takich sąsiadów.
Życzę powodzenia! :)

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: OLA&TOMEK »

akcjapagorek pisze:Do mieszkańców Zielonego Pagórka:
Do Prezesa Firmy Alfaakt, znajdującej się we Wrocławiu przy Klimasa 46/10

W związku z niedostateczną ilością miejsc postojowych i licznych zgłoszeń problemów z parkowaniem, jako mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej Staszica 2-4 zwracamy się z wnioskiem ...
Nie przypominam sobie żebym komukolwiek, kiedykolwiek udzielała pełnomocnictwa, upoważnienia do występowania w moim imieniu w jakiejkolwiek sprawie związanej z czymkolwiek!!!
Na przyszłość - jeśli akcjapagorek będzie miał jakiekolwiek roszczenia w stosunku do dewelopera czy kogokolwiek związanego z WM Staszica 2, wnoszę o ostrożniejsze precyzowanie osób "w imieniu których" występuje. Z całym szacunkiem ale jeżeli zajdzie taka potrzeba pozwólcie, że w sprawach mnie dotyczących występować będę osobiście i na pewno nie będę podpierać się pozostałymi, często nieświadomymi bądź obojętnymi mieszkańcami.
Z góry thx.

ODPOWIEDZ