Budynki nr 1 i 2

Dyskusje mieszkańców osiedla
Teresaaaa
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 19:53

Bardzo pilne pytanie Pomóżcie!!!

Post autor: Teresaaaa »

Zamierzam kupić mieszkanie w budynku 3 w Siechnicy. Boję się jednak o to, że developer nie chce podpisać umowy przedwstępnej u notariusza. Teraz mogę podpisać umowę na 4950 zł za metr, ale obawiam się że w trakcie trwania budowy ta cena może rosnąć ( na pewno będzie rosła!!) i mimo tego że będę mieć umowę podpisaną to mogą mi zmienić warunki tej umowy. Chodzi o to że podwyższą cenę.
Jak to jest w Waszym przypadku?
Czy komuś z Was zmieniali warunki po podpisaniu umowy?
Czy ktoś wynegocjował jednak podpisanie umowy u notariusza?

Odpiszcie, proszę !!!!!!!

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

Hej Teresa, ja kupowalem mieszkanie w budynku pierwszym (jedno z ostatnich) pod koniec wrzesnia. Umowy oczywiscie u natariusza (tak jak pewnie wszyscy inni) nie podpisywalem. Szczerze mowiac to nawet sie nie pytalem czy taka mozliwosci istnieje wiec rowniez nie probowalem tego negocjowac:) Od momentu kupna do konca budowy cena zmienila sie dosc znacznie jednak do tego momentu nie bylo zadnych zmian w umowie wprowadzanych przez dewelopera (jedyny aneks dotyczyl przesuniecia terminu platnosci pierwszej raty gdyz moj bank sie nie wyrobil). Oczywiscie calosc wspopracy bedzie mozna ocenic dopiero po podpisaniu aktu notarialnego czyli formalnego przekazania wlasnosci, jednak do tej pory nie mam absolutnie nic do zarzucenia deweloperowi i bardzo pozytywnie oceniam nasza wspolprace.

pzdr,
kuba

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

Witam wszystkich, mam problem i bardzo prosze o pomoc. Tak w skrocie to wystawil mnie glazurnik, najpierw dwukrotnie przesuwajac ustalony termin a teraz w ogole rezygnujac wiec zostalem na przyslowiawym lodzie. W zwiazku z tym chcialbym sie spytac, czy ktos z was ma namiary na ekipe remontowa godna polecenia ktora w rozsadnym czasie moze podjac sie zlecenia? Chodzi o polozenie glazury (45 m2) oraz montaz urzadzen sanitarnych.
Bardzo prosze o pomoc gdyz blokuje nam to wszystkie pozostale prace remontowe:(
pzdr,
kuba

Teresaaaa
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 19:53

Post autor: Teresaaaa »

Dzięki za odpowiedź kudeł :D

Monika
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 13:50
Kontakt:

glazura itp

Post autor: Monika »

kudeł pisze:Witam wszystkich, mam problem i bardzo prosze o pomoc. Tak w skrocie to wystawil mnie glazurnik, najpierw dwukrotnie przesuwajac ustalony termin a teraz w ogole rezygnujac wiec zostalem na przyslowiawym lodzie. W zwiazku z tym chcialbym sie spytac, czy ktos z was ma namiary na ekipe remontowa godna polecenia ktora w rozsadnym czasie moze podjac sie zlecenia? Chodzi o polozenie glazury (45 m2) oraz montaz urzadzen sanitarnych.
Bardzo prosze o pomoc gdyz blokuje nam to wszystkie pozostale prace remontowe:(
pzdr,
kuba
Czesc Kudel
Mamy kogos, kto mógłby Ci pomóc. Namiary wysłałam Ci na prywatną skrzynkę.

Pozdrawiamy,
Monika i Gerard

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
czy ktoś ma pomysł na trzymanie motocykla w sezonie na Naszym pięknym osiedlu, na zimę można schować do piwnicy lecz latem to się nie sprawdzi. :) A może jest ktoś chętny do wynajęcia garażu do spółki....?
Pozdrawiam i czekam na jakiś pomysł :)

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Post autor: andropow »

Właśnie zastnawiam sie nad tym samym (gdzie trzymac sprzeta).
W jakiej cenie sa garaze w Siechnicach?
A moze "wymusic" osiedlowa komórkę na jednoslady, jak to jest na wielu nowych osiedlach

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
we Wrocławiu żeby kupić garaż trzeba przeznaczyć 20.000 - 25.000 złotych. a koszt wynajmu wynosi między 150- 200 złotych miesięcznie, czyli garaż zwraca się orientacyjnie po 12 latach więc lepiej wynająć. w Siechnicach pewnie będzie taniej niż we Wrocławiu, ale w dalszym ciągu będzie bardziej opłacalną sprawą wyjanęcie niż kupno. a łącząc siły w 2 lub 3 osoby koszty za wynajem maleją a opłacalność takiej inwestycji wzrasta. w razie pytań kontakt z nami przez GG 1890785 Pozdrawiamy

Awatar użytkownika
sąsiadka
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 5 września 2006, 20:11
Lokalizacja: z Wrocławia do Siechnic

Post autor: sąsiadka »

Witajcie,
mój Mąż również zastanawia się nad kupnem jednośladu, podoba mi się ten pomysła z wynajmem "na spółkę" garażu (zawsze taniej :wink: ). Porozmawiamy na ten temat i jeśli wypali pomysł za jednośladem to na pewno się odezwiemy :-)
Pozdrawiamy sąsiadów i dziękujemy jeszcze raz za pozwolenie obejrzenia nam swojego mieszkanka w poprzenią niedzielę, już nie możemy się doczekać naszego :lol:

Awatar użytkownika
magda
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 28 października 2006, 07:00
Lokalizacja: SIECHNICE
Kontakt:

Post autor: magda »

Witam. Jestem ciekawa czy ktoś z was zamontował w łazience luksfery?

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam wszystkich mieszkańców, a swoje pytanie kieruję do szczęśliwych posiadaczy mieszkanek o pow. 33,1 m2 w budynku pierwszym.
A mianowicie zastanawiamy się, czy na podłoge położyć płtyki lub panele.....????? Chcemy na całej powierzchni to samo czyli w kuchni pokoju i przedpokoju. My wyburzyliśmy ścianke między pokojem a kuchnią więc nie ma co dzielić palene plus kafle. A Wy jak to rozwiązaliście. Pozdrawiamy

Awatar użytkownika
Grażka i Mariusz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 26 stycznia 2007, 13:19
Lokalizacja: Szklarska Poręba/Wrocław

pow.33,1

Post autor: Grażka i Mariusz »

Witamy wszytkich sąsiadów!!!Długo nas nie było na forum, ale to przez te zabieganie z naszym M i po części pracą!
My mamy trochę przerobione mieszkanie ze względu na córkę, z kuchni zrobiliśmy pokój dla małej.Od wejścia po aneks kuchenny i łącznie z łazienką zrobiliśmy kafelki w jednym kolorze.Pokój córki i duży w jednolitej podłodze z paneli :) .Osobiście podobają nam się takie powierznie gdzie nie ma granic widocznych na podłodze.To bardzo optycznie powiększa pomieszczenia!i też taka opcja była ale jednak zdecydowaliśmy się na kafelki bo wydaje nam się to bardziej praktyczne przy sprzątaniu. :)

Pozdrawiamy

Paulina
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 11 stycznia 2007, 16:27

Post autor: Paulina »

Witam wszystkich.
Wczoraj z mężem bylismy na placu budowy zobaczyc jak idą postepy budowy budynku nr.2 i jak się okazało panowie nawet się sprężaja:).Otóż są juz gdzie niegdzie -narazie właśnie przy naszej klatce -E balkony zrobione a od strony podwórza są polożone tynki.
Miło było popatrzec jak urządzają sie ludzie z budynku nr.1 a co niektórzy chyba nawet juz zamieszkali:).
Pozdrowionka.

Teresaaaa
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 19:53

Jestem w kropcezedwstępnej

Post autor: Teresaaaa »

Bardzo chcę mieć to mieszkanko w Siechnicy. Nawet jestem słkonna zapłacić 4950 za metr bo taka jest aktualna cena ale bardzo się boję, że bez umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego to mnie ten Alfaakt zrobi w balona i przepadnie 250 tys. Mam wielką prośbę do osób które już mają klucze do swoich mieszkanek, jak to było w waszym przypadku.
Z jednej strony bardzo się boję, z drugiej nie mam innego wyjścia, bo ceny idą w górę. :( Pomóżcie!
Będę bardzo wdzięczna!
Czekam na Wasze wypowiedzi

BRAĆ CZY NIE BRAĆ, OTO JEST PYTANIE :?: :?: :?: :?: :?:

ODPOWIEDZ