Radwanice - kto mi powie jasno, co robić ?

Usunięte / nieaktualne posty.

Radwanice - kto mi powie jasno, co robić ?

Postautor: Qubeczek » wtorek, 4 kwietnia 2006, 20:48

Cze,
właśnie stałem się (nie) szcześliwym (tego po prostu jeszcze nie wiem) włascicielem lokalu przy ul. Gwiaździstej w Radwanicach. Ponieważ z ludzmi z Milartu nie za bardzo można dojść do ładu (ogólnie to wielkie zjawisko jestem, że pytam, że mam uwagi do umowy, że mam uwagi w ogóle, bo "nikt uwag nie ma i wszyscy są przeszczęśliwi, że tam mieszkają, tylko ja cos zawsze wydziwiam").
Jednym z pytań było "kto zarządza". Usłyszałem, żę to własnie ta spółdzielnia.
Mam pytanie:
- skoro jest zarządca, to ktoś musiał go powołac. Pewnie jakas "wspólnota mieszkaniowa" (dla mnie bardzo enigmatyczne pojęcie). Jeśli tak, to jest to jakis organ, który ma jakieś władze, jakieś konkretne imiona, nazwiska, adresy. Gdzie się tego można dowiedzieć, kto jest członkiem tej współnoty, czy ma jakiś statut, itp. Ja się po prostu na tym nie znam, i szukam informacji, jak to wszystko jest zorganizowane.
- czy ja mam jakoś przystąpić formalnie do tej współnoty, jeśli tak, to jak (formalnie) ?
- czy mam jakoś się zgłaszać do zarzadcy, czy lepiej dać sobie z tym spokój (czekać, az mnie sam zauwazy)
- no i w oógle - od czego zaczac mieszkanie na Radwanicach, w swoim nowym, wymażonym mieszkanku, by wszystkie papiery mieć w pożądku i się nie zdziwić np. za rok, że brak mi umowy takiej, owakiej, itp.

Z góry dzięki za rady
Pozdro
Qubeczek
Qubeczek
 

Postautor: Orion » wtorek, 4 kwietnia 2006, 22:12

Jeżeli zarządcą osiedla jest spółdzielnia MSM Czechnica, to tylko do czasu, aż "ukonstytuuje się" wspólnota mieszkaniowa (wybierze swój zarząd). Wspólnota może pozostawić tego samego zarządcę lub wybrać innego. Do wspólnoty nie trzeba wstępować, nie można jej także "założyć". Ona powstaje z mocy prawa (ustawa o własności lokali) w nieruchomości, w której "wyodrębniono i zbyto choćby jeden lokal, a oprócz niego istnieje przynajmniej siedem następnych możliwych do wyodrębnienia. Zatem na początku wspólnota składa się z dwóch właścicieli – tego, który sprzedał lokal (np. gminy) i jest właścicielem reszty budynku oraz właściciela lokalu. Z biegiem czasu i w miarę sprzedaży następnych lokali udział dotychczasowego właściciela będzie się zmniejszał, a liczba członków wspólnoty będzie się zwiększać. Wyodrębnienie lokalu oprócz umowy może nastąpić także z mocy orzeczenia sądu." (więcej o wspólnotach mieszkaniowych dowiesz się tutaj: http://www.wspolnota.net.pl/ )
Członkiem wspólnoty zostajesz z chwilą kupna mieszkania. Na Waszym osiedlu będzie chyba kilka wspólnot. Poczytaj wypowiedzi "Milartowców" na ich (Waszym) forum. Najnowsze wpisy są tutaj:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 639541&s=6
Zapytaj na forum sąsiadów z osiedla, czy jest już zarząd wspólnoty itd. Była już tam dyskusja o wspólnocie, ale nie śledzę jej zbyt uważnie i mogłem coś przegapić. Zapraszam też na forum mieszkańców gminy Święta Katarzyna: http://www.forum.siechnice.pl
Orion
 
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna


Postautor: ITI » sobota, 8 kwietnia 2006, 11:19

Z tego co wiem to budynki przy Gwiaździstej mają wspólnotę, ktorą MSM Czechnica tylko zarządza. Na podobnej zasadzie jest kilka budynków w Siechnicach.

Zapraszam do skorzystania z możliwości telefonicznego kontaktu z MSM :)
Na stronie http://www.msmczechnica.pl .

Na dniach mam dostać informacje co go w/w budynków informacje te zostaną zamieszczone na stronie MSM.
Awatar użytkownika
ITI
 
Posty: 192
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 21:10
Lokalizacja: Siechnice

Postautor: Orion » niedziela, 9 kwietnia 2006, 15:32

Cytuję z forum mieszkańców Milartu na Gazeta.pl:

"Witam,
nie wszyscy pewnie wiedzą, ze 4 bloki oddane najwcześniej są we wspólnocie mieszkaniowej, którą zarządza spółdzielnia mieszkaniowa z Siechnic. Zapadły już decyzje dotyczące wysokości opłat oraz wybrano nazwę wspólnoty: "Gwiaździsta".
Pozdrawiamy nowych mieszkańców!"
Autor: Gość: A&M z Gwiaździstej. Data: 08.04.06, 17:47
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=39980270
Orion
 
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna


Wróć do Kosz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Popularne w serwisie Siechnice.com.pl

cron