Kradzieże w Siechnicach

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
mami
Posty: 4
Rejestracja: środa, 11 maja 2011, 08:18

Kradzieże w Siechnicach

Post autor: mami »

Pisałam o problemie w poście dotyczącym działań Straży Miejskiej, ale myślę, że temat zasługuje na oddzielny wątek. Chodzi o wyjątkowo powszechne ostatnio kradzieże aut w Siechnicach. Bardzo często słyszało się o kradzież różnych części aut (koła, lusterka itp.), ale ostatnio wyjeżdżają stąd już całe auta. I to wyjątkowo często. Przykład: w nocy 22/23 listopada ukradziono auto ze Staszica (i jak się dowiedziałam od Panów Policjantów jeszcze jedno auto (dokładnie ten sam model) z któregoś nowego osiedla w Siechnicach, nie pamiętam nazwy), w nocy 24/25 listopada skradziono auto z Ciepłowniczej. Dobrze wiecie, że jest tego więcej. Po osiedlu "Zielony Pagórek" wieczorami regularnie kręcą się jakieś podejrzane typy i zaglądają do aut. Słyszałam to od wielu znajomych, a dziś osobiście widziałam. Nikt sobie z tego nic nie robi. A ja się pytam: gdzie jest Straż Miejska/Policja? Czy nie można by się kilka wieczorów z rzędu zaczaić, chociaż postraszyć? Przecież tu się nie można czuć bezpiecznie! Oni robią co chcą, a ostatnio to już pełne rozpasanie. Prawdziwe Eldorado dla złodziei. A my nic nie robiąc dajemy im na to ciche przyzwolenie... Dlatego apeluję to Straży Miejskiej/Policji o interwencję, a do mieszkańców osiedli (w tym "Zielonego Pagórka") o poważne zastanowienie się nad założeniem monitoringów.

snajper
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 04:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: snajper »

Jak się kręcą podejrzane typy i zaglądają do aut trzeba dzwonić na policję lub do SM, a nie tylko pisać na forum. Do SM koszt jak u operatora, a na 997 darmo ;)

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: black_diablo »

Jak ukradli mi kołpaki i zadzwoniłem do SM to mi powiedzieli, ze kradzieże to sprawa policji a nie ich, a jak zadzwoniłem na rakowiec to mnie zbyli bo niska szkodliwość społeczna. Nie wiem po co SM jest u nas chyba tylko od mandatów za złe parkowanie i od fotoradaru. Zresztą oni się boją z tej pseudo terenówki wysiadać. Za to operatorzy monitoringu są bardzo aktywni, zwłaszcza jak ładna dziewczyna idzie to tak obracają kamerami, że się pourywają kiedyś, szkoda, ze w tym czasie nie widzą debili ślizgających się bokiem po rondzie.

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: gryllu »

trzeba wszystko zgłaszać na policję. I tak do oporu, żeby psuć im statystyki.
Mi też ukradli kołpaki i to z dwóch samochodów, 2 razy lusterka(za 25 zł można oznakować i jest święty spokój). Piwnicę mi też raz zrobili. Na szczęście udało się odzyskać trochę kasy z ubezpieczenia.

Wszystko zgłoszone na policję. Za każdym razem przyjeżdżali. Nawet raz jak przyjechali to mi całe auto tym swoim srebrzykiem obsypali, żeby odciski pościągać. Ale jak to policja w Polsce nic nie znaleźli. Może za 20 lat wrócą do sprawy jak coś samo gdzieś wyskoczy.

Najgorsze jest to, że większość ludzi nie zgłasza nawet małych kradzieży, bo szkoda czasu, bo ten czas więcej kosztuje niż lusterka w aucie. Chociażby dla zasady trzeba zgłosić. Im więcej zgłoszeń tym bardziej będziemy widoczni w statystykach i może kiedyś w końcu wyślą jakiś patrol chociaż raz na rok:D

mami
Posty: 4
Rejestracja: środa, 11 maja 2011, 08:18

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: mami »

Jasne, że zgłaszałam i prosiłam, żeby czasami wieczorem/w nocy podjechali na osiedle się rozejrzeć. Powiedziano mi, że nie maja na tyle patroli, żeby tak jeździć (owszem, czasami zajeżdżają, ale raczej nie w nocy), bo mają inne sprawy na głowie i że jak coś się będzie działo (ktoś się będzie kręcił po osiedlu) to trzeba dzwonić na Rakowiec, to może tamci podjadą. Zniechęcające, ale nie poddawajmy się...

wicik
Posty: 23
Rejestracja: środa, 20 marca 2013, 13:14

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: wicik »

Witam
Wczoraj tj. 1/02/2015 odbyła się próba kradzieży mojego auta dosłownie spod klatki, złodzieje najpierw odłączyli prąd w oby latarniach(staszica 4b) a potem wyłamali zamek w aucie, coś jednak ich spłoszyło bo auto nie odjechało, z auta równierz nic nie zginęło
Wszelkie osoby, które coś widZiały proszone są o kontakt przez forum lub bezpośrednio tu:
[email protected]
Oczywiście sprawa zgłoszona na policję
Wstępny koszt naprawy wyceniony przez ASO to 2000 PlN :/

Inkub
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 08:01

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: Inkub »

kradzieże były są i będą. Tego nikt i nic nie zmieni. Chrońcie lepiej swoje dobra. Auta kradli bo zamówienie było na Audi, BMW i VW. Dlaczego mojego auta nikt nie chciał ukraść? Bo jest za stare. Kupujecie drogie auta i teraz spać nie możecie....

wicik
Posty: 23
Rejestracja: środa, 20 marca 2013, 13:14

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: wicik »

Mam kupić stare auto, bo nowe mi ukradną? Beznadziejny argument

Inkub
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 08:01

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: Inkub »

Inaczej bo zła interpretacja jest. Kupując auto trzeba się z tym liczyć. To tak jak kupić Audi A8 4.2l i przerobić je na gaz i jezdzic na stacje i tankowac za 40zl.... Stać na auto tej klasy a nie ma na benzyne...

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: gryllu »

Inkub pisze:Inaczej bo zła interpretacja jest. Kupując auto trzeba się z tym liczyć. To tak jak kupić Audi A8 4.2l i przerobić je na gaz i jezdzic na stacje i tankowac za 40zl.... Stać na auto tej klasy a nie ma na benzyne...
Wrocław planuje wprowdzić przepisy, żeby do centrum miasta mogły wjeżdżać tylko samochody spełniające normy Euro 4 i Euro 5. Ciekawe jak wtedy będziesz się cieszył ze swojego starego auta.

Druga sprawa jest taka, że są auta bardziej chodliwe i mniej. Tak samo jest z częściami. Lusterka z Octavii pasują do Audi A3, A4, A5, A6 i A8 z różnych roczników. Więc się od czasu do czasu gubią.

Kradzieży nie unikniemy. Znakowanie lusterek to koszt rzędu 25 zł, a znakowanie całego pojazdu to koszt na poziomie 250zł. Nie ma garażu, to trzeba inaczej kombinować;)

Inkub
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 08:01

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: Inkub »

taaaa normy.... Temat umrze szybciej niż powstanie. Znakowanie części czy auta to jest między innymi dbanie o swoje dobro. Z drugiej strony to jak będą chcieli ukraść to i tak ukradną. Nie będę się z nikim sprzeczał na ten temat bo to jest jak polityka. Każdy ma trochę racji.

Czuwajcie! :P

wicik
Posty: 23
Rejestracja: środa, 20 marca 2013, 13:14

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: wicik »

Inkub pisze:Kupując auto trzeba się z tym liczyć
oddychając trzeba się liczyć z tym, że można się zakrztusić...


zobaczymy co powiesz jak przyjdą po Twoje

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: black_diablo »

Prawda jest taka, że i policja i straż miejska omija zielony pagórek szerokim łukiem, chyba że trzeba przywieźć mandat z fotoradaru to wtedy każdy strażnik miejski wie gdzie jest jaka ulica. Monitoring na terenie miasta tez służy raczej podglądaniu ładnych dziewczyn. Sam byłem świadkiem jak pewien idiota leciał bokiem przez rondo natomiast kamera wodziła swoim albo raczej nie swoim okiem za dziewczyną o nogach aż do samej ziemi, które przykrywała dość krótka spódnica. Niech nikt mi nie mówi, że nie można złapać drobnych złodziei, bo każdy doskonale wie kto kradnie kołpaki, radia i lusterka na terenie naszej gminy. Grunt to złapać ich na gorącym uczynku, ale skoro policja mówi, ze to zorganizowana grupa przestępcza (jest ich cała trójka :lol: ) i jeden sprawdza gdzie się znajdują, a pozostali kradną, to ja nie rozumiem celu funkcjonowania służb mundurowych w naszym kraju. Ostatnio wystawiłem z ciekawości kamerę i sprawdzałem ile razy patrol pojawił się w nocy na jednej z ulic przy Zielonym Pagórku ... nie muszę nikomu odpowiadać na to pytanie, niech każdy się domyśli. Ciekawe co robią w tym czasie i dlaczego tak smaczne są hot dogi na jednej ze stacji benzynowych :)

Inkub
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 08:01

Re: Kradzieże w Siechnicach

Post autor: Inkub »

Po pierwsze WICIK nie boje się jak przyjdą po moje. Niech biora jak stoi jedno i drugie. Auta mam dobrze ubezpieczone. Szkoda mi tylko będzie jak mi ukradną auto które potrzebne mi do pracy jest ale z drugiej strony bedzie motywacja na kupno nowego. Zal cztery litery sciska jak tylko narzekacie a sami nic nie robicie. U Nas policja nie bedzie jezdzic bo sa do 22 albo do 18. Wieczorem? hmm tak jak pisales lepsze hot dogi. Straz Miejska? Czarnuchy wolą stać z fotoradarami w dzień a nie włóczyć się po nocach....

ODPOWIEDZ