wybory samorządowe 2014

Dyskusje na temat strony internetowej miasta, propozycje nowych działów.
grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: grom »

Może to już spóźnione refleksje, ale zobowiązania związane z referatem na wczorajszą konferencją kolejową nie pozwoliły mi na bieżące skomentowanie zebrania z kandydatami jakie miało miejsce w miniony wtorek w Siechnicach. Nie będę przedstawiał jego przebiegu. Został on już przedstawiony. Skoncentruję nie na jednym wątku, dla mnie osobiście niezwykle interesującym. Dotyczy on światopoglądu głównych kandydatów na burmistrza - Panów Jerzego Fitka i Milana Usaka.

W opinii przeciętnego mieszkańca naszej gminy Pan Jerzy Fitek to socjalista, no co najwyżej socjaldemokrata (wszak należy do SLD). Natomiast Pan Milan Usak to twardy prawicowiec (do niedawna sympatyk jeśli nie członek PIS-u).

Kto był na wtorkowym zebraniu musi zweryfikować swoje poglądy.

Pan Jerzy Fitek w toku dyskusji okazał się mało ortodoksyjnym socjalistą. Wręcz przeciwnie. Oczywiście wskazywał na szereg działań, które gmina winna realizować na rzecz swoich mieszkańców, zwłaszcza tych którzy popadli nie ze swej winy w tarapaty. Jednocześnie jednak podkreślał odpowiedzialność jednostki za swoje życie i konieczność wspierania rozwoju prywatnego biznesu.

Pan Milan Usak zaprezentował się zgoła odmiennie - mało prawicowo. W jego wizji gmina odpowiada za wszystkie aspekty życia mieszkańców. A władza jest od tego, żeby każdego z nich otoczyć swoją "opieką" od kołyski do grobu.

Musze przyznać, iż jest to ciekawa zamiana ról.

GRoman

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: Jerzy Fitek »

Nigdy nie ukrywałem się przed wyborcami i wszyscy wiedzą, że moje serce "bije" po lewej stronie.
Już w wyborach samorządowych w 1991 roku przed moim domem były przyklejane czerwone serduszka.
Ale też już wtedy - w 1991 roku - wyborcy, pomimo, że wszyscy wiedzieli, że byłem i jestem tzw. "czerwonym", wybrali mnie do Rady Gminy Święta Katarzyna jako jedynego radnego spoza komitetów obywatelskich.
Dodam również, że od 1998 roku przez wszystkie cztery kadencje byłem wybierany na radnego powiatu wrocławskiego. W ostatniej kadencji byłem nie tylko radnym powiatu, ale również członkiem zarządu powiatu i wicestarostą. W obecnych wyborach również kandyduję na radnego powiatu wrocławskiego z ramienia Koalicyjnego komitetu wyborczego SLD Lewica Razem i być może również teraz zostanę wybrany radnym powiatu.
Kandyduję również na burmistrza gminy Siechnice z Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina Siechnice w XXI wieku. Zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej www.JerzyFitek.pl z naszym programem wyborczym oraz informacjami na temat naszych wszystkich kandydatów na: burmistrza i radnych Rady Miejskiej Siechnic.
Zapraszam również na stronę powiatu wrocławskiego www.sldpowiatwroclawski.pl gdzie jest również informacja o wszystkich naszych kandydatów na radnych powiatu wrocławskiego zgłaszanych przez KKW SLD Lewica Razem i naszym programie wyborczym.
Zapraszam wszystkich do udziału w tych wyborach i wybrania najlepszych kandydatów, tych którzy gwarantują realizację swoich programów wyborczych, zakładają sobie realne cele do wykonania oraz będa skuteczni w działaniu.
Spotkajmy się przy urnach wyborczych. Jerzy Fitek.

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: Jerzy Fitek »

I tak sobie myślę na krótko przed ciszą wyborczą, czy ktoś na stronach internetowych widział wypowiedzi obecnego burmistrza z jego programem wyborczym, ewentualnie z merytoryczną dyskusja na argumenty, fakty lub programy, bo ja nie widziałem ? Być może z uwagi na słabą znajomość obsługi inetrnetu, a może z uwagi na to,,że kandydat woli wygłaszać swoje jedyne "prawdy" sam tylko wśród swoich zwolenników, albo przez anonimowe podawanie do wiadomości publicznej ksera służbowych dokumentów, które mają zastrzeżenie ""informacja do użytku służbowego" ?
Ja bardzo liczę na moich wyborców i być może niedługo będzie mi dane wszystkie te niestworzone "prawdy" zweryfikować u źródła, czyli w dokumentach gminy.
Jeszcze raz zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w wyborach i złożenie do urny wyborczej swej przemyślanej decyzji - kogo wybrać na burmistrza i na radnych Rad wszystkich szczebli samorządowych.
Pozdrawiam JF.

ewawolska
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2014, 16:58

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: ewawolska »

Kończy się kampania.
Dominowały w niej, co zrozumiałe, wątki finansowe.
Na zakończenie należy przypomnieć nie mniej ważne wątki dotyczące stosunków międzyludzkich.
W ostatnich 4 latach mieliśmy istny tajfun - wódz wymiatał wszystkich - nie tylko przeciwników, ale głównie myślących niezależnie, perspektywicznie. Chyba bał się samodzielnie myślących.
Zmiany, które dokonały się w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych budzą smutek i przerażenie: strach się bać. Czy tak ma być dalej? Nie musi.
Jednym z przykładów jest sytuacja w Szkole Podstawowej w Siechnicach.
„Eksperyment” zrealizowany przez wodza, trójkę jego radnych i byłą już przewodniczącą rady rodziców kieruje placówkę po równi pochyłej do katastrofy. Powodują ja nie finanse, ale fatalne stosunki międzyludzkie i brak umiejętności zarządzania. Przykład – dlaczego małe dzieci muszą chodzić do przedszkola, podczas, gdy w szkole jest zdemolowana sala biblioteczna o pow . ok. 130m2. Czy niszczy się pomieszczenie nie mając pieniędzy na remont? Mogą tam być dwie sale. Efektem ubocznym jest praktyczna likwidacja biblioteki.
Znaczne ograniczenie i tak małego pokoju nauczycielskiego to też przejaw złej woli.
Przykłady można mnożyć.
Dlaczego do tego doszło ? Dwie panie chciały porządzić, ale efekty są opłakane i rakiem się wycofały.
Aktualna szefowa szkoły została przedstawiona przez wodza jako wybitny dyrektor. Po ponad dwóch latach nie wiemy, gdzie była tak wybitna. Na pewno nie w Polakowicach, gdzie radość z jej odejścia trwa do tej pory. Nic nie wiadomo o jej wcześniejszych miejscach pracy – są ściśle ukrywane. Chyba nie ma się czym chwalić. Ciekawe, dlaczego wódz specjalnie dla niej zmienił uchwałę rady gminy o dodatku motywacyjnym? Jaki był powód takiej przychylności? Czy standardowy?
Burmistrz nie odpowiedział na pytania dotyczące szkoły – zapewne odpowiedź jest twierdząca.
Do SP Siechnice uczęszcza ok. 550 dzieci. To potężny, w znacznej części niezadowolony elektorat. To około 1000 dorosłych rodziców plus dziadkowie, rodzina. Ten elektorat sam może rozstrzygnąć wynik wyborów, idąc na nie i zmieniając władze. Nowy burmistrz może dać szansę szkole na wyjście z tego stanu .
Proszę nie kasować wpisu – mam kopię.

tomasz.j
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 06:51

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: tomasz.j »

Szanowni Państwo,

dosłownie za kilka minut kampania wyborcza dobiegnie końca. Ja ze swojej strony chziałbym w imieniu swoim jak i komitetu KWW Gmina Siechnice w XXI wieku serdecznie dziękuję za czas jaki mi Państwo poświęciliście. Mam nadzieję że poprzez wszelkie rozmowy jakie miałem przyjemność odbyć, jak również materiały zamieszczone na stronie ,oraz wszystkie odpowiedzi jakich udzieliłem Państwu mailowo udało się Państwu zapoznać dokładniej z moją osobą.

W tym miejscu proszę Państwa, abyśmy w ten wyjątkowy, jedyny na kika lat, dniu wszyscy zadbali o naszą wspólną "małą ojczyznę" jaką są Siechnice i wzięli udział w wyborach.

Pamiętajmy, że jedynie poprzez REALNE CELE możemy podejmować SKUTECZNE DZIAŁANIA

Kandydat do Rady Miejskiej w Siechnicach

Tomasz Jastrzębski
33 lata

O MNIE

Od urodzenia związany jestem z Siechnicami. Ukończyłem studia w zakresie rachunkowości i finansów, zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Pracuję w E.T.O. Business Group oraz OTIS - Transport Spedycja Logistyka.

Uważam, że nikt nie zadba o najbliższe otoczenie lepiej od jego mieszkańców. Dlatego angażuję się w życie gminy. W latach 2003 – 2011 pełniłem funkcję radnego Rady Miasta Siechnice. Przed przeniesieniem siedziby władz do Siechnic, zasiadałem w Radzie Gminy Św. Katarzyna w okresie 2006 – 2010. Byłem jednym
z założycieli i wiceprezesem Stowarzyszenia Osób Niezależnych S.O.N. oraz członkiem Parlamentu Młodzieży Regionu Wrocławskiego. W trakcie trwania naszej kadencji udało nam się zrobić wiele dobrego. Rozbudowano przedszkole w Siechnicach i przeprowadzono przebudowę oraz modernizację głównego ciągu komunikacyjnego w Siechnicach. Udało się również wpisać do budżetu gminy plany rozbudowy szkoły podstawowej w Siechnicach i złożyć wniosek o „Moje boisko Orlik”. Dalszy rozwój gminy wymaga oddłużenia, stworzenia wieloletnich planów i ich konsekwentnej realizacji.

Z mojego doświadczenia wynika, że radny pełni swoje obowiązki najlepiej, kiedy jest w ścisłym kontakcie
z mieszkańcami. Przez cały czas trwania kadencji pozostanę do Państwa dyspozycji. Liczę na Wasz udział
w wyborach i zapraszam na spotkania z kandydatami – tam będę mógł odpowiedzieć na Wasze pytania. Można mi je zadawać również drogą mailową na adres [email protected]
MOJE CELE


- stworzenie planu naprawczego dotyczącego oddłużenia Gminy Siechnice
- uchwalenie nowego Wieloletniego Planu Inwestycyjnego
- budowa sali sportowo- rekreacyjnej w SP w Siechnicach
- ogrodzenie parków, wprowadzenie monitoringu miejskiego,
- wprowadzenie ładu przestrzennego - np. działka przy zbiegu ul. 1 Maja oraz Szkolnej, działka
pomiędzy ul. 1 Maja i Jesionową, działka u zbiegu ul. 1 Maja i Fabrycznej, tereny przy ul. Energetycznej, działki u zbiegu ul. Energetycznej i Wiosennej.

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: Jerzy Fitek »

II tura wyborów już 30 listopada. Zapraszam wszystkich chętnych na debaty, które odbędą się jeszcze dziś (26 listopada) oraz jutro. Porozmawiajmy o problemach w gminie, jako burmistrz będę dążył do ich rozwiązania.

KWW E.Skiby 2014
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2014, 17:08

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: KWW E.Skiby 2014 »

SZANOWNI PAŃSTWO!

W imieniu KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW EDWARDA SKIBY chciałbym podziękować za zaufanie i oddanie na nas swoich głosów. Niestety nie udało się nam wprowadzić do Rady Miejskiej Siechnic żadnego kandydata, jednak mój wynik, jako kandydata na burmistrza, (ponad 1000 głosów) napawa optymizmem i nie jest bez znaczenia w decydującym wyborze. Decydując się na start, jako przedstawiciel małych miejscowości, zdawałem sobie sprawę, że w takim doborowym towarzystwie nie będzie łatwo. Moim celem było pokazanie siły wyborców i sprzeciwu w pogłębiającej się różnicy w inwestycjach pomiędzy naszymi miejscowościami. Pogłębiającą się granicę pomiędzy gminą A i gminą B. Uważam, że to się udało i moim obowiązkiem jest wskazanie w drugiej turze wyborów burmistrza Siechnic, kandydata, który zrealizuje mój program wyborczy. Po analizie programów i dotychczasowej współpracy z obydwoma kandydatami, postanowiłem zgodnie ze swoim sumieniem, dla dobra gminy, mieszkańców i równomiernego jej rozwoju poprzeć Pana Jerzego Fitka.

TYM SAMYM PROSZĘ WSZYSTKICH SWOICH WYBORCÓW O UCZESTNICTWO W DRUGIEJ TURZE WYBORÓW 30 LISTOPADA I ODDANIE GŁOSU NA PANA JERZEGO FITKA – KANDYDATA NA BURMISTRZA SIECHNIC.

W uzasadnieniu chciałbym nadmienić, iż z Panem Fitkiem współpracuję już 12 lat, jako sołtys Smardzowa i jako Radny Powiatu Wrocławskiego. Wszystkie inwestycje w mojej miejscowości (oświetlenie, chodniki, świetlica, piękny plac zabaw) zostały wykonane za Jego kadencji. Mogę stwierdzić, że nigdy nie odmówił mi pomocy w realizacji moich pomysłów, często mieliśmy różne zdania, ale zawsze dochodziliśmy do konsensusu (…).

W związku z licznymi domysłami i pytaniami zadawanymi podczas debat pomiędzy kandydatami na mój temat, chciałbym oświadczyć, iż sam z własnej i nieprzymuszonej woli zadzwoniłem do Pana Jerzego Fitka i zaproponowałem mu swoje poparcie. Nigdy nie rozmawialiśmy o stanowiskach, czy innych korzyściach osobistych. W swojej działalności zawsze kierowałem się własnym sumieniem i dobrem mieszkańców. Jestem z tego dumny i z podniesionym czołem każdemu mogę spojrzeć w oczy (…).Z poważaniem

Edward Skiba

piotr55
Posty: 5
Rejestracja: środa, 8 lutego 2017, 12:15
Kontakt:

Re: wybory samorządowe 2014

Post autor: piotr55 »

już dawno po wyborach ale dalej mówią

ODPOWIEDZ