Siechnice- przyszłość miasta

Dyskusje na temat strony internetowej miasta, propozycje nowych działów.
klikaczu007
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2013, 07:59

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: klikaczu007 »

No ale wreszcie dobra wiadomość w tych wielu zalewie złych informacji o aktualnościach z gminy na tym forum

nowy_forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 22:17

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: nowy_forumowicz »

snow pisze:Nowy_forumowicz, [nar. reg.] Ci chodzi kto za kim teczki nosił? Ty zacząłeś od prezesa pewnie? Pisanie o politologii i pierogach pominę bo to objaw frustracji tudzież innych dysfunkcji.
bawi mnie taka krytyka i pisanie obraźliwych słów [nar.reg.] to świadczy o Panu/Pani, pragnę tylko zwrócić uwagę, kiedy założył pan/pani konto.... w marcu tego roku. Pan korytko też. robicie panowie (albo nawet jeden pan pod dwoma nickami) kampanie wyborczą, ale mieszkańcy przecież widzą, że jesteście nieautentyczni. macie interes to zakładacie konta i piszecie sobie.... gratuluje kulturalnym Państwu
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 17:43 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: naruszenie regulaminu - wulgaryzmy

snow
Posty: 3
Rejestracja: środa, 5 marca 2014, 11:32

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: snow »

No i co z tego, że w marcu 2014 r., nie można wtedy zakładać kont na forum czy jak? Kampania wyborcza na podstawie kilku postów to by było coś, a przepraszam, nie wolno mi nic napisać bo mam konto tylko od marca.
Zapewniam, że ja i Pan Korytko to dwie różne osoby. Kończę dyskusję z miłym Panem bo ani ona merytoryczna, ani specjalnie ciekawa.

nowy_forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 22:17

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: nowy_forumowicz »

snow pisze:No i co z tego, że w marcu 2014 r., nie można wtedy zakładać kont na forum czy jak? Kampania wyborcza na podstawie kilku postów to by było coś, a przepraszam, nie wolno mi nic napisać bo mam konto tylko od marca.
Zapewniam, że ja i Pan Korytko to dwie różne osoby. Kończę dyskusję z miłym Panem bo ani ona merytoryczna, ani specjalnie ciekawa.
teraz pisze Pan o merytoryce a wcześniej [nar.reg.] . widać, ze ma Pan dwa oblicza. jedno na pokaz "lans na forum" a drugie prawdziwe [nar.reg.].

gratuluje... i POzdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 17:45 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: naruszenie regulaminu - powtarzanie wulgaryzmów

mieszkaniec01
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 21:41

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: mieszkaniec01 »

Panie Grzegorzu jest Pan osobą niezwykle szanowaną i poważaną w Siechnicach. Posiada Pan wiele zasług zarówno dla Wrocławia jak i dla Siechnic, dlatego denerwuje mnie jak ktoś próbuje podważać PAński autorytet i Pana kompetencje. Proszę niech Pan napisze odpowie tym krytykantom i zamknie ich usta. Niech Pan im odpowie jak wiele Siechnice Panu zawdzięczają, żeby już nie pisali tych bzdur

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Dobrych i spokojnych Świąt Wielkiejnocy.
W tej szczególnej dla nas katolików chwili, gdy czcimy zmartwystanie Chrystusa zapomnijmy o tym co nas dzieli.
Pomyślmy o radości i nadziei jaką ten fakt nam przynosi!
Pomyślmy z miłością o swoich najbliższych.
Boże błogosław!

GRoman

zdziwiona?
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 4 października 2013, 13:53

Żłobek

Post autor: zdziwiona? »

Ogłoszono konkurs na dyrektorkę przedszkola

Komunikat o konkursie zawiera błędy formalne. W sposób nieuzasadniony ogranicza prawo startowania niektórym grupom osób. Będzie podstawa do jego unieważnienia.

Czy nowa dyrektorka będzie musiała wg nowych tradycji świadczyć usługi dodatkowe?

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Usługi w Siechnicach!
A właściwie ich rozwój, to jeden z tych procesów w naszym miasteczku, którego śledzenie frapuje i budzi szacunek.
W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, po upadku systemu komunistycznego nasz siechnicki ryneczek usług składał się z czterech spółdzielczych sklepów (tzw. GS-y), spółdzielczej knajpy, punktu aptecznego należącego do Cefarmu, fabrycznego sklepu z zieleniną i kwiatami należącego do Ogrodnictwa i stacji benzynowej CPN-u.
W zakresie usług publicznych, realizowanych przez państwo lub jego przedstawicieli mieliśmy przedszkole, szkołę podstawową, ośrodek zdrowia, komunikacje publiczną (wrocławski autobus, PKS-y do Wrocławia i Oławy oraz kolej).
Woda, kanalizacja i centralne ogrzewanie dostępne były tylko w mieszkaniach w blokach należących do miejscowych zakładów pracy lub gminy. Nieliczne telefony należały do państwowego monopolisty. Miejscowa parafia zajmowała się pochówkami zmarłych.
Rynek usług obejmujący remonty (domy, samochody), transport, naprawy, itd. poza nielicznymi zakładami prywatnym, obsługiwanych był w swej masie w tzw. systemie fuch (usług świadczonych przez pracowników miejscowych zakładów państwowych w oparciu o surowce i maszyny tych zakładów oraz czas pracy opłacany przez te firmy).
W latach dziewięćdziesiątych, po upadku systemu komunistycznego, upadł też dotychczasowy system usług. Spółdzielnia została zlikwidowana a jej sklepy sprywatyzowane. Upadła GS-owska knajpa. Zwinęła się też państwowa apteka, w jej miejsce powstała apteka prywatna. Większość usług publicznych i sieciowych przejął powstały w tym czasie samorząd gminny.
Demokracja przyniosła nie tylko upadki i likwidacje. Uwolniła także możliwości drzemiące wśród mieszkańców.
Dziś, siechnicki rynek usług to całkiem nowy świat. Nadal nie zaspakaja on naszych wszystkich potrzeb na miejscy, ale poprawia się on zdecydowanie.
Najbardziej frapuje mnie jednak pomysłowość naszych mieszkańców, zwłaszcza tych młodych. Tu nowy żłobek, tam kolejne przedszkole; tu sklep w nowej branży (monopolowy), tam sprzątanie. Tu klinika stomatologiczna, tam usługi informatyczne. Tu kolejna gazeta, tam fast food. Tu kawiarenka, tam nowa Żabka.
I tak dalej, i tak dalej!
Miasto żyje! I to jest piękne!

Jeśli coś mnie niepokoi, to tylko jakość usług publicznych świadczonych przez instytucje i firmy gminne i państwowe. Nad tym tematem musimy jeszcze popracować.
Wody jest pod dostatkiem tylko kiepskiej jakości.
Prąd jest, tylko zaczyna na niektórych ulicach brakować mocy.
Łączność, nie ma problemu tylko mało wydajna i droga.
Ośrodek zdrowia jest, dostać się do specjalisty ciężko.
Itd.!

Grom

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Niniejszym zapraszam na kolejne posiedzenie RADY MIESZKAŃCÓW SIECHNIC.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 7.05.2014 roku, o godz. 17.00, w sali konferncyjnej siechnickiego ratusza (III piętro).

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Grzegorz Roman
Przewodniczący Rady
Mieszkańców Siechnic

tabaluga
Posty: 13
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 12:42

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: tabaluga »

Zaniepokojenie budzi tendencja wprowadzania "cenzury".
Znikają wpisy niewygodne dla władzy gminnej i m.in. dyrekcji szkoły podstawowej.
Nie było tam obraźliwych stwierdzeń, wulgaryzmów , itp.
Były tylko tzw. trudne pytania, na które przedstawiciele gminy nie mają ochoty odpowiedzieć.

Podobnie jest na stronie gminnej. Zniknęła możliwość komentowania aktualnych wpisów. Można tylko zadać pytanie, które nie będzie widoczne pod tekstem.

Czy to jest wprowadzana jedynie słuszna demokracja?
Proszę poruszyć ten temat na spotkaniu Rady Miasta.

Dla młodego pokolenia. Cenzura to w czasach PRL Urząd Kontroli Publikacji , Prasy I Widowisk.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Myślę, ze trzeba uzupełnić:
Urząd ten był organem rządowym, miał siedzibę w Warszawie na ul. Mysiej i delegatury we wszystkich województwach. Podlegały jego opinii wszelkie m. in. wszelkie aktywności w zakresie kultury, sztuki i informacji. Opinia była wydawana w formie zgody na koncert, wystawę, publikację, itd.
Aktywność kulturalna lub rozpowszechnianie informacji beż wcześniejszego uzyskania zgody "cenzury" była karana, z karą więzienia włącznie.
W historii PRL-u aktywność "cenzury" była różna. Łagodniejsze okresy jej działalności to lat 1956-1958 i okres Gierka (1970-1980).
Urząd został zniesiony, w wyniku odsunięcia od władzy w Polsce komunistów, po 1990 roku.
Dziś zagraża nam "autocenzura". Sytuacja, w której sam autor cenzuryje (z różnych) przyczyn swoje aktywności (np. tekst) lub gdy redaktor gazety, portalu cenzuruje teksty innych. Tłumacząc to najczęściej względami obyczajowymi, prawem, zgodnością z linią (gazety, portalu) lub zgodnością z prawdą obiektywną.
GRoman
Przepraszam za przydługi wywód ale podzielam zdanie mojego przedmówcy, iż po 24 latach demokracji wiele poroblemów i instytucji uległo już zapomnieniu!

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: katarzynah1987 »

Witam serdecznie,
chciałabym włączyć się rozmów z następującym pytaniem, które chodzi po mojej głowie od pewnego czasu. Otóż, kwestia wynajmu lokalu usługowego. Czy są takowe do wynajęcia w obrębie Siechnic? Szukam w internecie na portalach specjalizujących się w tym temacie i nie znalazłam żadnego, jedynie użytkowe...

Widzę, że piękne budynki mieszkalne powstały i powstają w obrębie centrum Siechnic, ale jak na razie nie widzę informacji, że są lokale usługowe do wynajęcia... No tak, pewnie ktoś musi jeszcze je kupić, aby potem, np. wynająć. :)

A może ktoś z Państwa zna jakieś szczegóły odnośnie powstającego placu targowego nieopodal urzędu miasta? Interesuje mnie bardzo powierzchnia tych planowanych "budek" usługowych bo ma to dość istotne znaczenie w kwestii planowanej działalności...

Serdecznie pozdrawiam,
Katarzyna

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

W sprawie lokali usługowych najlepiej zwrócić się do deweloperów bezpośrednio. W rynku jest ich trzech, co najminiej jeden ma biuro na miejscu.

Z dotychczasowych siechnickich doświadczeń wynika, iż sprzedaż lokali trwa dłużej niż mieszkań (np. budynek przy ul .Jarzębinowej "na górce"). W związku z tym zwykle deweloperzy decydują się na czasowy najem.

W rynku mamy sytuację szczególną. Planując zabudowę rynku zaprogramowaliśmy sieć lokali usługowych o powierzchni daleko większej niż potrzeby samego rynku. Chcieliśmy w ten sposób wesprzeć proces koncentacji usług i mieszkańców miasta. W związku z tym przez pewien czas może w rynku wystąpić nadwyżka powierzchni usługowych. Sytuację tę pogłębi uruchomienie placu targowego a później rozpoczęcie budowy wschodniej pierzei rynku przez firmę ATOM (pierwszy etap rusza już jesienią br.). Całość parterów tej pierzei też będzie przeznaczona na usługi.

Myślę jednak, że ten okres "nadwyżki" powierzchni usługowej w rynku będzie krótkotrawały. Rozwój rynku uług w Siechnicach nie ustępuje dziś tempu budownictwa mieszkaniowego. Podobno w najbliższych miesiącach do rynku wchodzi PKO BP.

Co do targowiska to proszę zwrócić się do Urzędu Gminy. Powinni udzielić wszelkich w tym zakresie, niezbędnych informacji.
GRoman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Jak co rok, Rada Mieszkańców Siechnic organizuje
Ogólne Zebranie Mieszkańców Siechnic z Panem Burmistrzem Milanem Usakiem.
Zebranie odbędzie się w dniu 07 czerwca 2014 roku, o godz. 17.00 w Sali Sesyjnej Ratusza (III piętro).
Ostateczny porządek zebranie zostanie podany do wiadomości do dnia 23.05.br.
W imieniu Rady proszę o zgłaszanie tematów do poruszenia na zebraniu.
Grzegorz Roman
Przewodniczący Rady

ODPOWIEDZ