Siechnice- przyszłość miasta

Dyskusje na temat strony internetowej miasta, propozycje nowych działów.
bollo
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 13:32

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: bollo »

No mi też się nie zgadzają te wyniki. Trzeba by było przeanalizować je jeszcze raz.

Marcin Korytko
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 17 marca 2014, 13:11

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: Marcin Korytko »

Aniaku, masz racje. Dziękuję za zwrócenie uwagi-te dane są już poprawione.
Bollo, przeanalizowalem dane jeszcze raz i dodalem wskaźnik "średnia w gminie Siechnice". Teraz powinno być ok.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Sprawozdanie z dorocznego zebrania mieszkańców Siechnic z Panem Milanem Usakiem Burmistrzem gminy Siechnice.

Zebranie zorganizowała Rada Mieszkańców Siechnic. Odbyło się ono w dniu 20 czerwca (piątek) 2014 roku, w godzinach 18.00 – 21.30.

W zebraniu wzięło udział ponad stu mieszkańców. Obecny był Burmistrz, wszyscy zaproszeni referenci, radna Rady Gminy Pani Anna Jerkiewicz (na 5 wybieranych w Siechnicach) i radna do Rady Powiatu Pani Barbara Kosterska.

Zebranie prowadził Grzegorz Roman Przewodniczący Rady Mieszkańców Siechnic.

Spotkanie przebiegało zgodnie z ogłoszonym wcześniej programem.

W Bloku I Burmistrz przedstawił zbiorczą informacje na temat:
1. realizacji budżetu Gminy Siechnice w 2013 roku (w tym zrealizowane inwestycje w Siechnicach),
2. realizacji budżetu obowiązującego w 2014 roku (w tym stanu zaawansowania realizowanych inwestycji w Siechnicach),
3. przygotowywanych projektów inwestycyjnych planowanych do realizacji w Siechnicach przy wsparciu środków pomocowych Unii Europejskiej w latach 2014-2020.

W dyskusji nad omówionymi kwestiami mieszkańcy zgłosili następujące wnioski:
1. powierzchniowego utwardzenia nawierzchni ulicy Henryka III (do czasu realizacji drogi ostatecznej),
2. ustawienia znaku ograniczenia prędkości powyżej 30 km oraz ograniczenia tonażu do 3 ton na ul. Henryka III,
3. poszerzenia i poprawienia nawierzchni ul. Polnej,
4. przeprowadzenia przeglądu siechnickich ulic i wykonania niezbędnych napraw nawierzchni jezdni i chodników,
5. podjęcia działań (np. zmiana oznakowania, patrole Straży Miejskie i Policji, progi, itp.) w wyniku których poprawi się bezpieczeństwo na głównym ciągu komunikacyjnym Siechnic (ul. Szkolna, Kościelna, Jarzębinowa, Staszica).

W Bloku II omówione zostały:
1. Funkcjonowanie szkoły podstawowej w Siechnicach omówiła Pani Dyrektor Anna Kuczyńska.
W trakcie dyskusji obecni nie sformułowali żadnego wniosku do władz Gminy.

2. Kierunki działań w celu poprawy sytuacji w Ośrodku Zdrowia w Siechnicach omówił Dyrektor Andrzej Martynow.

Mając na uwadze złą sytuacje lokalową istniejącego Ośrodka, rosnące potrzeby zarejestrowanych w nim mieszkańców oraz brak perspektyw na doraźną poprawę sytuacji obecni mieszkańcy sformułowali jeden generalny wniosek do władz Gminy:
1). O jak najszybsze powołanie przez władze Gminy Zespołu ds. budowy nowego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach, który oceni przygotowaną pod patronatem Rady Mieszkańców koncepcję budowy, opracuję ostateczny model inwestycji (zakres kompetencji, kubatura, model finansowania) i przeprowadzi konkurs na projekt architektoniczny.

3. Jakość wody w Siechnicach zreferował Pan Zbigniew Hajłasz Prezes gminnego ZGK-u.

Mając na uwadze nie najlepszą jakość wody w Siechnicach, ewentualność jej braków w sezonie letnim oraz kończące się możliwości zrzutu ścieków do oczyszczalni zebrani mieszkańcy sformułowali trzy wnioski
1). O jak najszybsze opracowanie strategii rozwoju spółki w perspektywie 20/30 lat.
2). O ostateczny wybór kierunków pozyskania surowca (rozbudowa i budowa własnych ujęć wody, czy też związanie się z wrocławskim MPWiK posiadającym nadmiar dobrej wody.
3). O pilne pozyskanie środków na dalszą rozbudowę oczyszczalni ścieków przy ul. Zachodniej w Siechnicach.

4. Funkcjonowanie sportu w Siechnicach omówił Pan Sławomir Soliński Kierownik MOSiR Siechnice.

Mając na uwadze potrzeby mieszkańców, w szczególności rosnącej w najbliższych latach liczbie dzieci i młodzieży oraz zbliżające się oddanie do użytku nowych obiektów sportowych zebrani mieszkańcy zgłosili dwa wnioski:
1). O pilne powołanie Zespołu, który opracuje strategię wykorzystanie posiadanych prze gminę obiektów a w szczególności budowanego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego.
2). O jeszcze większe dostosowanie godzin otwarcia i cen do potrzeb i możliwości finansowych mieszkańców naszego miasta.

Przedstawione wnioski zostały odczytane obecnym i przez nich przyjęte.
Inne nie zostały sformułowane.

Grzegorz Roman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Gimnazjum w Siechnicach – tegoroczne wyniki egzaminacyjne!

Jak co rok, pozwoliłem sobie dokonać analizy wyników egzaminu gimnazjalnego (rok szkolny 2013/2014) naszego gminnego gimnazjum na tle wyników gimnazjów Powiatu Wrocławskiego, Wrocławia oraz województwa.
Analiza oparta została o sumę punktów otrzymanych na egzaminie przez poszczególnych uczniów z uwzględnieniem wyników jednego z języków obcych (angielski).

Średnio młodzież naszego gimnazjum osiągnęła następujące rezultaty (w skali 100 pkt.). W nawiasach wyniki z ubiegłorocznego egzaminu:
1. Język polski – 67,8 pkt. (59,2 pkt.),
(średnia dla: Dolnego Śląska – 65,5 (60,0); pow. wrocławskiego – 67,1 (61,2);
Wrocławia – 72,1 (67,3)
2. Historia i WOS – 61,0 pkt. (56,9 pkt.),
(średnia dla: Dolnego Śląska – 57,6 (56,7); pow. wrocławskiego – 58,7 (57,4); Wrocławia – 64,5 (63,8).
3. Matematyka – 47,4 pkt. (48,8 pkt.),
(średnia dla: Dolnego Śląska – 45,7 (46,3); pow. wrocławskiego – 46,3 (47,4); Wrocławia – 57,1 (56,7).
4. nauki przyrodnicze – 53,8 pkt. (61,8),
(średnia dla: Dolnego Śląska – 50,8 (58,1); pow. wrocławskiego – 51,6 (60,1); Wrocławia – 57,9 (64,9),
5. język angielski podstawowy – 70,7 pkt. (-),
(średnia dla: Dolnego Śląska – 66,3 (-); pow. wrocławskiego – 67,6 (-); Wrocławia – 77,5 (-),

W sumie absolwent naszego gminnego gimnazjum osiągnął wynik – 300,7 pkt. Ten średni wynik jest wyższy niż średni wynik w województwie – 286 pkt. i w powiecie wrocławskim – 291,3 pkt. Jednakże daleko niższy niż średni wynik w pobliskim Wrocławiu – 329,1 pkt.
Nasi gimnazjaliści osiągnęli średnio lepsze wyniki we wszystkich blokach egzaminacyjnych w stosunku do średniej w województwie i powiecie. Jednocześnie osiągnęli niższe wyniki we wszystkich blokach - od gimnazjalistów z Wrocławia.

Na tle gimnazjów zlokalizowanych w powiecie wrocławskim nasze gimnazjum ponownie uplasowało się na 7 miejscu – na 17 gimnazjów gminnych.

Najlepsze 10 gimnazjów w naszym powiecie:
1. Gimnazjum w Kamieńcu Wrocławskim (G. Czernica) – 328.9 pkt..
2. Gimnazjum w Długołęce (Gmina Długołęka) – średnia 325,6 pkt.
3. Gimnazjum w Czernicy (G. Czernica) – 325,3 pkt.
4. Gimnazjum w Bielanach Wrocławskich (G. Kobierzyce) – 311,8 pkt.
5. Gimnazjum w Jaszkotlach (G. Kąty Wrocławskie) – 305,4 pkt..
6. Gimnazjum w Jordanowie (G. Jordanów Śl.) – 301,5 pkt.
7. Gimnazjum w Siechnicach (G. Siechnice) – 300,7 pkt.
8. Gimnazjum w Sobótce (G. Sobótka) – 293,9 pkt.
9. Gimnazjum w Wilczycach (G. Długołęka) – 291,1 pkt.
10. Gimnazjum w Brzeziej Łące (G. Długołęka) – 283,4 pkt.

Niestety do najlepszyego gimnazjów w powiecie brakuje naszemu gimnazjum równie dużo jak do średniej wrocławskiej.

Ciekawostka jest rownież to, iż pierwsza dziesiątka ulega wyraźnej stabilizacji. W bieżącym roku weszły do niej tylko dwa nowe gimnazja. Pierwsza piątka w ogóle się nie zmieniła (poza awansem z czwartego miejsca na pierwsze gimnazjum w Kamieńcu Wrocławskim).

Porównując średnie wyniki gimnazjalistów w układzie całych gmin (mamy jedno gimnazjum, niektóre gminy mają po kilka) nasza Gmina wyraźnie awansowała i lokowała się na trzecim miejscu stawki (w ubiegłym roku byliśmy na miejscu piątym). Pierwsze miejsce wśród gmin utrzymała Czernica ale dalej nastąpiły znaczące zmiany. Zwiększeniu uległy również różnice punktowe.

1. Gmina Czernica (średni wynik ucznia) – 320,4 pkt. (poprzednio 1 miejsce),
2. Gmina Jordanów Śląski – 301,5 pkt. (poprzednio 9 miejsce),
3. Gmina Siechnice – 300,7 pkt. (poprzednio 5 miejsce),
4. Gmina Sobótka – 293,9 pkt. (poprzednio 6 miejsce)
5. Gmina Kobierzyce – 289,8 pkt. (poprzednio 2 miejsce),
6. Gmina Kąty Wrocławskie – 289,8 pkt. (poprzednio 3 miejsce).
7. Gmina Długołęka – 289,8 pkt. (poprzednio 4 miejsce).
8. Gmina Żórawina – 271,2 pkt. (poprzednio 7 miejsce).
9. Gmina Mietków – 263,2 pkt. (poprzednio 9 miejsce).

Na koniec proponuję porównanie średniego wyniku ucznia naszego gimnazjum ze średnimi w gimnazjach we Wrocławiu. Na 66 wrocławskie gimnazja (komunalne, prywatne i specjalne) nasze gimnazjum ulokowalo się na 40 miejscu. W poprzednim roku na 65 wrocławskich gimnazjów lokowaliśmy się na 35 miejscu. Spadliśmy więc o 5 pozycji.

Wnioski:
1. Poziom kształcenia w naszym gimnazjum powoli rośnie w stosunku do średniej w powiecie i województwie.
2. Powiększa się dystans między naszym gimnazjum a gimnazjami we Wrocławiu. To porównanie zaczyna wyglądać tragicznie.
3. Oświata gimnazjalna we Wrocławiu wyraźnie się dzieli na dwie grupy. Aż 15 wrocławski gimnazjów osiągnęło średni wynik poniżej 250 punktów (niż 50 % punktów do zdobycia). I aż 27 gimnazjów wynik powyżej 320 punktów, tj. powyżej najlepszego wyniku gimnazjum w naszym Powiecie Wrocławskim.
4. Poziom kształcenia w naszym gimnazjum zdecydowanie odbiega od oczekiwań mieszkańców.
5. W obowiązującym systemie rekrutacji do szkół ponad gimnazjalnych (duże znaczenie punktów egzaminacyjnych) nasza młodzież ma bardzo ograniczone możliwości dostania się do dobrych szkół (np. do któregoś liceów oznaczonych liczbami od 1 do 14).
6. Ze względu na niski poziom kształcenia w szkole podstawowej w Siechnicach (porównaj wyniki) gimnazjum ma ograniczone możliwości nadrobienia powstałych wcześniej deficytów.
7. Gmina Siechnica finansuje nasze gimnazjum na wyższym poziomie niż finansuje swoje swoją oświatę (np. gimnazja) Wrocław (dane mogę udostępnić).
8. Potrzeba debaty publicznej nad zaistniałą sytuacją, porządnie przygotowanego programu naprawczego obejmującego całość edukacji w Siechnicach (przedszkola, szkoła podstawowa, gimnazjum) i konsekwencji w jego wdrażaniu.
G. Roman

arabella
Posty: 64
Rejestracja: środa, 5 września 2012, 15:45

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: arabella »

Może wystarczy tej obłudy i zarozumialstwa. Niektórzy wymądrzają się na każdy temat. Zróbcie porządek u siebie "na górze". Aktualnie zarządzający (od burmistrza przez radnych po dyrektorów placówek) ponoszą winę za poziom nauczania i całą resztę. Niech się Pan zdecyduje, czy jest dobrze czy jest źle . Po co ciągle pisze Pan o niskim poziomie skoro podsumowując Radę Mieszkańców pada stwierdzenie, że w szkole siechnickiej jest wszystko w porządku.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Zbliża się 15 lipca. Pora na przerwę wakacyjną.
Życzę wszystkim moim czytelnikom dobrych wakacji.
Spokamy sie na "Forum" po 15 sierpnia.
Kampania do tegorocznych wyborów samorządowych nabierze wówczas tempa.
GRoman
Ps. Pani "arabello" nikt nie jest doskonały. Pani też nie.

arabella
Posty: 64
Rejestracja: środa, 5 września 2012, 15:45

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: arabella »

Besserwisser.Na niektórych stanowiskach wypadałoby trochę jednak więcej od siebie wymagać, a nie tworzyć zasłony dymne na zawołanie. Budził Pan do tej pory zaufanie (również moje). W latach wcześniejszych coś zrobił Pan dla Siechnic, ale od jakiegoś czasu NIC. Może jednak warto się "poderwać".

blyskawica
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2014, 19:44

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: blyskawica »

Ja również, korzystając z urlopu, bo nie jak co roku... , pragnę wypowiedzieć się w sprawie
wyników egzaminu gimnazjalnego. Wypowiedzi Groma odnoszące się do funkcjonowania
Gimnazjum w Siechnicach są wyjątkowo niesłuszne i mam wrażenie, że podszyte osobistymi
pobudkami, a nie rzekomą troską o wspólne dobro i stan oświaty w naszej gminie... Moja
córka ukończyła właśnie edukacje we wspomnianej placówce. Jestem dumna z wyników, które
osiągnęła (zarówno na świadectwie jak i na egzaminie gimnazjalnym). Pozwoliły jej one bez
najmniejszego trudu dostać się do doskonałego liceum we Wrocławiu (VII L.O). Niebagatelną rolę w
procesie edukacyjnym odgrywają nauczyciele i Dyrektor Szkoły, ale również rodzice, którzy
zobowiązani są do wspierania, mobilizowania i kontrolowania swoich pociech. Czy wszyscy rzetelnie
się tego podejmujemy? Zapewniam, że najdoskonalszy pedagog niczego nie zdziała, gdy na szkolnej
wywiadówce przemawia on do kilku zaledwie rodziców.... W mojej ocenie Gimnazjum w
Siechnicach zachęca swoich uczniów do wytężonej pracy, która daje znakomite efekty. Córka nie
musiała korzystać z korepetycji ani żadnych zajęć dodatkowych, ponieważ szkoła przygotowała ją
doskonale do kontynuowania nauki w przyzwoitym liceum. Uczęszczała ona za to na szereg
bezpłatnych zajęć realizowanych na terenie szkoły, które przyczyniły się do rozwijania jej
zainteresowań i uzdolnień. Szczególnie upodobała sobie zajęcia plastyczne i sportowe, i o ile
młodemu człowiekowi można wybaczyć niekiedy zbyt dalece posuniętą chęć do rywalizacji, to trudno
mi zrozumieć obsesyjną wręcz skłonność Groma do konkurowania z innymi.....(szkołami). Ciekawa
jestem, jaką dyscyplinę sportu ( tak gorliwie) uprawiał Pan w młodości???:) Pańskie
coroczne posty podważające jakość pracy szkoły przyczyniają się do tego, iż rodzice naprawdę
uzdolnionej młodzieży, skłaniają się ku temu, by wysyłać swoje pociechy do szkół wrocławskich.
Jestem przekonana, że uczniowie Ci mogliby odnosić znakomite sukcesy w naszej szkole,
tymczasem pracują oni na sukces szkół, do których uporczywie porównuje Pan nasze
gimnazjum..... Drogi Gromie! „Odstrasza” Pan swoich mieszkańców, rozlicza placówki, zachęca do
publicznych debat, a nie tędy droga..... Czy w tym wyraża się troska o wspólne dobro???? Nie
sądzęJ Współczesna szkoła wymaga sprawnego, rozsądnego i sumiennego kierownictwa. Gimnazjum
w Siechnicach takie posiada, ale według mnie edukacja potrzebuje także współdziałania organizacji
pozaszkolnych.... I jeszcze jedno! Zdaję sobie sprawę, że redagując posty, skupiamy się głównie na
czytelnym i zrozumiałym przekazie, ale może warto by Przewodniczący Rady Miasta, poruszając
problemy związane z oświatą, doszlifował ortografię, ponieważ istnieje ryzyko, iż test humanistyczny
w zakresie języka polskiego napisałby Pan słabiej w stosunku do uczniów ze szkół wrocławskich....
Pozdrawiam

irenanowicka
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:54

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: irenanowicka »

Wnioski do budżetu na rok 2015.
Wzorem lat poprzednich Rada Miasta Siechnice prosi mieszkańców o propozycje wniosków do budżetu gminy na rok 2015.
Wnioski można zgłaszać na Forum, w zakładce Siechnice - przyszłość miasta.

W imieniu Przewodniczącego Rady Miasta - Irena Nowicka, sekretarz RM.

racjonalna
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 17 lipca 2014, 18:56

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: racjonalna »

Nawiązując do postu błyskawicy:
Ja również jestem matką absolwentki siechnickiego gimnazjum i oburzył mnie post Pana Groma. Pomimo tego, iż moja córka nigdy nie była prymuską, to widziałam jej starania i chęci do zdobywania wiedzy. Nie rozumiem dlaczego mamy skupiać się wyłącznie na najlepszych uczniach, zapominając o tych, którzy uczą się nieco słabiej. Świat nie składa się wyłącznie z prymusów, którzy potem zostają profesorami albo "Panami na wysokich stanowiskach". Uważam, że kadrę nauczycielską naszego gimnazjum charakteryzuje indywidualne podejście do KAŻDEGO ucznia, bo jak wiemy, nie każdy ma te same potrzeby i potencjał. Z Pana wypowiedzi można by wnioskować, iż liczą się dla Pana wyłącznie wybitne jednostki, co według mnie źle o Panu świadczy. Najłatwiej jest komentować i krytykować coś, na czym się w ogóle nie zna. Swoimi postami wkłada Pan przysłowiowy kij w mrowisko i czeka na reakcję. Proponuję aby zajął się Pan w końcu swoją pracą, bo jak na razie znajduje Pan czas tylko na krytykę wszystkich instytucji w naszej gminie.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Witam serdecznie.
Gratuluję córce przyszłej nauki w VII LO. To świetne liceum. Zwłaszcza dla tych, którzy w przyszłości chcą wybrać zawód lekarza.

Niestety, nie mogę zgodzić się z większościom stwierdzeń podanych w poprzednich postach. Zwłaszcza, że w dużej mierze skupiają się na osobie piszącej a nie na problemie jakim jest jakość nauczania w naszej siechnickiej oświacie.

Problem istnieje i przez, to że się przestanie o nim mówić i pisać nie zniknie. Tu nie chodzi o te 5 czy 10 % naszej najzdolniejszej młodzieży, ona sobie poradzi. Chodzi o tych, którzy osiagają wyniki średnie i poniżej (na podstawie znormalizowanych egzaminów państwowych jednakowych dla wszystich szkół danego typu). To oni przede wszystkim kształtują średni wynik szkoły. Ten wynik najlepiej pokazuje przyszłe perspektywy zawodowe jej absolwentów szkoły. Jeszcze raz powtarzam, chodzi o wynik średni!
A z tym wynikiem jest tak jak pokazują to proste matematyczne wyliczenia, których wyniki podałem do publicznej wiadomości (w oparciu o dane państwowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu).

Na podniesiony problem (kształcenie) można mieć różne spojrzenie.
Cieszyć się, tym co się ma!
Krytykować w czambuł!
Czuć niedosyt i uważać, że możemy mieć (nasza młodzież może mieć) lepsze wyniki.
Jestem zwolennikiem tej ostatniej oceny. Czuję niedosyt i uważam, że możemy mieć o wiele lepszą oświatę niż mamy. Tym bardziej, że jest to na dziś najważniejsze zadania gminy - władz i jej mieszkańców.

PS. Proszę pamietać! Każdy z nas ma ograniczenia.
Ja mam kłopoty z ortografią. Ktoś inny, aby liczyć - posługuje się kalkulatorem. Są tacy, co nie mogą opanować obsługi pilota do telewizora czy też telefonu komórkowego (poza podstawowymi funkcjami).
Znam takich co mają kłopoty z orientacją w terenie. Jedni języków uczą sie łatwo, inni mają z tym ogromna kłopoty. I tak dalej.
Nie znaczy to jednak, że wszystko co robią i mówią nie ma sensu.

Na poprawę tych wspomnianych wyżej niedoskonałości mamy wpływ - niestety zwykle ograniczony.
Na pewno mamy jednak mamy wpływ na to, aby stawiając komuś poważne zarzuty (np. prywaty lub nieróbstwa) formułować je w sposób otwarty (pod własnym nazwiskiem) i udokumentowany.

GRoman

ewawolska
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2014, 16:58

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: ewawolska »

Kilka dni temu zamieszczono bardzo ciekawy i ważny post rodziców dzieci klas najmłodszych o przygotowaniach lub bardziej ich braku do nowego roku szkolnego w SP Siechnice. Tekst "wyparował", mimo, że były tam tylko merytoryczne - bardzo krytyczne uwagi do dyrektorki, jej wice, joszu i burmistrza. Nie było obrażania, chamstwa, itp. Dlaczego tekst zdjęto? Nie jest to jedyny taki przypadek. Czy wróciła cenzura? Już działa.
Bardzo proszę autora o powtórne umieszczenie postu.
Ciekawe, czy mój post zniknie? Mam kopię.

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

W imieniu Rady Mieszkańców Siechnic, w związku z trwającymi pracami nad projektem budżetu naszej gminyna na 2015 rok proszę wszystkich mieszkańców Siechnic o zgłaszanie swoich propozycji.
Pomysły można zamieszczać na niniejszym wątku do dnia 10. września br.
W dniu 15 września Rada przekaże je do władz Gminy.
GRoman
PS. Czy Państwo też dostają rachunki za wodę i ścieki jednorazowo za kilka miesiecy? Ten z przed dwu dni jest rekordowy, tym razem za 5!

mieszkaniec
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 08:36

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: mieszkaniec »

Odnośnie brakującego postu to trochę jestem zaskoczony gdyż przeglądam to forum codziennie (czasami nawet kilka razy) i nie przypominam sobie postu, który ostatnio by zniknął. Jeżeli tak jest to proszę niech autor zamieści go jeszcze raz, ale ja szczerze wątpię by tak było.

ODPOWIEDZ