Przedszkole Siechnice czy Św. Katarzyna

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
marim
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2015, 21:10

Przedszkole Siechnice czy Św. Katarzyna

Post autor: marim »

Proszę o opinie rodziców na temat przedszkoli publicznych w Siechnicach i Św. Katarzynie.

fajny-basik
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 23 lipca 2010, 13:23

Re: Przedszkole Siechnice czy Św. Katarzyna

Post autor: fajny-basik »

Witam,
nie znam przedszkola w Katarzynie, ale za to dobrze znam przedszkole w Siechnicach.
Trudno mi jest napisać wszystko co mam do wylania na tą placówkę - nie polecam.
Wiele jest do zarzucenia zarówno kadrze przedszkolnej, pomocom technicznym, jak i samej dyrekcji.
Co prawda dziecko uwielbia tam chodzić, jednak jej relacje z działań opiekunek są momentami przerażające.
Przedszkole znakomicie realizuje podstawę programową, dzieci uczą się wiele, widać ogromny rozwój. A z drugiej strony - metody realizacji pozostawiają wiele do życzenia (brak poszanowania dla godności dziecka, jego indywidualności, a także przekonań rodziców).
Poza tym strasznie rażą mnie pro kościelne działania placówki. Za przykład niech służy galeria zdjęć z 30-lecia przedszkola https://picasaweb.google.com/106623899599720895621/XXXLecie
oraz ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=RVXpZcXgIOI.

mala831
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 1 kwietnia 2008, 20:39

Re: Przedszkole Siechnice czy Św. Katarzyna

Post autor: mala831 »

Ja gorąco polecam przedszkole w Siechnicach. Moje dziecko uczęszcza do niego już drugi rok i jesteśmy bardzo zadowoleni. Bardzo dobra opieka, zajęcia dodatkowe (rytmika, angielski, tańce), opieka logopedy oraz inne dodatkowe atrakcje takie jak teatrzyki, zajęcia muzyczne z Dziadkiem Bachem, zajęcia otwarte z rodzicami, pikniki rodzinne. Nigdy nie mieliśmy problemu z kontaktem i rozmową z opiekunkami. Nie spotkałam się też z brakiem poszanowania godności dziecka. Dziecko chodzi do przedszkola bardzo chętnie (chociaż początki były ciężkie), przynosi do domu bardzo dużo różnych prac plastycznych.
Zarzut, że przedszkole prowadzi działania pro kościelne jest dla mnie po prostu śmieszny a przytoczone linki wyglądają jak próba znalezienia sensacji tam gdzie jej nie ma.
Patrona przedszkola wybierali rodzice - każdy mógł zgłosić swoją propozycję. Wybrany został Jan Paweł II. Nadanie imienia patrona placówce zostało połączone z obchodami 30-lecia przedszkola. Skoro patronem jest Jan Paweł II to chyba nikogo nie powinien dziwić obraz i fotografie z Jego wizerunkiem...

fajny-basik
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 23 lipca 2010, 13:23

Re: Przedszkole Siechnice czy Św. Katarzyna

Post autor: fajny-basik »

"Zarzut, że przedszkole prowadzi działania pro kościelne jest dla mnie po prostu śmieszny a przytoczone linki wyglądają jak próba znalezienia sensacji tam gdzie jej nie ma."

Dla mnie to jest nieprawdopodobne, że w kraju, gdzie Instytucje Państwowe z założenia ustawy zasadniczej są świeckie nikogo nie rażą takie obrazki, wybór takich patronów i powszechna indoktrynacja.
Patrona wybierali rodzice - ja nie wybierałam.
Fotografie mnie dziwią, tak samo jak "ołtarzyk" na wejściu do placówki i udział księdza na obchodach 30 lecia przedszkola.
Dziwi mnie to wszystko, chociaż żyję w kraju, gdzie już nic mnie dziwić nie powinno...

BTW - film nie jest mojego autorstwa :)

mmilk
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 09:03

Re: Przedszkole Siechnice czy Św. Katarzyna

Post autor: mmilk »

Moje dziecko wiele lat temu uczęszczało do tego przedszkola, ale filmik z korytarza i ołtarzyk, przypomniał mi hol kościoła a nie wystawę o swoim patronie. Szkoła w Siechnicach ma patrona Mikołaja Kopernika a nie zauważyłam ołtarzyków ku jego czci. Takie celebrowanie świętego to chyba w kościele lub w kaplicy.
Epatowanie świętością, jest przerażające. Wpływ księdza proboszcza chyba przekracza trochę granice, ale w naszej miejscowości takie przypadki zdarzają się nagminnie.
Przy Kwiatowej najpierw poprzedni proboszcz wybrał sobie miejsce na postawienie krzyża przy śmietnikach, później domagał się przeniesienia śmietników. Spółdzielnia się nie ugięła ale i tak zainwestowała w poprawę wizerunku śmietników. Niedługo w przedszkolu powstanie pewnie kaplica, patron patronem, bo Jan Paweł był wielkim człowiekiem ale zawłaszczanie przestrzeni świeckiej takim ołtarzykami jest przerażajace.

marim
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2015, 21:10

Re: Przedszkole Siechnice czy Św. Katarzyna

Post autor: marim »

Proszę jeszcze opinie o Świętej Katarzynie. jak wygląda tam opieka nad dziećmi, zajęcia dodatkowe, wyżywienie itd.

Peccadillo
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 31 lipca 2015, 14:37

Re: Przedszkole Siechnice czy Św. Katarzyna

Post autor: Peccadillo »

A ja jeśli to możliwe prosiłbym o opinie jak postrzegacie prywatne przedszkole Babyroom? Zamierzam tam zapisać synka ale nie wiem nic o tym przedszkolu... ;/

vagiz
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 16 lipca 2015, 10:37

Re: Przedszkole Siechnice czy Św. Katarzyna

Post autor: vagiz »

Oni chyba nie są z Siechnic?

ODPOWIEDZ