Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Awatar użytkownika
powiatwro
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 29 września 2014, 10:35
Kontakt:

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: powiatwro »

Dyskusja gorąca... można część energii przeznaczyć na klikanie za SWOIM kandydatem
Na kogo zagłosuje w II turze?

szczurek
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2012, 21:31

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: szczurek »

Smok pisze: Żal mi ludzi którzy nieświadomie oddadzą swój głos na osobę ,
która zgrabnie wykorzystuje kilka socjo-sztuczek,
aby przedstawić wyborcom swoje poglądy niczym David Copperfield,
a kiedy kurtyna opadnie, okaże się ,że wszystko było doskonałą iluzją.
Trafnie to Pan określił!
Szkoda że mamy tak mało mieszkańców którzy patrzą trzeźwym okiem na obecną sytuację w Gminie.
Niektórzy pewnych rzeczy nie widzą, a może po prostu nie chcą, widocznie muszą mieć w tym jakiś interes... dlatego tak zajadle i agresywnie bronią U.
smutne że niektóre osoby patrza tylko na własne korzyści i stoja za nim, niezaleznie od jego poczynan, zawiodlam sie bardzo na tych osobach. no ale jak pisalam - osobiste korzysci. pierwsze ławki w kosciele, a gdzie wasze sumienie? szkoda ze w dzisiejszych czasach juz malo kto ma zasady moralne, byleby dopiac swego, nie ważne jakim kosztem, po trupach do celu, nie patrzac nawet na dobro wlasnej miejscowosci!
Mimo wszystko wierzę że prędzej czy później ludzie zrzucą klapki z oczu a sprawiedliwości stanie się zadość, oby nie było za późno dla naszej Gminy :cry:
Ostatnio zmieniony środa, 19 listopada 2014, 20:47 przez szczurek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: bart21 »

A ja tam sie ciesze z wynikow, szkoda tylko, że druga tura musi sie odbyc... Ale wydaje mi sie, ze calosciowy wynik p. Fitka mowi sam za siebie - na burmistrza raczej szans nie ma, do powiatu sie nie dostal...

http://www.powiatwroclawski.pl/images/a ... skiego.pdf

chyba jednak ludzie pamietaja jego "zaslugi" - i to mnie cieszy najbardziej - nie chca zmieniac obecnego. Takie zmiany ich nie interesuja.

kfiatek73
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 12:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: kfiatek73 »

Ciekawe, czy dalej będziesz się cieszył jak dr. Provident doprowadzi gminę do podobnego stanu jak Rewal. Czyli prosty kurs na zarząd komisaryczny...

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 32
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 10:23

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Smok »

Jak powiedział Józef Stalin:
Nie ważne kto głosuje,
ważne kto liczy głosy !
Dr. Provident ( bardzo mi się spodobało) powciskał swoją sitwę gdzie trzeba.
Co by nie mówić, w manipulacji Milanek osiągnął wtajemniczenie na czarny pas.

Karolaa
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2014, 06:48

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Karolaa »

Smok pisze:Co by nie mówić, w manipulacji Milanek osiągnął wtajemniczenie na czarny pas.
Oj tak. Choć oczywiście to nie on, nigdzie się wszak nie podpisał. To "głos ludu" - niezły poziom ten lud prezentuje.

Te wszystkie "niezależne" tajemnicze grupy oburzonych mieszkańców roznoszące po gminie kserówki z dokumentów służbowych gminy (skąd je mają, któryś z urzędników "zgubił"???) z dołączonymi listami wyrażającymi oburzenie.

"Lotne brygady" w kominiarkach i z zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi aut, niszczące banery konkurentów. Tak "lotne", że czasem dolatują do I piętra niszcząc "przypadkiem" banery zwolenników Doktora, budząc przy tym jeszcze śpiące spokojnie dzieci :).
Jak "Pruszków kontra Wołomin".

"Graficiarze" upiększający publiczne mury jakże równo wypisanymi hasłami - to zapewne kwiat siechnickiej młodzieży wyraził swój sprzeciw.

Normalnie strach się bać sąsiada.


Do tego publikacje na stronie gminnej - słupki z budżetem w pięknej, oczywiście całkowicie przypadkowej czerwono-niebieskiej kolorystyce, nie pokazujące jednak zadłużenia spółek miejskich.

Jakieś dane o zatrudnieniu, które, o dziwo, nie zmniejszyło się za bardzo od czasów poprzedniego burmistrza, za to koszty utrzymania tej ekipy ponoć dziwnie wzrosły.

Plus to epatowanie tytułami naukowymi - że sam Doktor, to jeszcze rozumiem (ponoć specjalista od prawa finansowego - i nie poradził sobie przez 4 lata z sytuacją finansową gminy?), ale szef jego komitetu to nawet dr hab., tylko po co się tym chwalić? (W kontekście organizacji debaty przecież nie ma to znaczenia)? Jak dzieciom podpisuje zgodę na wycieczkę, to też się podpisuje per dr hab.?

Wymieniać można długo.

Szkoda tylko, że ciemny lud łyka wszystko niczym przysłowiowy młody pelikan. Cóż...

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: obserwatorgminny »

snajper pisze: Na koniec co do konkretów. Pójdę na łatwiznę. W trakcie minionej kampanii wyborczej otrzymałem do skrzynki m.in. gazetki Panów Romana, Krawczyka i Usaka. Z gazetki aktualnego burmistrza jeżeli chodzi o wykonane inwestycje wyczytałem:
- budowa żłobka
- rozbudowa szkoły podstawowej w Siechnicach
- zespół boisk Moje Boisko Orlik 2012 wraz z budynkiem zaplecza w Siechnicach
- rozpoczęcie inwestycji sali gimnastyczno-sportowej w Radwanicach
- budowa hali sportowej w Żernikach Wrocławskich
- boiska przy SP w Kotowicach
- remont i modernizacja budynku biblioteki w Świętej Katarzynie
- droga Sulimów-Prawocin
- ulica Grabskiego w Siechnicach
- remont ulicy Wrocławskiej w Żernikach Wrocławskich
- ulica Leśna w Kotowicach
- pierwszy etap ulicy Słonecznej w Świętej Katarzynie
- modernizacja ulic Gwiaździstej, Radosnej, Podgodnej w Radwanicach
- budowa chodnika w Iwinach
- kanalizacja w Żernikach Wr., Groblicach i Zębicach
- rekultywacja składowiska odpadów w Sulęcinie
- rewitalizacja 10 budynków w Siechnicach
- budowa budynku socjalnego przy ul. Wiosennej w Siechnicach
- parking przy przychodzni zdrowia w Św. Katarzynie
- remont ZOZ w Św. Katarzynie
Przeprasza, że tyle wypisałem, ale to tylko te najbardziej kosztowne, ale widoczne inwestycje. Chyba, że kolego pawlo stwierdzisz, że nie zostało to wykonane w tej kadencji. Ja się jednak będę upierał, że za realizację ww. spraw odpowiada burmistrz Milan Usak.

I to wszystko to nic :)
Tym razem będzie merytorycznie,bez żadnych podtekstów.Postaram się przedstawić fakty dotyczące trzech tematów powyżej zacytowanych z osiągnięć Burmistrza Siechnic.
1.rewitalizacja 10 budynków w Siechnicach - temat zainicjowany przez Fitka a zrealizowany z wydatną pomocą Romana, który pieniądze na rewitalizację po prostu...załatwił.Dzięki środkom finansowym z Urzędu Marszałkowskiego udało się zrewitalizować między innymi budynki wielorodzinne będące w zarządzie MSM Czechnica. Gmina Siechnice jako Lider Projektu poza ogłoszeniem przetargu na wybór inspektora nadzoru ( ,za którego oczywiście trzeba było zapłacić ze środków Wspólnot Mieszkaniowych) oraz obsługą w zakresie kontroli wydatkowanych nie swoich środków finansowych,nie uczestniczyła w zadaniu.
Prace udało się wykonać, dachy budynków np. ul.Fabryczna 22 kompleks przy EC Czechnica nabrały należnego im wyglądu.Pan Burmistrz całą kwotę wydatkowaną przez UE i MSM Czechnica "wciągnął" do budżetu - mówimy tu o pieniądzach rzędu 1 mln zł, zasługi wyraźnie przypisał swojej operatywności.I wszystko byłoby w porządku gdyby Pan Burmistrz nie zapomniał się rozliczyć z ....pieniążków. Obecnie jest już ponad rok po zakończeniu kontraktu a należnych Nam pieniędzy będących środkami własnymi MSM Czechnica ani widu ani słychu, ponoć pojawiły się proceduralne przeszkody w wypłacie środków....
2.ulica Grabskiego w Siechnicach - realizowana w ramach tzw.Schetynówek. Pan Burmistrz dla potrzeb realizacji zadania przejął część działek należących do MSM Czechnica oraz kilkudziesięciu właścicieli gruntu.Oczywiście należnego odszkodowania za przejęty teren nie zapłacił.Odwołuje się do wszystkich możliwych instancji administracyjnych i sądowych, starając się odwlec w czasie wypłatę odszkodowań.Jest to kilkadziesiąt tysięcy złotych należnych właścicielom.Mało tego,w trakcie budowy drogi okazało się,że ilość miejsc parkingowych uległa zmniejszeniu ( żywotnie zainteresowany tym tematem był radny Piotr Nowiński).Wtedy Pan Burmistrz zastosował wybieg prawny i w miejscu niezgodnym z prawem za pieniądze gminne na terenie Wspólnoty Mieszkaniowej wybudował pseudoparking zwany dalej placem manewrowym utwardzonym....... Tym samym wilk (Nowiński)syty i owca(Uszak)cała.A pieniążków nie widać......
3.stadion lekkoatletyczno - piłkarski w Siechnicach - kto rozsądnie myślący rozpoczyna budowę hali sportowej a właściwie widowiskowej patrząc na ogrom budowli nie kończąc budowy poprzedniego obiektu z dużą dotacją unijną? Sam odpowiem na to pytanie - ten ,który posiada zabezpieczone środki finansowe na budowę obydwu obiektów.Stadion należy skończyć do 06.2015 gdyż to ostatnia prolongata terminu realizacji w przeciwnym razie należy zwrócić zainwestowane pieniądze unijne wraz z odsetkami, termin oddania hali sportowej 02.2015. Czy może ktoś chce się ze mną założyć,że nie ma szans realizacji żadnej inwestycji?
A dlaczego?...bo nie ma pieniążków zarówno na inwestycje zaplanowane do realizacji w poprzedniej pięciolatce( coś mi ten zwrot przypomina, wszak jestem ponoć z tamtej epoki..)jak i na inwestycje bieżące..
Można by dalej wymieniać - żłobek..niespłacony,Słoneczna - po sprawach sądowych,itd.itp. wszędzie zgliszcza po działalności Burmistrza.

Z perspektywy czterech lat wstydzę się, że czynnie uczestniczyłem w kampanii wyborczej p.Uszaka, zresztą skutecznej i nie tak drapieżnej jak obecna kampania.Nie było "zielonych ludzików" skutecznie zdzierających wszystko co nie po linii najsłuszniejszej.
Życzę panu Uszakowi porażki w drugiej turze wyborów a wyborcom życzę żeby przejrzeli na oczy......

Dariusz Kliszewski

frodo
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 30 października 2010, 18:30

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: frodo »

Panie Darku, ważny, rozsądny, a przede wszystkim merytoryczny głos w dyskusji. Niestety, okazuje się, że to nie jest najważniejsze przed wyborami. Najzwyczajniej w świecie ludzie nie interesują się tym, co się dzieje wokół nich (nawet Ci wykształceni, po studiach, wydawałoby się obyci), a na domiar złego, niewiele rozumieją z tego co się dzieje. Oczywiście nie wszyscy, ale spory odsetek. Takimi najłatwiej manipulować.
Śmieszne są zwłaszcza zarzuty wobec Fitka. Wyciąganie takich tematów jak sprawa Zielonego Pagórka, wysypiska w Sulęcinie, krematorium w Radwanicach, itp. Szkoda, że nie zajmują się studiami Fitka. Im starsze tematy tym lepiej, niewiele ludzi pamięta o co chodzi, więc można różne rzeczy Fitkowi przypisać i nim straszyć.
Trzeba przyznać zielonym ludzikom z nocnej brygady lotnej, że są sprawni. Tuż przed ciszą zalepili każdy wolny kawałek gminy, zamazali wulgaryzmami wiadukt, powrzucali ulotki do skrzynek... Tak się dzisiaj wygrywa wybory.
W jednym mają racje. Fitek jest trochę z innej epoki - myślał, że wystarczy merytoryczna dyskusja i uczciwa kampania. To się chłop zdziwił.

Awatar użytkownika
PanTalon69
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 17 października 2014, 13:06

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: PanTalon69 »

Wiele osób na tym forum wychwala mości panującego za przeprowadzone inwestycje, na zasadzie "bo on tyle zrobił". Nie biorą jednak pod uwagę możliwości finansowych gminy, gdyż albo nie mają dostepu do danych, wolą nie wiedzieć jak gmina jest zadłużona lub po prostu chcą widzieć to co im pasuje. Chcę powiedziec tylko tyle że dobry gospodarz to osoba która odpowiednio równoważy wydatki i dochody gminy. Podobnie ma się sprawa w budżecie domowym nie stać mnie na nowy samochód nie kupuję, nie mam pieniędzy na remont nie robię... nie wszystko na kredyt by się pokazać na zasadzie zastaw się a pokaż się. Ludzie my te ogromne kwoty będziemy musieli spłacać, jaśnie panujący np wygra te wybory i będzie dalej kontynuował swoją wizję rozwoju na kredyt. Gdy nadejdzie czas następnych wyborów sytuacja finansowa gminy może być już tak tragiczna że postanowi nie startować lub bedzie kandydował gdzieś wyżej. Nas jako gminę zostawi z tym całym finansowym bałaganem i wtedy się obudzicie z ręką w nocniku, bo praktycznie cały dochód gminy będzie szedl na spłatę zobowiązań i nie bedzie nas stać nawet na remont kilkunastu metrów chodnika. Dodam jeszcze że nie jestem zwolennikiem kontrkandydata w II turze, ja jako mieszkaniec gminy nie chcę jej upadku. Na przykładzie naszej Szkoły Podstawowej i obecnej dyrektorki która nie jest wybitnym fachowcem a nawet rzemieślnikiem w swoim fachu tylko znajomą milana i swoją niekompetencją spuściła szkołę na dno ( niestety gminne instytucje obecnie pełne są takich niekompetentnych przydupa..w)

TrabaBomba
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2014, 07:24

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: TrabaBomba »

Proszę Państwa rozliczenie dotychczasowych decyzji obecnego burmistrza będzie można wykonać dopiero za 4 lata tak jak teraz większość dużych inwestycji jest w spadku po Panu Fitku i długi z tamtych kadencji spadają na obecną kadencję. Dlatego, żeby prawidłowo ocenić "rządy" obecnego burmistrza należy poczekać kolejne lata.
Państwo piszecie o nieprawidłowościach w finansach gminy to proszę o wyjaśnienie dlaczego dotej pory ABW/CBŚ nie odwiedziło ratusza ? Jeżeli Jesteście praworządnymi obywatelami i dbacie o dobro naszej gminy to proszę o zawiadomienie odpowiednich instytucji jeżeli pojawiają się nieprawidłowości.

snajper
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 04:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: snajper »

Na stronie FB Siechniczanka znajduje się zaproszenie do debaty na terenie auli Gimnazjum w Siechnicach, która ma się odbyć w dniu 23.11.2014r. o godz. 16.00.

Zaproszenie skierował aktualny burmistrz do byłego burmistrza. Jeżeli zostanie przyjęte to wszyscy forumowicze będą mieli możliwośc zadania niewygodnych pytań obu kandydatom. To chyba rozsądne rozwiązanie wszystkich ww. poruszanych kwestii.

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Dobry wieczór,

Chciałbym poinformować, że przyjęliśmy zaproszenie komitetu Porozumienie Gmina Siechnice 2030 Plus do wzięcia udziału w debatach. Obecnie trwają rozmowy mające na celu ustalenie ostatecznych warunków przebiegu dyskusji przedwyborczych. Zależy mi na tym, aby debaty miały merytoryczny, kulturalny charakter. To, czego chciałbym uniknąć to wzajemne przerzucanie się oskarżeniami przez komitety wyborcze i stawianie bezpodstawnych zarzutów przez osoby podstawione w celu utrudnienia dyskusji. Liczę na to, że uda nam się dość do porozumienia i debaty odbędą się w zaproponowanych terminach. Jak tylko będziemy znać szczegóły, z pewnością państwa poinformujemy. Już teraz serdecznie zapraszam do uczestnictwa w spotkaniu.

Pozdrawiam,
Jerzy Fitek

Gumiś obserwator
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 2 listopada 2014, 23:15

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Gumiś obserwator »

Witam
Mam taką cichą nadzieję że Pan Milan nie oleje znowu mieszkańców i nie ucieknie z sali w towarzystwie zaufanych.
Przyjdziemy posłuchać jak nasz złotousty ściemniacz z Ratusza - Pan dr.Provident , będzie pokazywał wielce opanowany kunszt bajerowania mas.
Chciałbym aby wypowiadanych ,w trakcie debaty, kłamstw nie ukraszał swoim cynicznym uśmieszkiem - bo to może być źle odebrane przez to jego przereklamowanie .

Jest na każdej tablicy i słupie , jest w skrzynce na listy i na psie torebki - a w toalecie ze zdenerwowaniem zaglądam pod deskę z nadzieją że chociaż tam go nie znajdę , że zaznam spokoju w tym zacisznym miejscu.
Chociaż tu niech da nam spokój.
Życzę tego Wam drodzy Mieszkańcy

Jerzy Fitek
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:51

Re: Wybory tuż tuż. Czas na lepszego gospodarza !!

Post autor: Jerzy Fitek »

Edward Skiba w drugiej turze popiera moją kandydaturę. Bardzo dziękuję za jego zaufanie i gwarantuję, że nie zawiodę oczekiwań moich wyborców.

Obrazek

ODPOWIEDZ