Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
fabjola
Posty: 6
Rejestracja: środa, 26 marca 2014, 09:49

Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Post autor: fabjola »

Witam,
Mam ogromną prośbę, od tygodnia mieszkam w Siechnicach i nie mam pojęcie za bardzo o otoczeniu, czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie można kupić warzywa/ owoce od prosto od dostawców, czy jest w okolicy rzeźnik, albo może gdzieś jest jakiś regularny targ?

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi
Jola

fabjola
Posty: 6
Rejestracja: środa, 26 marca 2014, 09:49

Re: Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Post autor: fabjola »

Witam ponownie :)
widzę, że odsłon było wiele, żadnej jednak odpowiedzi.
Po paru tygodniach udało mi się ustalić, że w Oławie w piątki (w okolicach dworca PKS) jest targ, w tym również spożywczy. Wczoraj udało nam się tam dotrzeć i o ile trzeba się trochę nachodzić i poszukać, to parę produktów (prawdziwych) da się znaleźć.
Jest min mleko od krowy, jaja ze wsi, parę warzyw z własnej uprawy (tylko o to trzeba dopytywać), miody (ale o to łatwiej i we Wro).
No i podobno w soboty przyjeżdża czasem Pani z własnymi produktami w okolice przystanku Siechnice Osiedle, zaraz to sprawdzę i dam Wam znać :)
Pozdrawiam!
Jola

fabjola
Posty: 6
Rejestracja: środa, 26 marca 2014, 09:49

Re: Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Post autor: fabjola »

Z lekkim opóźnieniem, ale udało mi się dotrzeć do Pani, która sprzedaje swoje produkty.
Faktycznie kobitka ma swoje warzywa, potwierdza to nawet fakt, że ma niewielki wybór. Dzisiaj wszystko co miała (buraki, ogórki, koper, pietruszka, ziemniaki i pewnie parę pominęłam) było z jej pola, poza truskawkami, które były od sąsiada "zza miedzy" :mrgreen: .
Pani przyjeżdża we wtorki, czwartki i soboty od ok 7 rano (soboty wcześniej) i sprzedaje, tak jak wspomniałam niedaleko przystanku Siechnice osiedle, po stronie deja vu. Ja na razie nic u niej nie kupowałam, zrobiłam tylko wywiad :wink: ale być może ktoś zna te produkty i ma jakieś zdanie?

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Post autor: grom »

Problem ten ma rozwiązać tagowisko w siechnickim rynku. Przewidywane było do wybudowania już kilka lat temu, przy projektowaniu tego założenia. Władze gminy właśnie kończą jego budowę.
Kiedyś przewidywano, że będzie funkcjonować w cyklu sobotnim od godz. 8.00 do 12.00. Tylko dla handlu produktami spożywczymi (a więc bez szmat i chińszczyzny). Stoiska miały być rozbierane (montować mieli je zainteresowani handlem). Po zakończeniu targu stoiska miały być demontowane i przechowywane w budynku ratusza. Stoska miały mieć dostęp do prądu, wody i do zrzutu ścieków.
Na placu rynkowym miał być również stały szalet i dostęp do wody (zdrój), a w perspektywie fontanna (miejsce na nią to zielony kwadrat przed ratuszem).
Miałabyć również stworzona możliwość handlu z przystosowanych do tego smochodów (nabiał, pieczywo, mięso, wędliny).
Z oglądu zewnętrznego wynika, że władze Gminy prowadzą inwestycje zgodnie z tą niegdysiejszą koncepcją. Na pewno płyta rynku jest tak budowana.
Jeśli będą jakieś odstępstwa to na pewno niewielkie i pewnie konieczne.
Jest więc szansa, że jeszcze w tym roku kupimy warzywa i owoce na swoim własnym siechnickim targu.
Aby były "dobre" musimy tylko (Siechnice muszą) pozyskać dobrych dostawców i handlowćów.
GRoman

fabjola
Posty: 6
Rejestracja: środa, 26 marca 2014, 09:49

Re: Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Post autor: fabjola »

Wielkie dzięki za odpowiedź!!!
to by faktycznie rewelacyjnie rozwiązało sprawę, zastanawia mnie jedynie fakt, czy w Siechnicach jest zainteresowanie tego typu produktami, czy ludzie nie wolą kupić pomidorów razem z kosmetykami czy chemią, patrząc na odsłony mojego posta być może się mylę, ale znowu na odpowiedzi...
Tak czy inaczej dzięki za info!
Ja czekam z niecierpliwością na tagrowisko :mrgreen:
Jola

fabjola
Posty: 6
Rejestracja: środa, 26 marca 2014, 09:49

Re: Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Post autor: fabjola »

zdaje się, że z targowiska nici :(
czy ktoś może ma jakieś nowsze informacje, czy plany co do targowiska w Siechnicach zostaną zrealizowane?
Dzięki!
Jola

deqq
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 2 maja 2015, 23:17

Re: Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Post autor: deqq »

jakiś czas temu był regulamin targowiska przedstawiony do konsultacji, więc sprawy jakoś się toczą. Natomiast kiedy targowisko będzie otwarte to nie wiem.

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Post autor: katarzynah1987 »

Pamiętam informacje usłyszane prosto z ust pana z urzędu, że targowisko uruchomione będzie jeszcze przed Wielkanocą. :) Może nie ma chętnych do "wystawiania się"? Nie ukrywam, że sama zastanawiałam się nad sprzedażą artykułów spożywczych, lecz ja sądziłam, że to będą stanowiska targowe stałe, takie, które będzie można zamykać na noc z całym wyposażeniem, i że będzie możliwość podłączenia "ciężkiego" sprzętu, np. chłodziarki... Ale może i mój błąd, ponieważ rzeczywiście targowisko to targowisko, przywozi się swój asortyment rano, a po dniu pracy zabiera się z powrotem.

fabjola
Posty: 6
Rejestracja: środa, 26 marca 2014, 09:49

Re: Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Post autor: fabjola »

pozostaje nam czekać :)
dzięki za odpowiedzi!
Jola

joannag89
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2015, 11:36

Re: Świerza spożywka od dostawców w okolicy Siechnic?

Post autor: joannag89 »

Jeśli chodzi o targowisko to śledzę co jakiś czas gminną stronę i zakładkę "Zapytaj Burmistrza". 13 maja br. ktoś zapytał na kiedy planowane jest otwarcie targowiska, w odpowiedzi dostał - "zakończenie dostawy i montażu stoisk targowych przewidywane jest do końca czerwca br. Rozpoczęcie funkcjonowania targowiska planowane jest do 3 miesięcy od zakończenia dostawy i montażu stoisk".
Hmmm... zaraz koniec czerwca a stoisk ani widu, ani słychu. Wszystko się przeciąga. Cóż robić, ach cóż... Pozostaje czekać.

(załączam linki do pytań o targowisko:
http://www.siechnice.gmina.pl/strona-1927-odpowiedz_na_pytanie_nr_239.html
http://www.siechnice.gmina.pl/strona-1856-odpowiedz_na_pytanie_nr_233.html)

ODPOWIEDZ