ZMIANA PLANU ZAGOSPODAROWANIA SIECHNICE CENTRUM

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
TOMASZ J
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 21 września 2006, 21:29
Lokalizacja: Siechnice

ZMIANA PLANU ZAGOSPODAROWANIA SIECHNICE CENTRUM

Post autor: TOMASZ J »

Wczoraj w auli Gimnazjum w Siechnicach odbyła się publiczna debata na temat zmiany PLANU ZAGOSPODAROWANIA SIECHNICE CENTRUM (dla niezorientowanych podaję iż chodziło tutaj o teren pod przyszły Rynek Siechnic). Kto był mógł zaobserwować zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty spotkania. Mi jednak najbardziej utkwił w pamięci jeden szczegół, a mianowicie fakt iż na spotkaniu było około 100 mieszkańców naszej miejscowości. Nie wiem czym jest spowodowana tak niska frekfencja lecz obawiam się iż naszym mieszkańcom przestaje zależeć na naszej miejscowości. Bardzo często słyszy się słowa krytyki pod adresem niektórych osób - ale przecież zawsze przed ważniejszymi decyzjami organizowane były podobne do wczorajszego spotkania. Dlaczego mieszkańcy nie uczestniczą w tych spotkaniach a później nagle najgłośniej krytykują inwestycje jakie są prowadzone na terenie Siechnic. Mi osobiście plan ten bardzo się podoba nie jest on bowiem jedynie kreskami na papierze lecz wg mnie posiada "duszę". mam nadzieję iż władze gminy uchwalą zmianę planu jeszcze w tej kadencji a my za kilka lat będziemy mieli wspaniałe miejsce zarówno do odpoczynku jak i do pochwalenia się naszym znajomym czy też bliskim mieszkającym w innych miejscowościach. Będą bowiem kawiarnie, restauracje, place imprez okolicznościowych i wiele innych "rzeczy" którymi będzie można się poszczycić. Mój ukłon w stronę ludzi którzy tworzyli nowy plan w tym przede wszystkim dla Zbyszka Maćkowa.[/b]

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Welcome to the Jungle Tomek no nareszcie ktos ze starej ekipy SON sie pojawił zachecaj wiele osób by sie tu pojawiały. Tak czy owak popieram to co piszesz. Niech ludziska przychodzą na zebrania i wybory a nie później narzekają, juz nie raz sie na ten temat wypowiadałem.

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

TOMASZ J pisze:Wczoraj w auli Gimnazjum w Siechnicach odbyła się publiczna debata na temat zmiany PLANU ZAGOSPODAROWANIA SIECHNICE CENTRUM (dla niezorientowanych podaję iż chodziło tutaj o teren pod przyszły Rynek Siechnic). Kto był mógł zaobserwować zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty spotkania.
...a kto nie był, spodziewa się relacji ze spotkania ;). Możecie opisać, co było i jak? Na czym polegają "pozytywne i negatywne" aspekty zebrania? Coś więcej na temat projektu? Czy jest szansa, żeby spełniła się obietnica pana Grzegorza Romana, złożona na forum mieszkańców gminy, że wizualizacja projektu Centrum będzie umieszczona w Internecie?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Siechnice, Jarzębinowa
Kontakt:

Post autor: admin »

Witam, mam nadzieję, że niedługo na stronie miasta uda się umieścić wizualizacje planu, trwają rozmowy z Pracownią Projektową Maćków. Czekamy także na sprawozdanie ze spotkania.

Na razie mogę przedstawić projekt budynku mieszkalnego który ma się mieścić w Centrum, bliżej gimnazjum. Jest to projekt firmy Polsystem (osiedle błękitne), zapraszam na: http://polsystem.net/centrum.jpg lub na stronę główną Polsystemu http://polsystem.net

Pozdrawiam,
Michał

TOMASZ J
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 21 września 2006, 21:29
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: TOMASZ J »

Cześć Przemku niestety wcześniej nie mogłem za bardzo wypowiadać się na forum ale to się poprawi. Chwilami moje wcześniejsze wypowiedzi można było zobaczyć jako ToPas więc nie jest tak że wogóle. Narazie

js
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 13:38

plany gdzie indziej

Post autor: js »

Miło patrzeć na rozwój Siechnic. Obecnie pracuję przy planach w jednym z dolnośląskich miasteczek. Jest ono jednym z wzorcowych miast w aspekcie przeprowadzonej rewitalizacji (http://www.panorama-miast.com.pl/79/html/luban.htm, http://wroclaw.hydral.com.pl/6153,obiekt.html, http://klodzko.naszemiasto.pl/wydarzenia/430640.html). Mam nadzieję, że budowa rynku w Siechnicach przyciągnie nowych inwestorów i wpłynie pozytywnie na wizerunek miasteczka. Nie wszystkie ambitne projekty rewitalizacji miast na Dolnym Śląsku przyniosły pożądane rezultaty (Polkowice),gdzie władze gminne z własnych funduszy wybudowały nowe kamienice, a teraz nie maja chętnych na ich wykup i dzierżawę. Oby Siechnicom udało się uniknąc poważniejszych problemów:)
Z pozdrawieniami JS

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

Budowa Centrum w Siechnicach opóźni się. Na wczorajszej sesji Rady Gminy radni nie głosowali nad zmianą mpzp dla Centrum:
wójt pisze:Dodatkowo równie fatalnie zakończyło się glosowanie nad wnioskiem radnego Lesława Kubika nad zdjęciem z porządku obrad uchwały w sprawie zmiany planu Siechnice Centrum. Pomimo pozytywnych opinii komisji 7 radnych z poza Siechnic i Radwanic zagłosowało za wnioskiem. Ponieważ wniosek mnie całkowicie zaskoczył nie zdążyłem zabrać głosu i wyjaśnić wątpliwości zgłoszone do materiałów na sesję, gdyż bezpośrednio po jego zgłoszeniu przewodnicząca zarządziła głosowanie nad tym wnioskim. Zdezorientowani radni z Radwanic wstrzmali się od głosu i gotowy b.dobry plan dla rozwoju miasta Siechnice nie został dzisiaj uchwalony i został zwrócony do prac na komisji. Bardzo szkoda, gdyż nowa RG po wyborach będzie mogła nad tą uchwałą głosować dopiero w grudniu. A kilku inwestorów od paru miesięcy czeka na jego uchwalenie i nie może rozpocząć przygotowanych do realizacji planów budowy kolejnych bloków mieszkalnych. W czarnych myślach na ten temat już widzę jak za chwilę już całkiem otwarcie podniosą się głosy i wnioski o podział naszej gminy. Obym się również w tym mylił. Podkreślam jako mieszkaniec gminy, że wg mojej wiedzy o finansach gminy, o wzajemnych powiązaniach Siechnic z resztą gminy będzie to bardzo, ale to bardzo złe rozwiązanie dla wszystkich. I tutaj naprawdę nikogo nie straszę i nie jest to kolejny element trwającej obecnie kampanii wyborczej. Gdyby do tego doszło (oby nie) to na najbliższe kilka (6-10) lat można będzie zapomnieć o planowanych w WPI inwestycjach w Siechnicach i na terenie pozostałej części naszej gminy
źródło: http://siechnice.pl/forum/viewtopic.php?p=6091#6091

js
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 13:38

Post autor: js »

Współczuję mieszkańcom takiego obrotu spraw. U mnie (w Lubaniu) trwała burza nad uchwaleniem planów przez blisko rok, ale rozchodziło się przede wszytskim o zakaz lokaliacji wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Aktualnie plany zostały uchwalone bez takich zapisów i supermarkety wyrastają jak grzyby po deszczu. Niestety to zwykła polityka i - co i kiedy będzie ustalone nie zależy od przedstawicieli wszystkich grup zawodowych.Niestety.
Szkoda, ze zwyczajne szaraczki nie mają wtedy głosu

ODPOWIEDZ