Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
wolfzan
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2012, 14:51

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: wolfzan »

grom pisze: PS. W budżecie gminy Siechnice na rok 2013 w dziale 600, Rozdziale 60014 -Lokalny Transport zbiorowy
na przewozy komunikacji autobusowej obsługujacej Gminę Siechnice i Gminę Wrocław oraz nowe linie i kursy, Gmina zaplanowała wydatek na poziomie 2.544.000 zł. Pora chyba aby nasi urzędnicy poważnie zajęli sie tym tematem.
Komunikacja miejska jest zawsze deficytowa i zawsze się do niej dopłaca, no ale to trzeba mieć jakieś pojęcie.

Moim zdaniem nie wszyscy kierowcy są tacy jak piszecie i zastanawiam się dlaczego nikt nie próbuje tutaj napisać jakichś pozytywnych opinii, tylko z góry samo zło....

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Kropka »

wolfzan pisze:
grom pisze: PS. W budżecie gminy Siechnice na rok 2013 w dziale 600, Rozdziale 60014 -Lokalny Transport zbiorowy
na przewozy komunikacji autobusowej obsługujacej Gminę Siechnice i Gminę Wrocław oraz nowe linie i kursy, Gmina zaplanowała wydatek na poziomie 2.544.000 zł. Pora chyba aby nasi urzędnicy poważnie zajęli sie tym tematem.
Komunikacja miejska jest zawsze deficytowa i zawsze się do niej dopłaca, no ale to trzeba mieć jakieś pojęcie.

Moim zdaniem nie wszyscy kierowcy są tacy jak piszecie i zastanawiam się dlaczego nikt nie próbuje tutaj napisać jakichś pozytywnych opinii, tylko z góry samo zło....
Samo zło? No proszę Cię. Kierowcy troszczą się o naszą ( w sensie pasażerów) kieszeń i proponują tańsze przejazdy co byśmy nie przepłacili. Przecież to się na PLUS dla nich zalicza <joke>.

Grom te wyliczenia są jak najbardziej słuszne. Kierowcy którzy nie wydają biletu nie robią tego w pojedynczych przypadkach tylko przez cały kurs.
Niki pisze:A nie uważacie, że gdyby bilety były tańsze to tego procederu by nie było, po drugie przykład nieuczciwości idzie z góry, wójt gminy przed wyborami wiele obiecuje, a w rzeczywistości jak 20 % obietnic wypełni to jest dobrze.
Niki mamy burmistrza. To po 1-sze. A po 2-gie za wszystkie takie decyzje odpowiadają osoby zasiadające w RADZIE GMINY a nie burmistrz. On tak na prawdę ma związane ręce. Jeśli oni powiedzą nie ( co miało w przypadku budowy ul Grabskiego - na marginesie radzę się zainteresować sprawą bo z decyzją rady miasta/gminy wiążą się spore koszty i straty - zrezygnowaliśmy ze schetynówki - nie ma szans na dostanie żadnej przez najbliższy rok/kilka lat - straty dla gminy i zahamowanie rozwoju infrastruktury drogowej, podpisaliśmy zobowiązanie że drogą będzie - trzeba zapłacić odszkodowanie inwestorowi który miał zamiar przenieść biznes z Wrocławia, do tego doliczcie koszta związane z zerwaniem umowy z wykonawcą - była już podpisana oraz koszty jakie ponieśliśmy w wyniku projektu - który za kilka lat będzie raczej nieaktualny - oraz ogłoszenia przetargu), to burmistrz może co najwyżej powiedzieć że nie zgadza się z takową decyzją.

szczurek
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2012, 21:31

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: szczurek »

Ja również zgłosiłam mailowo sytuację o której tutaj pisałam, zero odzewu. I z tego co piszą inni forumowicze,nic się w tej sprawie nie zmieniło. Jeśli ktoś "z góry" za tą sprawę się nie weźmie, kierowcy nadal będą się czuli bezkarni.

Niki
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 7 czerwca 2013, 09:50

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Niki »

Ja akurat już nie pisze o naszej gminie tylko ogólnie, bo takie sytuacje jak w naszej gminie pewnie są w całej Polsce.
Czy wy myślicie że zarząd gminy i przewoźnik nie wie o tym procederze, jak wy wiecie to oni tym bardziej. W naszym kraju niestety jest na to przyzwolenie i sami rządzący się tym nie interesują bo robią przekręty na większą skale.

ihabot
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 14 lutego 2006, 19:58

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: ihabot »

Hmm...muszę uderzyć się w pierś przez zaskoczenie sam nie przyjąłem biletu obładowany myślami i nie z chęci zysku bo to nie zysk. Uczciwa postawa zakładającej ten wątek zdopingowała Mnie , już więcej tak nie będzie. Dziękuje za ten temat...
Na marginesie... na własne oczy widziałem uszczuplanie wpływów do gminnych kas w rejonach nadmorskich. Dzieje się to w majestacie prawa...sprawa jest niezwykle prosta na 10 min przed odjazdem gminnego środka transportu zjawia się Bus .....

wolfzan
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2012, 14:51

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: wolfzan »

ihabot pisze:..
Na marginesie... na własne oczy widziałem uszczuplanie wpływów do gminnych kas w rejonach nadmorskich. Dzieje się to w majestacie prawa...sprawa jest niezwykle prosta na 10 min przed odjazdem gminnego środka transportu zjawia się Bus .....
....którego właściciel musi mieć licencję i pozwolenie na przewóz osób na określonej linii, zatem nie może sobie ot tak podjechać byle kto i zabrać ludzi.

ihabot
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 14 lutego 2006, 19:58

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: ihabot »

wolfzan pisze:
ihabot pisze:..

....którego właściciel musi mieć licencję i pozwolenie na przewóz osób na określonej linii, zatem nie może sobie ot tak podjechać byle kto i zabrać ludzi.


Oczywiście...od 23 lat byle kto nie dostaje licencji na nic w tym kraju. Byle kto.... nie dostaje pozwolenia wysyłania listu z blaszką...byle kto nie zagarnia dochodowych przewozów po torach a nie dochodowych pozbywa się...i kogo obchodzi urząd pocztowy w głębokich Bieszczadach który należy utrzymać włącznie z pracownikiem tam zatrudnionym...kogo obchodzi dług wewnętrzny..

canonierka
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 7 października 2012, 00:56

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: canonierka »

wolfzan pisze:....którego właściciel musi mieć licencję i pozwolenie na przewóz osób na określonej linii, zatem nie może sobie ot tak podjechać byle kto i zabrać ludzi.
I tu byś się zdziwił.
Od kilkunastu lat obserwuję sytuację na wrocławskim autobusowym...
Na kilku relacjach w kurach dalekobieżnych na kilkanaście minut przed odjazdem zjawiają się "busiarze" proponujący podwózkę za niższą cenę (oczywiście bez biletu).
W sytuacji kontroli na trasie - pasażerowie mają mówić, że są znajomymi kierowcy... albo, że jadą za darmo...
Swego czasu pisała na ten temat prasa, był reportaż w TVN...

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: grom »

Wychodząc z wydawało się prostego do rozwiazania problemu - uszczelnienia systemu dystrybucji biletów, zapędziliśmy się momentami dość daleko. Mam wrażenie, że niektórzy z nas zbyt daleko.
Są uczciwi przewoźnicy (busiarze) i są nieuczciwi, są uczciwe metody walki o klienta na rynku i są nieuczciwe, itd. Każdy przypadek jest indywidualny i powinien być rozważany jednostkowo.

Nasza sytuacja jest prosta. Nieuczciwi kierowcy i nieuczciwi pasażerowie okradają gminę, jedni bo nie wydają biletów inni bo mniej płacą za przejazd. I to jest problem na dziś do rozwiązania.
Z informacji, które pojawiły sie na tym wątku wynika że usługę przewozu (kursy autobusowe) zamawia i płaci za nią gmina, a wpływy ze sprzedaży biletów są jej dochodem.
Oczywistym jest więc, iż to gmina winna zadbać o to aby nikt nie uszczuplał jej potencjalnych dochodów.
Tym bardziej, że wydatki na tę dziedzinę gospodarki komunalnej są wysokie i stale rosną.

Nasza dyskusja pokazuje, że jako społeczeństwo obywatelskie zaliśmy egzamin. Zlokalizowałismy problem, podjęliśmy działania (sygnalizacja w gminie). Ponieważ nie dało to rezultatu podjęliśmy publiczną dyskusje, piętnujac proceder i wzmacniając tym samym sygnał skierowany do władzy. Chcemy zwracać pasażerom i kierowcom uwagę, jeśli zauważymy dalsze takie działania. Dalej może pójść tylko gmina. I to tylko ona może ten proceder ostatecznie ukrócić.

W dyskusji pojawił się też wątek osobisty. Kto zna się na komunikacji?
Stwierdzenie, iż do komunikacji się dopłaca jest truizmem. Problem nie tkwi jednak w tym, że się dopłaca - tylko w tym ile sie dopłaca i do jakiego standardu.
W roku 2013 mamy dopłacić do komunikacji 2.544.000 zł. Twierdzę,że to kwota duża. Tym bardziej, że jeszcze w 2011 roku wydaliśmy na tę usługę tylko 686.347 zł.
Dziś wydajemy na komunikację prawie cztery razy więcej pieniędzy niż półtora roku temu. Czy mamy 4 razy lepszą komunikację? Nie wiem jakie są przyczyny tak gwałtownego wzrostu kosztów. A może nie ma wtym wielkich tajemnic i tak musi być?
Do poważnej dyskusji nad tymi wątkami trzeba mieć dostęp do pełnych materiałów znajdujących się w gminie. Trzeba (jeśli jest) zapoznać się z polityka transportową gminy.

Wróćmy jednak do początku naszej dyskusji. I tu konkluzja jest jedna. Trzeba ukrócić proceder z przejazdami bez biletów. Zubarza to nasżą gminę i deprawuje naszych mieszkańców, zwłaszcza młodzież.

Grom

Niki
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 7 czerwca 2013, 09:50

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Niki »

Piszesz o wychowaniu młodzieży, a z czego ta młodzież ma płacić za bilet 4,40 zł w jedną stronę, przypomnę tylko że bezrobocie wśród młodych jest masakryczne, może gmina powinna sobie skalkulować cenę biletu, może przy mniejszej cenie za bilet będą większe wpływy i nikt nie będzie kupował ulgowych wirtualnych biletów.

szczurek
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2012, 21:31

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: szczurek »

Niestety sytuacja jest coraz gorsza. Jechałam dzisiaj do Wrocławia autobusem i kierowca nie wydał mi biletu gdyż stwierdził że ma popsutą kasę. Pytam "jak to popsutą?", "no popsutą" odpowiedział.
Sprawdzać mu nie chciałam, chociaż wiedziałam że to kłamstwo, usiadłam więc na siedzeniu obok i obserwowałam... innym pasażerom nie wydawał biletów również, ale nikt się nie skarżył na to. Na przystanku przy SP w Siechnicach wsiadło dużo młodzieży,większosć osób "kupowało bilety", natomiast dwóch chłopców przeszło obok kierowcy bez próby zakupu. Ten zawołał do nich "a bilety?" , na co oni zignorowali go idąc zająć miejsca. Po czym kierowca na cały autobus wrzasnął "pajacu, jak nie masz biletu wyjazd" :shock:
Chłopak krzyknął na kierowce "tylko nie pajacu" i wysiadł razem z kolegą.
Byłam w szoku. W życiu nie słyszałam osoba pełniąca taką fukcję tak się odzywała, jak widać kutura taka sama jak uczciwość tego pana.
Obserwowałam sytuację cały czas i na kolejnych przystankach widzałam że niektórym mówił aby dali 1 zł(z Radwanic do Wrocławia)a od innych brał normalnie. W końcu nie wytrzymałam i podeszłam do niego mówiąc że widziałam że nie wydawał pasażerom biletów i zamierzam złożyć na niego telefoniczną skargę, na co kierowca niczym nie przejęty powiedział do mnie "dzwoń, nawet teraz" :shock:
Kierowca na pierwszym przystanku we Wrocławiu skończył zmianę, zmienił go inny pan, do którego podeszłam i spytałam o "zepsutą kasę", ten jakby o niczym nie wiedział, jak widać kasa była sprawna, co zresztą od początku wiedziałam,ale chciałam mieć pewność.
Z takim bezczelnym i perfidnym człowiekiem już dawno nie miałam do czynienia.
Co do "obrotów" kierowcy to wydaje mi się że na jednym kursie zarobił około 25-35 zł, dokładnie nie potrafię stwierdzić.
Muszę dodać że w ciągu miesiąca jechałam autobusem 3 razy, tylko raz kierowca podczas całej trasy wydawał bilety pasażerom. Za pierwszym razem(który opisałam na początku)miałam do czynienia z innym kierowca niż dzisiaj. Sprawy nie zamierzam odpuśić tym bardziej po dzisiejszej sytuacji :!:

wolfzan
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2012, 14:51

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: wolfzan »

szczurek pisze:Muszę dodać że w ciągu miesiąca jechałam autobusem 3 razy, tylko raz kierowca podczas całej trasy wydawał bilety pasażerom. Za pierwszym razem(który opisałam na początku)miałam do czynienia z innym kierowca niż dzisiaj. Sprawy nie zamierzam odpuśić tym bardziej po dzisiejszej sytuacji :!:
Skoro rzekomo wszyscy kierowcy nie wydają biletów, to dlaczego nie zadzwonić do firmy z pochwałą dla tego kierowcy, który wydawał?:)

Kropka
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2011, 13:03

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: Kropka »

wolfzan pisze:
szczurek pisze:Muszę dodać że w ciągu miesiąca jechałam autobusem 3 razy, tylko raz kierowca podczas całej trasy wydawał bilety pasażerom. Za pierwszym razem(który opisałam na początku)miałam do czynienia z innym kierowca niż dzisiaj. Sprawy nie zamierzam odpuśić tym bardziej po dzisiejszej sytuacji :!:
Skoro rzekomo wszyscy kierowcy nie wydają biletów, to dlaczego nie zadzwonić do firmy z pochwałą dla tego kierowcy, który wydawał?:)
Proszę Cię. Dzwonić do firmy i chwalić pracownika który tylko wykonuje swoje obowiązki?
No proszę to może zaraz zadzwonię na pocztę i podziękuję że "uprzejme" panie tam siedzą, a listonosz raz w tygodniu odwiedza moją ulicę i zostawia same awiza? Albo do straży miejskiej że tak dzielnie pilnują Siechnic i tylko jeżdżą tam i z powrotem a telefonów nie odbierają i na interwencje przyjeżdżają po 2-3 h? Bądź co bądź wykonują swoje obowiązki....
Wybacz ale wd mnie Twoje myślenie w tym przypadku jest co najmniej dziwne...

monika-laura
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 11 października 2012, 07:01

Re: Nieuczciwi kierowcy Sevibus

Post autor: monika-laura »

A może zgłosić sprawę do UKS wszak to instytucja która powinna jak najbardziej zainteresować się nieopodatkowanymi dochodami kierowców lub przewoźnika bo do końca nie wiem czy kierowcy ,,dorabiają sobie do pensji'' czy też działają za zgoda przewoźnika a potem dostają jakieś bonusy. Generalnie nie boją się o prace bo skoro temat poruszany jest na forum od dłuższego czasu a panowie nadaj nie wydają biletów to cos musi być na rzeczy.

ODPOWIEDZ